Σας ευχαριστώ

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από Basilakis » 18 Φεβ 2006 13:41

Σας ευχαριστώ,

Πριν από λίγες μέρες μας είπε ο καθηγητής που μας κάνει Web Design την γνώμη του για την πρώτη εργασία που παρουσιάσαμε και ήταν σχετική με το θέμα που μας διδάσκει. Είχα να φτιάξω ένα blog (Όχι προγραμματιστικά). Όταν τελείωσα το design πρόσθεσα τα κείμενα, το έφτιαξα με την μορφή blog, δηλαδή να δείχνει τελευταία posts, όταν κάνεις click στον writer να δείχνει όλα τα posts που έχει φτιάξει και άλλα τέτοια. Η εργασία μου από τα 10 πήρε και τα 10.

Γιατί σας τα λέω όλα αυτά. Γιατί με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ να κερδίζω αυτά τα 10/10. Πώς; Δεν νομίζω πως χρειάζεται να ρωτήσεις σε ένα forum για να μάθεις. Ακόμη και όταν ψάχνω για να βρω λύσεις σε προβλήματα τα οποία έχουν δημιουργηθεί από άλλους χρήστες, ακόμα και τότε μαθαίνεις. Όταν masters μέσα από το freestuff.gr μοιράζονται τις γνώσεις τους μαζί μας απαντώντας με πολλούς τρόπους και λύσεις στα ερωτήματα ακόμα και τότε μαθαίνεις. Δεν λέω πως δεν έχω διαβάσει μόνος μου και δεν έχω ασχοληθεί. Δεν νομίζω πως θα γινόταν αλλιώς. Λέω πως όλα αυτά που μοιράζεστε μαζί μας βοηθάνε να πάμε ακόμη ποιο μπροστά.

Δεν θέλω να αναφέρω ονόματα αλλά ξέρουν ποίοι εδώ μέσα είναι masters ο καθένας στον τομέα του. Άλλος(οι) για css, για JavaScript, php και βάσεις δεδομένων. Μιλάω για αυτές τις κατηγορίες γιατί αυτές παρακολουθώ ποίο πολύ και όχι γραφικά και τα σχετικά. Ξέρω όμως πως και εκεί υπάρχουν masters ;)

Ξέρω πως ίσως ακούγονται μελό όλα αυτά αλά δεν πρέπει ποτέ να ξεχνάς αυτούς που σε βοήθησαν, και πρέπει κάποιες φορές να λες και ευχαριστώ ;)

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από af » 18 Φεβ 2006 15:39

Ας..το καλό σου ....με συγκίνησες....
Αν και εγώ δεν σε έχω βοηθήσει πουθενά...μιας και είμαι άσχετη απο προγραμμάτισμό. :P
Αλλά και εγώ με την σειρά μου οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε αυτήν την παρέα που με βοήθησε σε πολλά...θέματα :D
Kαι σε 'σενα Basilakisweb :-)
Δεν λέω περισσότερα γιατι θα αρχίσουμε τα κλάματα :P :P :D

emphasy
Honorary Member

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από emphasy » 18 Φεβ 2006 17:58

Παρακαλώ :P
Πέρα από την πλάκα, όντως το freestuff.gr έχει βοηθήσει πάρα πολύ κόσμο, μέσα σε αυτούς και εμένα, κι ακόμα θα ήθελα να ευχαριστήσω και εγω τους guru (για πρωτοτυπία αντί για το master :P ) γιατί όντως αν δεν υπήρχαν αυτοί δεν θα μαθαίναμε και εμείς τα μέλη, και δεν μπορούσαμε να βοηθήσουμε τους άλλους... γιατί μέσα σε αυτήν την κοινώτητα (το σκότωσα; ) ο ένας μαθαίνει από τον άλλον, άλλος είναι καλός στον Προγραμματισμό, άλλος στα γραφικά άλλος μας βοηθάει με τα script του ;-) κτλ!

Για να μην πολυλογώ, ευχαριστώ όλα τα μέλη του freestuff.gr από τα οποία έμαθα κάτι και κυρίως τον κ. Γιάννη Σκλάβο, που χάρη σε αυτόν είμαστε όλοι εμείς για να προσφέρουμε και να δεχτούμε τις γνώσεις μας πάνω στους Η/Υ.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από Basilakis » 18 Φεβ 2006 21:57

af με έχεις βοηθήσει. Το βοήθαμα για το πώα να φτιάξουμε ενός παλιού τύπου χαρτί το θυμάσαι; Είναι μέσα στην επόμενεη εργασία μου σε ένα game Που θα φτιάξω ;)

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από deninho » 18 Φεβ 2006 22:01

σε τι σχολή είσαι;; :roll:
Εγώ πρέπει να πω ότι δεν με έχετε βοήθησει να πάρω βαθμούς (στο φυσικό δεν χρειάζονται τις γνώσεις του fs. νομίζουν), αλλά με έχετε διευκολύνει στη ζωή μου με το pc...

ΥΓ Ελπίζω να έχω βοηθήσει και εγώ κάποιον

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από Basilakis » 18 Φεβ 2006 22:11

Se ena aggliko pantepisthmio se afta pou einai edw sthn Ellada ;)

Άβαταρ μέλους
iffor
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από iffor » 18 Φεβ 2006 22:30

deninho έγραψε:Εγώ πρέπει να πω ότι δεν με έχετε βοήθησει να πάρω βαθμούς (στο φυσικό δεν χρειάζονται τις γνώσεις του fs. νομίζουν)
Έλα ρε Φυσικάριε! Δεν είμαστε λίγοι εδώ μέσα! Έχω συναντίσει και άλλους!!!
Keep Walking και καλή επιτυχεία στη σχολή!
μια νέα αρχή ξεκίνησε...
ένας καινούριος δρόμος άνοιξε...
redpanda.gr

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από deninho » 18 Φεβ 2006 22:54

thanx για την ευχή iffor. θα μου χρειαστεί, για να βγάλω αυτή τη σχολή... (μαζί με αρκετά κιλά υπομονής)

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από af » 19 Φεβ 2006 00:36

xairomai idiaitera Basilaki :)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από Basilakis » 19 Φεβ 2006 11:59

;)

Eides oloi exoume vohthithei kai emoume vohthisei... Kai afto pou me phrazei idiaitera einai otan kapoios to ksexnaei ;)

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από patriot » 19 Φεβ 2006 18:46

Basilakisweb έγραψε:;)
Eides oloi exoume vohthithei kai emoume vohthisei... Kai afto pou me phrazei idiaitera einai otan kapoios to ksexnaei ;)
Δηλ, λες ότι σε έχω βοηθήσει πολλές, πολλές, πολλές φορές;; Και ήξερα ότι μου χρώσταγες κάτι... για πέρνα από την τράπεζα αύριο :kaloe: :yea: :victory:

Προσωπικά ποιο πολλες φορές έχω βοηθήσει κάποιον από ότι κάποιος έχει βοηθήσει εμένα, (σε φορές) σε πραξεις όμως αυτές οι λίγες φορές που με βοήθησαν ήταν πολύ σημαντικές για μένα και αξίζουν τουλάχιστον για δύο φορές η κάθε μία. Άρα πάλι πάτσι βγαίνει... :wink:

Πάντως Basilaki ομολογώ ότι συγκινήθηκα όταν διάβασα το ποστ σου. Είσαι από τους λίγους που παραδέχεται μια -κατά την σημερινή εποχή- "αδυναμία"...
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από cordis » 19 Φεβ 2006 23:56

Μελό θα ακουστεί, αλλά έτσι είναι...

Σας ευχαριστώ όλους εσάς που δίνετε ζωή σε αυτό το forum με τις ερωτήσεις σας και τις απαντήσεις σας. ;)

το έχω πει και άλλες φορές, ένα forum είναι τα μέλη του!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Knorcedger
Script Master
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από Knorcedger » 20 Φεβ 2006 05:34

Είμαι σίγουρος ότι πολλοι έκαναν τα πρώτα τους βηματα εδώ μέσα, μεταξυ αυτων και εγω. Και άλλοι τοσοι (ίσως και περισσότεροι) καταφεραν να λυσουν καποιο πρόβλημα που τους ταλαιπωρουσε "μια ώρα νωρίτερα"
Εικόνα
myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από Figaro » 20 Φεβ 2006 09:40

Ektos tou oti edw mesa iparxoun para poles kai xrisimes plirofories kai alilo-voithia emena mou aresei kai to peribalon :D
Apo ta poli liga forums pou exw dei (kai isws to mono elliniko) pou mporeis na rwtiseis otidipote xwris na perimeneis na pesoun kamia 10aria "eksipnoi" panw sou na sou tin poun.
Forum montelo.

Ena custom design kai script gia to index kai exei oloklirothei to paketo :)

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σας ευχαριστώ

Δημοσίευση από ThyClub » 20 Φεβ 2006 10:38

Figaro έγραψε: Ena custom design kai script gia to index kai exei oloklirothei to paketo :)
Αααα εδώ θα τα χαλάσουμε :P :P :P :P Κάτω τα χέρια απο το subsilver :P

Πέρα απο την πλάκα. Το πόσο έχω βοηθηθεί εδω μέσα και τι έχω μάθει δεν μπορώ να το περιγράψω με ένα ποστ. Είμαι μέλος και σε άλλα τεχνολογικά φόρουμ αλλά ενώ υπάρχουν οι γνώσεις και εκεί... αυτή την "ζεστασιά" του freestuff δεν την έχω νιώσει πουθενά.

:crybaby: :roll: άτιμα με κάνατε να κλάψω :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης