kazaa lite

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

kazaa lite

Δημοσίευση από tsiger » 03 Δεκ 2002 03:32

gia osous de to 3eroun (yeah right, ellinas pou na min to 3erei) yparxei kai to kazaa lite , idio me to kazaa mono pou exoun 3ilwsei oles tis diafimistikes paparies kai sin tis allhs pairneis kai enan my participation level cheater :)

tonizw oti to stelnw apla gia osous den to 3eroun gia tous 3eroles tis pareas :)

den exw proxeirh kamia url alla an dwsete kazaa lite sto google tha to vreite pat kiout

Άβαταρ μέλους
hellas

kazaa lite

Δημοσίευση από hellas » 03 Δεκ 2002 06:14

To kazaalite einai kalitero giati den exei ious (akoma toulaxiston) mias kai den einai toso gnosto akoma (nai oso koufo kai na fainetai den einai toso gnosto oso to kazaa i to winmx).
Exei omos kai ena arnitiko. Den exei tosa arxeia osa ta alla dyo. Kai fovamai oti otan ta apoktisei tha apoktisei kai ious. Kala lene oti den mporeis na ta exeis ola!!

To url einai: http://www.kazaalite.com/
Simeioste oti apo tin stigmi pou patate download kai sas anoigei to parathyraki, mazi tou anoigoun kai ta gnosta pop-ups (toulaxiston 3-4). An kleisete afta ta pop-ups sas apagorevei na katevasete to arxeio ara katanagastika tha ta afisete anoixta.

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

kazaa lite

Δημοσίευση από tsiger » 03 Δεκ 2002 06:17

den 3erw filarako pou sou xei katsei etsi strava alla emena oute parathirakia oute portoules exei anoixta otan katevazw kai vrisw ola osa evriska kai sto original kazaa. gia mp3 de psaxnw mias kai xrisimopoiw to soulseek.. p.x molis kateftaste to Traktor v.2.0 :D :D :D

Άβαταρ μέλους
Panamor

kazaa lite

Δημοσίευση από Panamor » 03 Δεκ 2002 10:20

1. To Kazaalite χρησιμοποιεί το ιδιο δίκτυο με το Kazaa που σημαίνει ότι θα δώσουν τα ίδια αποτελέσματα σε αναζητήσεις. Αρα ότι ιό έχει το Kazaa έχει και το Kazaalite. Ο λόγος που δεν βλέπεις ιούς στο Lite είναι ότι έχει ενημερωμένο Blocklist (Tools -> Options -> Filters)

2. Το Kazaalite δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ pop-up παράθυρο. Εαν σου βγάζει pop-ups μάλλον είχες εγκαταστήσει το Kazaa πρώτα, το έβγαλες χωρίς να βγάλεις το adware και μετα έβαλες το Kazaalite και μπλέξανε τα μπούτια τους....

Άβαταρ μέλους
hellas

kazaa lite

Δημοσίευση από hellas » 04 Δεκ 2002 06:24

Oxi vre paidia den katalavate. Ennousa oti sto tade url (stin prokeimeni periptosi www.kazaalite.com) otan tha pate na katevasete to PROGRAMMA (dil to idio to kazaalite) tha sas anoiksoun ta parathyrakia me ta pop-ups, oxi otan kanete download ta diafora files (mp3's as poume i avi's kai loipa...) mesa sto kazaa

Otan katevazo mou anoigei kathe toso (peripou 2-3 kathe 24oro) ena pop-up aftomatos, ara esto ena yparxei (sorry panamor)

Mia aporia exo: Giati les oti einai sto idio dyktio? Afou ego kano ores gia na vro ena arxeio. Einai poli dysevreta afta pou thelo eno sto winmx ta vrisko amesos. Ginetai na einai sto idio dysktio kai na min exei osa thelo? San dyskolo mou fainetai... i mallon parakseno....

Άβαταρ μέλους
Panamor

kazaa lite

Δημοσίευση από Panamor » 04 Δεκ 2002 10:12

hellas έγραψε: Otan katevazo mou anoigei kathe toso (peripou 2-3 kathe 24oro) ena pop-up aftomatos, ara esto ena yparxei (sorry panamor)
Το pop-up δεν είναι από το Kazaalite. Θα είναι από άλλο πρόγραμμα.
Χρησιμοποιώ το Lite από την έκδοση 1.6 και δεν πετάει pop-up.
hellas έγραψε: Mia aporia exo: Giati les oti einai sto idio dyktio? Afou ego kano ores gia na vro ena arxeio. Einai poli dysevreta afta pou thelo eno sto winmx ta vrisko amesos. Ginetai na einai sto idio dysktio kai na min exei osa thelo? San dyskolo mou fainetai... i mallon parakseno....
Εννοούσα το δίκτυο της Kazaa και της Kazaalite είναι το ίδιο. Άλλο δίκτυο έχει το WinMX..... Εγω χρησιμοποιώ το Lite και το WinMX και βρίσκω πιό πολλά στο Lite ΕΚΤΟΣ από ελληνικά τραγούδια που το WinMX είναι πλέον η 1η επιλογή.

Άβαταρ μέλους
mitsos

kazaa lite

Δημοσίευση από mitsos » 04 Δεκ 2002 22:47

Μία ερώτηση:
Είχα ακούσει ότι σε ένα από τα δύο (Kazaa ή Kazaalite) ύπαρχει η επιλογή Boost που δυναμώνει την ταχύτητα των Downloads...υπάρχει πραγματικά σε ένα από τα δύο? Εγώ έχω το Kazaa και δεν μου το βγάζει...

Άλλη μια ερώτηση:
Τι ρόλο παίζει το Participation Level? :question: :question: :question: :question:

Άβαταρ μέλους
panos78
Επικοινωνία:

kazaa lite

Δημοσίευση από panos78 » 23 Φεβ 2003 20:03

Είναι ένα συνοδευτικό πρόγραμμα μαζί με το KazaaLite!!!
Λέγετε SpeedUp και πρέπει να το τρέξεις αφού έχεις ήδη ανοίξει το KazaaLite!!!
Επίσης ένα άλλο συνοδευτικό πρόγραμμα είναι το AutoSearchMore!!! Αυτό κάνει αυτόματη αναζήτηση χρηστές που έχουν τα αρχεία που κατεβάζεις!!!
Και τα δύο θα τα βρεις μέσα στο φάκελο του KazaaLite από το μενού έναρξης!!!

Σχετικά με την δεύτερή σου ερώτηση:
Το Partitipation Level δεν κάνει τίποτα άλλο από το να σου παρέχει προτεραιότητα!!! Για να στο κάνο πιο σαφές, αν είναι 2 χρήστες που κατέβάζουν από έναν τρίτο, αυτός που έχει μεγαλύτερο Level κατεβάζει με μεγαλύτερη ταχύτητα!!!Αυτό είναι κάτι που ελέγχεται από το ίδιο το πρόγραμμα και όχι από σένα ή από αυτόν που κάνεις upload!!!
Για να μην σε απασχολεί αυτό, σου προτείνω να εγκαταστήσεις το KazaaLite γιατί σου δίνει από την αρχή πολύ υψηλό Partitipation Level το οποίο δεν αλλάζει όσα GB και αν κατεβάσεις!!!

Ελπίζω να βοήθησα!!!

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

kazaa lite

Δημοσίευση από tsiger » 23 Φεβ 2003 20:23

DC++ kai Soulseek are the best for me

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

kazaa lite

Δημοσίευση από e-times » 24 Φεβ 2003 09:22

mitsos έγραψε:Μία ερώτηση:
Είχα ακούσει ότι σε ένα από τα δύο (Kazaa ή Kazaalite) ύπαρχει η επιλογή Boost που δυναμώνει την ταχύτητα των Downloads...υπάρχει πραγματικά σε ένα από τα δύο? Εγώ έχω το Kazaa και δεν μου το βγάζει...

Άλλη μια ερώτηση:
Τι ρόλο παίζει το Participation Level? :question: :question: :question: :question:
To boost pou les, diladi to speed up to opoio einai sto lite, den kanei tipota to fovero, ipotithete oti tha auksane tin taxitita sto download alla ego den exo vrei kamia diafora. Malista to exo vgalei kai teleios apo pano mou.
Oso afora to participation level, nai men sou dinei mia proteraiotita enanti allon oi opoioi den exoun ipsilo level alla tha diafoniso me ton filo pou eipe oti den allazei auto. H ipsiloteri timi pou tha mporouses na exeis einai to 1000 to opoio nai men to kazaalite sou dinei megalo stin arxi alla auto eksartate kata poli kai apo sena gia to an tha to anevaseis i tha to rikseis.
Kai auto ginete me tin kinisi pou exeis, diladi analoga me ta download pou sou kanoun kai ta uploading PANTA sinartisei ta posa arxeia moirazesai sto diktio. Osa perissotera exeis gia moirasma toso kalitera gia sena. :wink:
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
panos78
Επικοινωνία:

kazaa lite

Δημοσίευση από panos78 » 24 Φεβ 2003 13:09

Εγώ χρησιμοποιώ σύνδεση 10Mbps και το SpeedUp έχει πραγματικά αποτέλεσμα!!!
Σχετικά με το Partitipation Level: έχω 6 μήνες που χρησιμοποιώ το Καζάα, έχω κατεβάσει πάνω από 5GB, μου έχουν κάνει upload λιγότερα από 50ΜΒ και παρόλα αυτά το 1000 έχει παραμείνει!!!!

Να είστε καλά!!!

:pint:

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

kazaa lite

Δημοσίευση από e-times » 24 Φεβ 2003 13:14

panos78 έγραψε:Εγώ χρησιμοποιώ σύνδεση 10Mbps και το SpeedUp έχει πραγματικά αποτέλεσμα!!!
Σχετικά με το Partitipation Level: έχω 6 μήνες που χρησιμοποιώ το Καζάα, έχω κατεβάσει πάνω από 5GB, μου έχουν κάνει upload λιγότερα από 50ΜΒ και παρόλα αυτά το 1000 έχει παραμείνει!!!!

Να είστε καλά!!!

:pint:
File pano,
Edo einai Ellada kai i megaliteri sindesi einai isdn128, isos to speedup na exei kapoia efarmogi sto 10mbps sta 128Kbps den exei kamia.
dokimasmena pragmata :wink:
Oso gia to participation level.....pali prosopiki ektimisi einai!! :D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

kazaa lite

Δημοσίευση από greekbytes » 24 Φεβ 2003 13:28

Υπάρχει ένα προγραμματάκι (kazaa cheater νομίζω λέγεται) που εμφανίζει μεγάλο partitipation level στο Kazaa με αποτέλεσμα να κατεβάζεις καλύτερα/ταχύτερα/από περισσότερους χρήστες... Δεν το ξέρω, ούτε το έχω δοκιμάσει. Ετσι μου είπαν.. Αν το έχει χρησιμοποιήσει κανείς ας μας πεί τι κάνει :wink:

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

kazaa lite

Δημοσίευση από e-times » 24 Φεβ 2003 19:26

greekbytes έγραψε:Υπάρχει ένα προγραμματάκι (kazaa cheater νομίζω λέγεται) που εμφανίζει μεγάλο partitipation level στο Kazaa με αποτέλεσμα να κατεβάζεις καλύτερα/ταχύτερα/από περισσότερους χρήστες... Δεν το ξέρω, ούτε το έχω δοκιμάσει. Ετσι μου είπαν.. Αν το έχει χρησιμοποιήσει κανείς ας μας πεί τι κάνει :wink:
Ναι υπαρχει ενα προγραμματακι το cheater tool (version 1.2.2) το οποιο βρισκεται μεσα στο προγραμμα KaZaA Lite 2.0 Build 2.
Aυτην την εκδοση σας συνηστω να κατεβασετε αν θελετε το cheater, εχει μεσα και το speed-up tool και δεν εχει και pop-up!!

http://www.zeropaid.com/news/articles/a ... 12002d.php
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
panos78
Επικοινωνία:

kazaa lite

Δημοσίευση από panos78 » 09 Μαρ 2003 12:42

Μια άλλη σελίδα από την οποία μπορεί να κατεβάσει κανείς το πρόγραμμα είναι:
http://home.hccnet.nl/h.edskes/mirror.htm#klitekpp210e
Μια επίσης σελίδα για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Kazaa Lite είναι:
www.k-lite.tk