Πόσα πέρνει ο καθένας? Για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρυσης

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 17 Φεβ 2006 15:57

An kai de kolisa me kati, apla prospathw na sou apantisw.
Cjvirus έγραψε:o ka8enas leei ton pono tou. exw akousei oti stin a8ina me ta prosoda mou pernoune 1000+ enw salonika 700- kai fadazome adistixes apories exoune poloi.
De nomizw pws pezei rolo i polh pou doulebeis alla i doulia pou kaneis kai h etairia pou doulebeis.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Φεβ 2006 15:58

Cjvirus έγραψε:exw akousei oti stin a8ina me ta prosoda mou pernoune 1000+ enw salonika 700- kai fadazome adistixes apories exoune poloi.
Τώρα νομίζω ότι θέτεις τα πράγματα πιο ξεκάθαρα και είναι πιο διακριτό αυτό που πραγματικά θέλεις να μάθεις.

Αν και πάλι δεν μπορείς να έχεις μια σαφή απάντηση. Ναι, στην Αθήνα μπορεί να πάρεις 100 - 200 ευρώ παραπάνω. Αλλά πόσο παραπάνω είναι το κόστος ζωής από την Θεσσαλονίκη; Ή ακόμα χειρότερα από μια άλλη πόλη; Τα ίδια ενοίκια θα δώσεις στην Δράμα με την Θεσσαλονίκη και την Αθήνα; Ακόμα και ο καφές ή το ποτό, τα ίδια κοστίζουν; Απλά για να μπορείς να πεις ότι βάζεις στην τσέπη παραπάνω; Και αυτά που φεύγουν;

Αν μπορούσα να παίρνω αυτά που παίρνω τώρα και να ζω στην Τήνο δε θα σου έλεγα απλά ότι ζω άνετα, αλλά ότι ζω βασιλικά. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Φεβ 2006 15:59

Cjvirus έγραψε:Giati exete kolisei oloi kai nomizete oti klegome gia ton mis8o mou? Egw aplos ekana ena thred pou 8a boi8isei tous arxarious tou idous sto epagelma
Και ποιος σου είπε ότι αυτά που λέμε δεν βοηθάνε τους νέους; :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Cjvirus

Δημοσίευση από Cjvirus » 17 Φεβ 2006 16:03

Re pedia den kanw mia amesi erotisi gia na parw amesi apadisi. Aplos aniksa thred gia na mazeftoune stoixeia. Den 8elw na apadisete se emena.Den exw aporia. pos to lene? min mou dinete simvoules enas-enas.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cjvirus την 19 Δεκ 2009 11:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Φεβ 2006 16:09

Οκ.. δεν είναι για εσένα, αλλά για τους νέους που ψάχνουν τώρα για δουλειά.

Οκ;
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 17 Φεβ 2006 16:37

deninho, καθόλου δύσκολο! δεν σου έχει τύχει φαίνεται να πας να δουλέψεις σε κατάστημα εμπορίου Η/Υ όπου σου πετάνε και κανένα "ε που και που ρίχνουμε και κανένα καθάρισμα, σκούπισμα και σφουγαρισματάκι..." :) εγώ όταν ξεκίνησα δουλειά το '91 έτσι είχαν τα πράγματα :) μακάρι να άλλαξαν!

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 17 Φεβ 2006 16:45

ναι, αλλά από τη μια πωλητής και από την άλλη καθαρίστρια;;; λίγο δύσκολο, επιμένω :lol:

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 17 Φεβ 2006 16:52

LOL σε αυτό έχεις δίκιο, αλλά επειδή η "φασίνα" έχει συσχετιστεί κυρίως με το γυναικείο φύλο (καλώς ή κακώς άλλη συζήτηση!), είναι σαν να σου κάνουν μικροεπεμβάσεις φύλου ;)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Φεβ 2006 17:10

dimsis έγραψε:deninho, καθόλου δύσκολο! δεν σου έχει τύχει φαίνεται να πας να δουλέψεις σε κατάστημα εμπορίου Η/Υ όπου σου πετάνε και κανένα "ε που και που ρίχνουμε και κανένα καθάρισμα, σκούπισμα και σφουγαρισματάκι..." :) εγώ όταν ξεκίνησα δουλειά το '91 έτσι είχαν τα πράγματα :) μακάρι να άλλαξαν!
Πλάκα - πλάκα.. κι εγώ το 89-90 που ξεκινούσα ως πωλητής σε κατάστημα με υπολογιστές έκανα και την φασίνα.. όλη λέμε.. :P :P
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 17 Φεβ 2006 17:34

γενικά, στο ελλαδιστάν, άμα ξέρεις από pc, πρέπει να ξέρεις και να κάνεις τα πάντα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης