Γίνετε μεταπωλητές - κερδίστε χρήματα εύκολα...

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 03 Δεκ 2002 19:54

Πακέτα μεταπωλητών
Το Zortal.gr δημιούργησε για κάθε ενδιαφερόμενο, ένα πρόγραμμα φιλοξενίας (hosting) ιστοσελίδων για μεταπωλητές. Σας δίνει την δυνατότητα να ανοίγετε νέους λογαριασμούς για δικούς σας πελάτες και να μπορείτε να μεταπωλήσετε domains, σε οποιαδήποτε τιμή θέλετε εσείς. Τονίζουμε ότι ο κάθε πελάτης μας ως μεταπωλητής είναι ξεχωριστά το αφεντικό του εαυτού του, αφού μπορεί να διαχειρίζεται τα δικά του πακέτα φιλοξενίας όπως αυτός επιθυμεί.

Πως δουλεύει το Πρόγραμμα Μεταπωλητών?
1. Προμηθεύεστε ένα Πακέτο Μεταπωλητών με τα εξής χαρακτηριστικά:[/color]

Operating System
RedHat Linux 7.2

Control Panel System
Ensim Webppliance Control Panel

Control Panel Features
Auto-add client to DNS
Domain Aliasing
Customer Bandwidth Threshold
Customer Disk Quota Limits
Customer User Quota Limits
Multiple Domain Support
Name-based Customer Support
IP-based Customer Support
Customer Template Builder
Custom Reseller Logo

Web Server
Apache Web Server
Supports .shtml extensions
suEXEC
SSL
Generate Certificate
cgi-bin
Custom Log Files
Log Analysis
Front Page Extensions
Tomcat 4
Password Protection

Database
mySQL
phpMyAdmin

E-Commerce
Miva Merchant preinstalled

Mail Server
Majordomo Mailing List Server
Aliases
Autoresponders
Vacation Messages
Mail Forwarding
Spam Filters
POP3/SMTP
IMAP
Web-based email (SquirrelMail)

FTP Manager
ProFTPD Server
Anonymous FTP

Remote Login
OpenSSH Secure Shell
Telnet

Scripting Tools
Perl
Python
PHP4

Site Quotas & Usage
Disk Quota
Disk Usage
User Quota

File Management
Network Backup Manager
File Manager

User Management
User Manager
Search User

Site Statistics
Analog
Traffic Monitoring

2. Από το on line Control Panel του μεταπωλητή δημιουργείτε τα sites των πελατών σας με τα χαρακτηριστικά που εσείς ορίζετε (usernames/passwords, διαθέσιμο χώρο στον δίσκο κ.λ.π.)

3. Τα domains απλά τα παραγγέλνετε από το hostmaster.gr και στην συνέχεια στέλνετε απλά τα στοιχεία του domain σε εμάς και κάνουμε εμείς τις απαραίτητες ενέργειες.

4. Οι πελάτες σας έχουν πρόσβαση στο δικό τους control panel. Εσείς τους δίνετε το όνομα χρήστη και τον σχετικό κωδικό και για κάθε ζήτημα έχουν να κάνουν αποκλειστικά μαζί σας. Έτσι κανένας δεν γνωρίζει ότι είστε μεταπωλητής μας. Εμείς είμαστε υπεύθυνοι μόνο για την διαχείριση του DNS σε περίπτωση αλλαγών τις οποίες και δεχόμαστε μόνο από εσάς.

5. O συνολικός αριθμός των πακέτων φιλοξενίας που μπορείτε να παρέχετε ως μεταπωλητής, περιορίζεται μόνο από τον ελεύθερο χώρο που αγοράζετε στον δίσκο μας και τον τρόπο με τον οποίο τον διαμοιράζετε στα πακέτα που παρέχετε. Για παράδειγμα, με συνολικό χώρο μεταπώλησης ύψους ενός Gigabyte, μπορείτε να πουλήσετε μέχρι και χίλια πακέτα του ενός Megabyte. Έτσι το γεγονός ότι δεν υπάρχει όριο στα πακέτα που μπορείτε να προσφέρετε, σημαίνει ότι δεν υπάρχει όριο και στα κέρδη σας!!

Φυσικά είναι περιττό να σας πούμε ότι οι τιμές μας είναι οι χαμηλότερες της αγοράς... Αν υπάρχει ενδιαφέρον επικονωνήστε μαζί μου στο elli@zortal.gr

KOTiS

Δημοσίευση από KOTiS » 04 Δεκ 2002 08:10

Νομίζω ότι θα έπρεπε να μας δώσεις κάποιο ενδεικτικό κόστος.

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 04 Δεκ 2002 13:21

Το είχα σκεφτεί και εγώ να δώσω κάποιο ενδεικτικό κόστος αλλά μετά σκέφτηκα ότι θα ήταν επιπόλαιο από τη μεριά μου.

Το κόστος κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα αλλά εξαρτάται κυρίως από τη μορφή της συνεργασίας που θα υπάρξει. Αν θέλεις γίνε λίγο πιό συγκεκριμένος για να μπορέσω να σου δώσω περισσότερες λεπτομέρειες.

Άβαταρ μέλους
grjava
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grjava » 05 Δεκ 2002 14:49

Την τεχνική υποστήριξη ποιός θα την έχει?

Papaflessas

Δημοσίευση από Papaflessas » 05 Δεκ 2002 16:06

O server einai sto rackshack?
Xarakthristika tou server?

Άβαταρ μέλους
Jole

Δημοσίευση από Jole » 05 Δεκ 2002 17:29

Gia na mhn thn pathete ki eseis :

Poia i nomiki morfi tis etiarias pou tha sas kanei hosting ?
EPE , AE 'h mhpws Klafta xarlampe & Elli AE ?

Mporei na sas ekdosei timologio sto idio onoma, an oxi prosexte giati ston proto elegxo apo thn EETI paei o server !!!

Exoun grafeia san etairia h to thelofono to apanta h mama ?

Nai thn epatha apo kapoious pou grafoun kai se auto edw to forum gia tis "etairies tous "!!!

:hammer:

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 05 Δεκ 2002 17:48

Η τεχνική υποστήριξη θα είναι μοιρασμένη. Δηλαδή αν πρόκειται για απλά θέματα που μπορεί να επιλύσει ο μεταπωλητής μόνος του τότε το κάνει μόνος του. Αν είναι κάτι πιο εξειδικευμένο τότε απευθύνεται σε εμάς και το επιλύουμε εμείς.

Ναι ο server είναι στο Rackshack. Πρόκειται για ένα μηχάνημα Pentium IV στα 2GB με 512 RAM.

Εταιρία δεν έχουμε στήσει. Για το λόγο αυτό ψάχνουμε μεταπωλητές επειδή εμείς δεν μπορούμε να εκδόσουμε τιμολόγιο. Εμείς απλά νοικιάζουμε έναν server για να έχουμε ανεβασμένο το δικό μας site και επειδή υπάρχει άφθονος χώρος σκεφτήκαμε να προσφέρουμε υπηρεσίες hosting. Δεν έχουμε σκοπό να βάλουμε στο χέρι κανέναν. Θέλουμε να συνεργαστούμε με ανθρώπους που μπορούν να καλύψουν ενδεχόμενους πελάτες τους με τιμολόγιο.

Άβαταρ μέλους
PANTOKRATOR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PANTOKRATOR » 14 Δεκ 2002 20:02

Αγαπητοί φίλοι

Καταρχήν όταν κάνετε μια ανακοίνωση να κάνετε τον κόπο να γράφετε μόνοι σας τα κείμενα. Γιατί βλέπω ότι τα πήρατε από την εταιρία hosting http://www.netstar.gr και τα κείμενα βρίσκονται στην σελίδα <μεταπωλητές>.
Να μάθετε να σέβεστε τους άλλους και να μην αντιγράφετε ιδέες και κείμενα .
Έχω ενημερώσει και την Netstar.gr για το θέμα αυτό γιατί δεν μου αρέσουν τέτοιες ενέργειες.
Και server με 2 Gb πρώτη φορά ακούω γιατί γράψατε συγκεκριμένα τα εξής.

(Ναι ο server είναι στο Rackshack. Πρόκειται για ένα μηχάνημα Pentium IV στα 2GB με 512 RAM. Ναι ο server είναι στο Rackshack. Πρόκειται για ένα μηχάνημα Pentium IV στα 2GB με 512 RAM.)

Τέλος πάντων νομίζω ότι κανένας λογικός Webmaster θα γινόταν μεταπωλητής σε εσάς.

Τα λόγια μου είναι σκληρά όμως θέλουμε σωστό και καθαρό Internet στην Ελλάδα επιτέλους.

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 16 Δεκ 2002 17:12

Θα παρακαλούσα ιδιαίτερα να υπάρχει λίγο περισσότερη σοβαρότητα ιδιαίτερα όταν καταγγέλετε κλοπή από το ελληνικό internet.

Όσο για τα 2Gb που έγραψα ενώ έπρεπε γράψω 2GHz σκοτώστε με για το bad typing. Στην πυρά κατευθείαν. No mercy please.

Άντε γιατί μου φαίνεται όλοι Τριανταφυλλόπουλοι θέλουμε να γίνουμε.

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 17 Δεκ 2002 10:10

έχω και εγώ 2 server στην Rackshack παιδιά είναι Πολύ φτηνοί αυτοί οι servers...:):)
χα χα χα χα χα!!! με 100$ τον μήνα παίρνει ο καθένας βαρβάτο server και όχι μεταπωλητής κάποιου αλλουνού.... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Εγω σας δίνω όλα τα παραπάνω και τσάμπα Hosting μόνο το domain θα πληρώσετε τίποτα άλλο!!!
και όσο χώρο θέλετε μιας και είναι τεράστιος ο ένας ...
40GB Free!!!
όποιος θέλει mail me...
από αύριο ξεκινάει κανονικά να πουλάει hosting χωρίς να κάνει τίποτα!!!!
απλά εγώ θα παίρνω ένα πολύ μικρό ποσοστό από το κάθε πακέτο που θα πουλάει ...... γύρω στα 25-30%...........
johny_poll@hotmail.com περιμένω E-Mail για συνεργασία....!!!!!!!!
και έχω και γραφείο στο σπίτι μου και 24 ωρη εξυπηρέτηση πελατών μέσω E-Mail η τηλεφώνου... (για τα μεγάλα πακέτα). 4 άτομα δουλέυουμε.... :wink: :wink: :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες