αυτοι οι providers ειναι σταθεροι κατα την λειτουργια τους;

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
demian_vi

Δημοσίευση από demian_vi » 07 Φεβ 2006 23:58

Γεια σας απο μενα.Καλως σας βρηκα, ειμαι καινουργιος εδω και επειδη δεν εβρισκα σχετικο χωρο για να κανω αυτο το thread ειπα να το κανω εδω και ελπιζω να μη σφαλω. Λοιπον να περασω στισ αποριες μου. Προσφατα θελησα να φτιαξω μια σελιδα για το guild μου στο GuildWars, αλλα τελικα περιοριστικα στο να παρς ενα domain μονο και να φτιαξψ το site μου στο guildportal.com
Ομως μου ανοιξε η ορεξη και τωρα σκεφτομαι να φτιαξω και αλλο ενα site για το GuildWars γενικα. Επαχνα για hosting και παρατηρησα οτι οι ξενοι providers (π.χ. Shinjiru
απο μαλαισια η Acenet προσφερουν πολυ περισοτερα απο οτι οι ελληνικεσ εταιριες και σε καλυτερες τιμες. Θα θελα να σασ ρωτησω πρωτον αν αυτοι οι providers ειναι
σταθεροι κατα την λειτουργια τους
αξιοπιστοι
θα εχουν διαφορα στην ταχυτητα απο τους ελληνικους
Ακομα προσπαθω να βρω hosting που να εχει το cPanel γιατι μου φαινεται αρκετα λειτουργικο. Πιστευεται οτι υπαρχει κατι καλυτερο και δεν πρπει να με περιορισει αυτο?Ακομη στον ψΠανελ εχει καποια scripts για εγκατασταση.Σε καποια hostings δεν εχει μεσασ στα διαθεσιμα το phpbb. Αυτο σημαινει οτι δεν μπορς να το εγκαταστησς με τιποτα στο σιτε μου?
Και για να τελειωνε επειδη το μονο που ξερω απο προγραμματισμο ειναι pascal και λιγο C (δηλαδη ασχετος με γλωσσες για web design) μπορειτε να μου πειτε την πιο ευκολη γλωσσα για να μαθω και το πιο ευκολο προγραμμα απο τα frontpage,dreamweaver klp
Ευχαριστω οσους αντεξουν με διαβασουν :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Φεβ 2006 00:21

καλώς όρισες απλά μετέφερα το θέμα σου στην περιοχή Αναζήτηση & Παροχή Υπηρεσιών που νομίζω ότι ταιριάζει περισσότερο. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 08 Φεβ 2006 09:49

File kalispera kai laws hrthes sto freestuff :)
Oi etairies ou e3wterikou ontos prosferoun perissotera apo ths ellhniks etairies, ala distixws me tis 3enes etairies den mporeis na exeis polu stenh epafh, me mia etairia sthn ellada thn perneis thl kai an to site sou exei pesei ths rixneis kai ena xesimo, twra ston amerikano kai ston australo ti na tou peis kai pws na tou to peis? Pantos h Acenet pou aneferes einai polu kalh eteria kai me polu kalo diktio.
Twra ri3e mia miatia sthn etairia pou eimai www.specom.gr prosferoume me ola ta paketa web hosting cpanel, gia emena to kalitero panel einai auto dioti sou dinei thn dunatotita na ekmetaleuteis to hosting sou 100% dinontas sou toses eukolies kai tosa scripts me to fantastico.
Mias kai den 3ereis na sxediazeis istoselides katarxas tha sou proteina na 3ekiniseis me ena frontpage kai sthn poria pas gia kati pio e3idikeumeno, an omws pareis hosting me cpanel kai fantastico meso exei page builder opou automata sou dimiourgei to site sou kai esu apla vazeis to menu kai ta keimenakia, polu xrisimo gia protarides.

Oti alo xreiasteis sthn diathesh sou :)

lavelle

Δημοσίευση από lavelle » 08 Φεβ 2006 14:21

demian_vi έγραψε:Σε καποια hostings δεν εχει μεσασ στα διαθεσιμα το phpbb. Αυτο σημαινει οτι δεν μπορς να το εγκαταστησς με τιποτα στο σιτε μου?
Δεν είναι απαραίτητο. Ίσως να μπορείς να το εγκαταστήσεις "manually", αν η εταιρεία δεν το έχει κόψει δηλαδή γιατί το phpBB είναι η χαρά των εκπαιδευόμενων ψευδοχάκερ, αλλά να μην μπορείς να το εγκαταστήσεις μέσω fantastico.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 09 Φεβ 2006 12:00

Pavtos n simavtiki diafora me tous elivikous paroxous eivai stnv timi egkite os epi to plisto sto oti to bandwidth stnv ellada eivai polles fores akribotero se sxesi me to eksoteriko.
Afto simevei pos gia ta idia paketa o elivikos paroxos plirovei poli perisotera gia va metaferei o ka8e pela tis tou ta paketa mesa apo to site apo oso otav briskete sto eksoteriko.

To parapavo isxiei gia aftous pou exouv tous servers stnv ellada kai oxi se kapoio dc-farm tou eksoterikou.

Alla bebea isos va miv eprepe va sou prokalei erotimatika to sigkekriemvo erotima ... Giati arage oi mis8oi sto eksoteriko se sxesi me ta proiovta exvou kaliteri avalogia :P
Giati dld to internet va apotelei ekseresn stnv ellada.
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

demian_vi

Δημοσίευση από demian_vi » 09 Φεβ 2006 12:09

ευχαριστω για τα posts σας παιδια.σχεδον βρηκα τι θα κανω:)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης