εγγραφή πελάτη

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
kirkos

εγγραφή πελάτη

Δημοσίευση από kirkos » 22 Φεβ 2006 15:03

Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται στο oscommerce όταν ο πελάτης επιλέξει ένα προϊόν να μην χρειάζεται να κάνει εγγραφή για να το αγοράσει.

Άβαταρ μέλους
mpalarinas
Επικοινωνία:

εγγραφή πελάτη

Δημοσίευση από mpalarinas » 22 Φεβ 2006 17:11

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια πως γίνεται αλλά θα σου πω τα εξής σαν συμβουλή:

1)Κάθε χρήστης κάνει αγορά και το χρηματικό ποσό που θα αντιστοιχεί στην αγορά είναι μοναδικό, άρα έτσι θα πρέπει να έχει και μοναδικό λογαριασμό.
2)Και το πιο σημαντικό,πως για ένα χρήστη θα κρατάς την παραγγελία και το χρηματικό ποσό που αντιστοιχεί για την αγορά τους προιόντος χωρίς να κάνει account αν δεν πληρώσει μέσω πιστωτικής(εννοώ πουδεν γίνεται αυτόματα η συναλλαγή)?
Εικόνα

kirkos

εγγραφή πελάτη

Δημοσίευση από kirkos » 23 Φεβ 2006 03:19

mpalarinas έγραψε:Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια πως γίνεται αλλά θα σου πω τα εξής σαν συμβουλή:

1)Κάθε χρήστης κάνει αγορά και το χρηματικό ποσό που θα αντιστοιχεί στην αγορά είναι μοναδικό, άρα έτσι θα πρέπει να έχει και μοναδικό λογαριασμό.
2)Και το πιο σημαντικό,πως για ένα χρήστη θα κρατάς την παραγγελία και το χρηματικό ποσό που αντιστοιχεί για την αγορά τους προιόντος χωρίς να κάνει account αν δεν πληρώσει μέσω πιστωτικής(εννοώ πουδεν γίνεται αυτόματα η συναλλαγή)?
1) Αυτό δεν το πολυκατάλαβα :-?
2)Θα έχω το email που θα λάβω με όλα τα στοιχεία της παραγγελίας (χάνω κάτι μήπως?).

kirkos

εγγραφή πελάτη

Δημοσίευση από kirkos » 23 Φεβ 2006 10:58

Μόλις το βρήκα πως γίνεται.
:wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες