Πρόβλημα με login page

Λύσεις προβλημάτων για το δημοφιλές πρόγραμμα κατασκευής παρουσιάσεων στο διαδίκτυο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MinasC

Πρόβλημα με login page

Δημοσίευση από MinasC » 28 Φεβ 2006 00:17

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.Έχω μια ερώτηση-πρόβλημα:
Δεν υπάρχει τρόπος να βάλουμε στην αρχική σελίδα (index) του site μας textboxes για usernames & passwords των μελών (διαφορετικα για το καθένα) ώστε με επιτυχή εισαγωγή να μπαίνουν στο site , αλλιώς να οδηγούνται σε άλλη σελίδα που έχουμε κατασκευάσει (redirect) όπου θα υπάρχουν πάλι τα textboxes για να ξαναπροσπαθήσουν?Προτιμώ κάτι που δεν είναι δυναμικό και δοκίμασα το Coffeecup Flash Password Wizzard , αλλά αυτό δεν σου προστατεύει τις υπόλοιπες σελίδες πλην της αρχικής αν κάποιος πληκτρολογήσει απευθείας το URL . :oops:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ... :o

Άβαταρ μέλους
mpalarinas
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με login page

Δημοσίευση από mpalarinas » 28 Φεβ 2006 02:56

Γίνεται αλλά πες μας πιο αναλυτικά τι θες. Κάνε και ένα search στο freestuff και ίσως σου λυθούν κάποιες απορίες. Αν όχι γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος και πιο αναλυτικός.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Knorcedger
Script Master
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με login page

Δημοσίευση από Knorcedger » 28 Φεβ 2006 03:47

Ίσως θα μπορούσες να κάνεις αυτό που θες με SharedObjects, αλλα θέλει δουλεια. Αμα ασχοληθείς και χρειαστεις βοήθεια, εδώ είμαστε.
Εικόνα
myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Άβαταρ μέλους
MinasC

Πρόβλημα με login page

Δημοσίευση από MinasC » 02 Μαρ 2006 01:48

ΕΞΗΓΩ ΤΙ ΨΑΧΝΩ ΑΚΡΙΒΩΣ :
Έφτιαξα site με 15 pages , οικογενειακό και συνεπώς...for my family eyes only!Θελω λοιπον να δώσω από 1 password και 1 username στο κάθε μέλος της οικογένειας για να μπαίνουν και ταυτόχρονα να προστατεύω τις σελίδες μου από περίεργα μάτια που θα πληκτρολογήσουν κατευθείαν τη διεύθυνση μιας από αυτές (π.χ. http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 745#192745) και όταν το κάνουν αυτό να τους πετάει πάντα στην αρχική(π.χ. http://www.freestuff.gr/index).Όσο για τα shared objects,δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι είναι.Φαντάστηκα ότι θα γίνεται με κάποιο flashaki αλλά...!Έλπίζω να καταλάβατε γιατί...κουράστηκα να γράφω!!!HELP!!!
(Επισυνάπτω παράδειγμα για το φλασάκι που σας λέω)
Συνημμένα

Password.swf [ 13.11 KiB | Προβλήθηκε 1039 φορές ]

spookyb52
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με login page

Δημοσίευση από spookyb52 » 02 Μαρ 2006 14:11

Άβαταρ μέλους
MinasC

Πρόβλημα με login page

Δημοσίευση από MinasC » 03 Μαρ 2006 02:06

Πολύ καλό!!!Ουσιαστικά είναι ακριβώς αυτό που είχα στο μυαλό μου,και μάλιστα πιο εύκολο από ότι περίμενα!!!
THANKS A LOT spookyb52 (and the rest of you guys!)
Μια που ξεκίνησα τις ερωτήσεις ξέρετε κανένα calendar σε swf (ΟΧΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟ) στο οποίο να περάσω γενέθλια κλπ μέσα,ώστε να μου πετάει pop-up reminder τις αντίστοιχες ημερομηνίες όταν μπαίνω στη σελίδα?(το προορίζω για το ίδιο οικογενειακό site που ανέφερα παραπάνω και δε θέλω να είναι δυναμικό 1)για ευκολία ,2)επειδή θα το τροποποιώ μόνο εγώ όταν χρειάζεται ,και 3)γιατί οι ημερομηνίες θα είναι συγκεκριμένες και δε θα αλλάζουν συχνά .)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες