GreekVOIP.Com

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
DiTz
Επικοινωνία:

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από DiTz » 01 Φεβ 2006 00:14

Θα ήθελα παρακλώ τη γνώμη σας για αυτό το Site!!!
Και περιεχόμενο και εμφάνιση και τα πάντα!!!!

http://GreekVOIP.Com
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από EneMe » 01 Φεβ 2006 00:24

Δεν έχω να πω κάτι...
Ένα έτοιμο CMS και λίγο περιεχόμενο...
Δεν ξέρω κατά πόσον αυτό το αντικείμενο ενδιαφέρει το ελληνικό κοινό τώρα...
Πάντα υπάρχουν προοπτικές όμως...
Καλή αρχή! :)

Michelle

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από Michelle » 01 Φεβ 2006 06:12

...και κλεμμένα άρθρα...

DiTz αν ψάξεις μέσα σε αυτή την κατηγορία θα δεις τουλάχιστον 500 άλλα sites πάνω κάτω σαν το δικό σου...
Γιατί να έρθει κάποιος στο site σου;
-Για το περιεχόμενο; Αφού κι εσύ απο αλλού το παίρνεις
-Για το μέγεθος; Με 104 μέλη;
-Για το design; Το έτοιμο theme;;
-Για το software; nuke & phpBB έχει γιομίσει ο τόπος
...
...
...

Πες μου εσύ γιατί να έρθει κάποιος σε σένα. Και μην μου πεις "για το θέμα, το VoIP" γιατί αφενός μεν ούτε το πρώτο, ούτε το τελευταίο VoIP site είσαι, αφετέρου, σου αρέσει να έρχονται σε σένα επειδή δεν έχουν που αλλού να πάνε;

Σκέψου τα λίγο τα παραπάνω... Ελπίζω να κατανοείς οτι δεν σου λέω τίποτα με κακή πρόθεση, αλλιώς δεν θα ασχολιόμουν κάν. ;)

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από KGP » 01 Φεβ 2006 09:46

esi michelle na ipotheso oti eise full se original dika sou arthra me full copyrights and ownership?
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Michelle

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από Michelle » 01 Φεβ 2006 12:10

Στο MyCat δεν έχω απολύτως τίποτα Copy-paste KGP ;)
Στο e-steki υπάρχουν μερικά αλλά θα καταργήσουμε γενικώς τα άρθρα οπότε δεν έχει νόημα.

Αλλά ακόμα κι αν όλα μου τα άρθρα σε όλα μου τα sites ήταν αντιγραφή αυτό μου αφαιρεί το δικαίωμα να ξέρω οτι είναι λάθος και τι επιπτώσεις έχει; Είναι σαν να μου λες οτι στα καλλιστεία πρέπει να βάζουν κριτές μόνο κουκλάρες ;)

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από KGP » 01 Φεβ 2006 12:50

theoro oti den prepei na krineis tous allous se pragmata ta opia den mporeis na kritheis
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Michelle

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από Michelle » 01 Φεβ 2006 12:56

Εγώ είπα οτι για να έχει επισκέπτες πρέπει να διαθέτει τουλάχιστον ένα απο τα παραπάνω, όχι όλα μαζι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Michelle την 28 Ιουν 2009 21:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από KGP » 01 Φεβ 2006 13:05

mporeis na theoreis oti theleis ego mporo kai na do kai na ekfero kai apopsi

DiTz
Επικοινωνία:

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από DiTz » 01 Φεβ 2006 13:13

Michelle έγραψε:...και κλεμμένα άρθρα...

DiTz αν ψάξεις μέσα σε αυτή την κατηγορία θα δεις τουλάχιστον 500 άλλα sites πάνω κάτω σαν το δικό σου...
Γιατί να έρθει κάποιος στο site σου;
-Για το περιεχόμενο; Αφού κι εσύ απο αλλού το παίρνεις
-Για το μέγεθος; Με 104 μέλη;
-Για το design; Το έτοιμο theme;;
-Για το software; nuke & phpBB έχει γιομίσει ο τόπος
...
...
...

Πες μου εσύ γιατί να έρθει κάποιος σε σένα. Και μην μου πεις "για το θέμα, το VoIP" γιατί αφενός μεν ούτε το πρώτο, ούτε το τελευταίο VoIP site είσαι, αφετέρου, σου αρέσει να έρχονται σε σένα επειδή δεν έχουν που αλλού να πάνε;

Σκέψου τα λίγο τα παραπάνω... Ελπίζω να κατανοείς οτι δεν σου λέω τίποτα με κακή πρόθεση, αλλιώς δεν θα ασχολιόμουν κάν. ;)
Πιθανότατα να εκρινες χωρις να κοιτάξεις πρώτα....
Θα παραθέσω μόνο καποια λίνκς και πες μου αν εχεις να μου δωσεις κάποια αντίστοιχα από αλλού....
ΜΕΓΑΛΗ και αναλυτική παρουσίαση του PAP2:
http://greekvoip.com/forums/viewtopic.php?t=2
Τιμές VOIP:
http://greekvoip.com/forums/viewtopic.php?t=31
Tutorials:
http://greekvoip.com/forums/viewforum.php?f=15
http://greekvoip.com/forums/viewtopic.php?t=5
http://greekvoip.com/forums/viewtopic.php?t=5
Ρυθμίσεις:
http://greekvoip.com/forums/viewtopic.php?t=53
http://greekvoip.com/forums/viewtopic.php?t=32

Επίσης κάνε και μια αναζήτση για VOIP και ενα βρεις κάτι εκτός του aDSLgr (που δεν είναι αφιερωμένο στο VOIP αλλά έχει πολύ υλικό για αυτό) και του GreekVOIP πες το και σε μας να το μάθουμε....

Τωρα για τις ειδήσεις δεν ξέρω κανένα site τεχνολογίας να τις φτιάχνει μόνο του...
Ολα τις παίρνουν απο τα sites ειδήσεων....
Επίσης για τα μέλη μπορεί να είναι 100+ αλλά είναι και ένα μήνα μόνο το site σε λειτουργία.... Εσενα τα δικά σου δηλαδή απο την πρώτη μέρα είναι χιλιάδες μέλη;;;
Και τώρα για το forum software, δηλαδή αν είναι είχα βάλει vB τι θα άλλαζε;;;

Θα σε παρακαλούσα λοιπόν οταν λες κάτι να το τεκμιριώνεις και να μην κατακρίνεις έτσι ευκολα την προσπάθεια κάποιων που αφιέρωσαν πολλές ώρες απο τι ζωή τους για να φτιάξουν κάτι....

Επειδή είσαι και εσύ ιδιοκτήτρια είμαι βέβαιος πως αν έκαναν τέτοια σχόλια για το site σου όταν ήταν στην αρχή δεν θα σου άρεσε.....

Όλα τα παραπάνω εντελώς φιλικά!!!
Διαμαντής!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από dimsis » 01 Φεβ 2006 13:41

DiTz σαν design είναι μια από τα ίδια φίλε και είναι λογικό εφόσον χρησιμοποιεί έτοιμο script, είτε λέγετε vbulletin, phpbb,xoops, mambo κλπ αλλά αυτό που μετράει σε τέτοιες προσπάθειες είναι το περιεχόμενο. Εκεί δώσε βάση και μη μασάς τίποτα.
Αν έχεις περιεχόμενο με τακτική ανανέωση θα έχει και κόσμο που θα έρχεται να διαβάζει. Αυτό μας λείπει από τα Ελληνικά sites, που δυστυχώς φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια χάρη στα πολλά πλέον δωρεάν open source CMS, και κλείνουν μετά από μικρό διάστημα για λόγους που έχουμε ξανασυζητήσει και εδώ στο freestuff σε παλιότερα posts.
Για αυτό λοιπόν στην τελική, εμένα μπορεί να με χαλάει και να το καταλάβω το ετοιματζίδικο cms ακόμα και theme δικό σου να φτιάξεις (που ούτως ή άλλως δεν αλλάζει και πολλά πράγματα), αλλά αν έχεις άρθρα που με ενδιαφέρουν θα έρχομαι να διαβάζω.
Αυτά και καλή συνέχεια.

DiTz
Επικοινωνία:

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από DiTz » 01 Φεβ 2006 13:52

dimsis έγραψε:DiTz σαν design είναι μια από τα ίδια φίλε και είναι λογικό εφόσον χρησιμοποιεί έτοιμο script, είτε λέγετε vbulletin, phpbb,xoops, mambo κλπ αλλά αυτό που μετράει σε τέτοιες προσπάθειες είναι το περιεχόμενο. Εκεί δώσε βάση και μη μασάς τίποτα.
Αν έχεις περιεχόμενο με τακτική ανανέωση θα έχει και κόσμο που θα έρχεται να διαβάζει. Αυτό μας λείπει από τα Ελληνικά sites, που δυστυχώς φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια χάρη στα πολλά πλέον δωρεάν open source CMS, και κλείνουν μετά από μικρό διάστημα για λόγους που έχουμε ξανασυζητήσει και εδώ στο freestuff σε παλιότερα posts.
Για αυτό λοιπόν στην τελική, εμένα μπορεί να με χαλάει και να το καταλάβω το ετοιματζίδικο cms ακόμα και theme δικό σου να φτιάξεις (που ούτως ή άλλως δεν αλλάζει και πολλά πράγματα), αλλά αν έχεις άρθρα που με ενδιαφέρουν θα έρχομαι να διαβάζω.
Αυτά και καλή συνέχεια.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου φίλε μου...
Αλλωστε αυτός είναι και ο σκοπός του να δώσω ότι γνώσεις έχω και να αποκτήσω γνώσεις απο άλλους....
Απο εκεί και πέρα όσοι με ακολουθήσουν....
Εγώ προσωπικά αφιερώνω πάρα πολλές ώρες για να γράψω όχι γράφω και με ευχαριστεί αν έστω και ένας βοηθήθηκε απο αυτά....
:):):)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από cordis » 01 Φεβ 2006 14:37

Καλή προσπάθεια για αρχή, αλλά όλες αυτές οι σελίδες βασίζονται κυρίως στο περιεχόμενο τους και εκεί θα πρέπει να δώσεις βάση. Όσο πιο ενημερωμένος και σωστός είσαι στο περιεχόμενό σου τόσο οι κόποι σου θα αποδίδουν επισκέπτες.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

DiTz
Επικοινωνία:

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από DiTz » 01 Φεβ 2006 14:43

cordis έγραψε:Καλή προσπάθεια για αρχή, αλλά όλες αυτές οι σελίδες βασίζονται κυρίως στο περιεχόμενο τους και εκεί θα πρέπει να δώσεις βάση. Όσο πιο ενημερωμένος και σωστός είσαι στο περιεχόμενό σου τόσο οι κόποι σου θα αποδίδουν επισκέπτες.
Ευχαριστώ!!
Το γνωρίζω αυτό που λες και γι αυτό ετοιμάζω τώρα και τις παρουσιάσεις κάποιων ακόμη συσκευών που έχουν πολύ ενδιαφέρον!!!!!
Εικόνα

Cmg__

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από Cmg__ » 01 Φεβ 2006 21:59

ακριβώς, (τα ίδια θα σου πω :P ) να έχεις προσεγμένο και ενδιαφέρον υλικό και όσο περισσότερο καινούρια πράγματα γιατί ο κόσμος βαριέται τα ίδια και τα ίδια, και κανε και μία καλή προώθηση, τα άλλα θα έρθουν :wink:

DiTz
Επικοινωνία:

GreekVOIP.Com

Δημοσίευση από DiTz » 17 Φεβ 2006 14:47

Μόλις πρόσθεσα και μια νέα αναλυτική παρουσίαση του LinkSys/Sipura SPA-3000!!!

Οποιος θέλει ας τη δει και ας τη σχολιάσει!!!

http://GreekVOIP.Com/
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης