ΠΛΗΜΜΥΡΑ ΣΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ! Ε,και;

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 05 Δεκ 2002 14:25

ololol έγραψε:Αν σου έλεγαν να διαλέξεις να κοιμηθείς για μια νύχτα στο Χάνι της Γραβιάς ή επάνω στον Κώλο της Μπεζεντάκου..τι θα διάλεγες?
Ορίστε αγαπητοί!!!

Επίπεδο συζήτησης!!!

Ξεκίνησα να λέω για τηλεόραση αλλά το επίπεδο έπεσε πολύ!
Δεν έχω όρεξη να κατέβω στο 3ο υπόγειο για να συνεχίσω!

γιαννης μπαϊμπακης έγραψε:oloi kseroume tin antipatheia ton thessalonikeon gia tous athineous
Γιάννη δεν μίλησα για τέτοιες αντιπάθειες... Για την κατάσταση στα κανάλια ξεκίνησα να λέω!

Υγ: Όλα τα κακά της Φωκίδας-Αιτωλοακαρνανίας-και μια τζούρα Φθιώτιδας τα ξέρουν. Η μετάθεση αστυνομικού στην Άμφισσα θεωρείται δυσμενέστατη! Τα δικαστήρια της Άμφισσας (άγνωστη στους πολλούς) είναι ανώτερα και απ'της Λαμίας (πασίγνωστη). Το τί σαβούρα και κατακάθι υπάρχει κάθε μέρα δεν λέγεται! Τα μέλη της 17Ν όταν δικαστούν θα κλειστούν στις φυλακές Μαλανδρίνου, τις πιο "κακές" φυλακές στο σωφρονιστικό σύστημα (επίσημα) - μόνο για ισοβίτες! Αλλά ποιός να ασχοληθεί με αυτά; Ας πούμε για τον Κορυδαλλό - την ντροπή του συστήματος! Ας πούμε για το "έσπασετονύχιτηςκυρίαςπουείχεφωτογραφηθείμετονιδιοκτήτητουσουβλατζίδικουαπέναντιαπότοσπίτιτουκαραμανλή"!
Θέλει πολλή δουλειά να τα κοντρολάρεις όλα αυτά!
Φίλε ololol ρώτα κανέναν χασικλή που ξέρει για το χασισάκι της περιοχής μου να δεις τί θά σου πεί!

Η συζήτηση λήγει εδώ! Δεν ξανασχολούμαι σε αυτό το topic γιατί πολύ απλά δεν έχουμε συζήτηση, αλλά έναν αχταρμά!

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 05 Δεκ 2002 14:26

Όσον αφορά στο θέμα που έθιξε κάποιος αν κλείσουν τα κανάλια να δω τι θα κάνετε έχω να του πω ότι καθόλου δεν θα στεναχωρηθώ γιατί έτσι και αλλιώς δεν παρακολουθώ τηλεόραση. Εμείς στην υπόλοιπη Ελλάδα προτιμούμε εναλλακτικούς τρόπους διασκέδασης (σινεμά, θέατρο κ.λ.π.). Οπότε αν ο κύριος Κυριακού χρωστάει στην εφορία και τον κλείσουν μία μέρα πρόβλημά του.

ololol

Δημοσίευση από ololol » 05 Δεκ 2002 14:27

Αφού σε αφήνουν παγερά αδιάφορη οι Αθηναίοι πολίτες όπως λές , γιατί θέλεις οι Αθηναίοι πολίτες - κανάλια ν ασχοληθούν με την επαρχία,τη Θεσσαλονίκη δηλαδή?Δεν είπα οτι οι επαρχιώτες κοπροσκυλιάζουν , αλλά οτι είναι άλλοι οι ρυθμοί της ζωής στην Αθήνα.Πιο bit εδώ, ποιό άγχος εδώ αλλά μας αρέσει......τέλος

ololol

Δημοσίευση από ololol » 05 Δεκ 2002 14:35

ΕΝΕΜΕ Αγαπητέ,

πραγματικά ποιόν άραγε νοιάζει αν τα δικαστήρια της Άμφισσας ςίναι ανώτερα απο της Λαμίας και αν οι φυλακές τάδε είναι για ισοβίτες...εσένα αυτό σε πειράζει που μιλάμε για τις φυλακές του Κορυδαλλού και όχι για τις φυλακές της περιοχής που λέσ?Μ αυτά θέλεις ν ασχολούνται τα ΜΜΕ , αυτά είναι τα γεγονότα που συμβαίνουν στη πόλη σου?

Ποιό επίπεδο έπεσε και που πήγε?Εσύ ξεκίνησες να μιλάς για τον κώλο της Μπεζεντάκου κι εγώ σου έθεσα ένα ερώτημα...κι ακόμη να μου απαντήσεις...γιατί?

ololol

Δημοσίευση από ololol » 05 Δεκ 2002 14:39

Επίσης θέλω να πώ στο ΓΙΑΝΝΗ ΜΠΑΙΜΠΑΚΗ οτι αν διαβάσει τα προηγούμενα μηνύματα του eneme θα καταλάβει γιατί έκανα αυτό το ερώτημα.... :P

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από γιαννης » 05 Δεκ 2002 14:46

entaksi ontos i kouventa ksefevgi ligo - an kai ola einai sxetika.

Ta kanalia exoun ksefigei teleios kai deixnoun ta panta ektos apo ta provlimata afta pou theorountai idietera flegonta. oi parousiastes exoun ginei oloi katines. simfono oti i eparxia exei paramelithi, kirios omos apo tis episimes arxes kai kaneis den noiazete gia afto.

exo dei me ta matia mou stis poliimeres askeiseis pou kaname ston evro xoria oloklira pou den zei oute enas anthropos ekei, kai omos tetoia themata apoteloun antikimeno gia reportaz ton 2 lepton mia fora ton xrono.

mporei loipon na mou pei kapoios giati spane ta mixanakia tis AGP?
poios vlepei skoupidia, ego? prosopika enimeronome mono apo to internet kai i tileorasi paizei moni tis, oti piasei to afti mou mono.

mipos telika aresoun ston kosmo ta skoupidia? i exoume gemisi argosxoles katines? giati den kleinoun oloi tin tv na doume an tha sinexistei ati i katastasi?

telos panton nomizo oti eimaste aksioi tis miras mas
Εικόνα

ololol

Δημοσίευση από ololol » 05 Δεκ 2002 14:52

Επανέρχομαι γιατί είναι καταπληκτικό αυτό που γράφει....'' ασχολούνται 2 μήνες για το σάπιο εργοστάσιο που έπεσε...εντάξει πέθαναν οι άνθρωποι...κάθε μήνα μνημόσυνο θα κάνουμε....''' ή για το Κηφισσό γράφει ...'' εντάξει πλημμύρησαν οι άνθρωποι 4 φορές και τι έγινε...'''θέμα θα το κάνουμε...''?.τι να σου πω eneme....

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 05 Δεκ 2002 16:11

Αγαπητέ Γιάννη Μπαιμπάκη,

Εχεις αναρωτηθεί ποτέ ποιοι είναι αυτοί που έχουν στο σπίτι τους μηχανάκια της AGB; Το μορφωτικό τους, το διανοητικό τους ή το βιωτικό τους επίπεδο; Εσένα σου έκανε ποτέ κρούση η εν λόγω εταιρία να βάλει μηχανάκι στο σπίτι σου;

Γιατί λοιπόν θα πρέπει να μου επιλέγουν τι θα δω τα 1000 άτομα που έχουν αυτό το ρημάδι το μηχανάκι και που μπορεί απλά να κάνουν την πλάκα τους κάνοντας συνεχώς zapping για να τρελλάνουν τα μηχανάκια;

Άβαταρ μέλους
kgeorge_79
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kgeorge_79 » 05 Δεκ 2002 17:05

Φίλε ololol,
κατ'αρχήν η Θεσ/νίκη δεν είναι επαρχία. Δεν ξέρω εαν έχεις έρθει ποτέ
εδώ, αλλά επειδή περάσει αρκετό χρονικό διάστημα στην Αθήνα, μην
νομίζεις οτι η πόλη μου υστερεί πολύ σε κίνηση και ρυθμό. Πάντως
βλέποντας και τις 2 θα έλεγα οτι δεν θα ήθελα ποτέ η Θεσ/νίκη να εξε-
λιχθεί σε Αθήνα. Η πόλη σας έχει πολλά στραβά για τα οποία δεν υπάρχει
πραγματοποιήσιμη λύση. Πραγματικά γουστάρω έτσι όπως είναι η
Σαλόνικά μου και δεν θέλω να αλλάξει με τίποτα.

φιλικά, Γιώργος.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Δεκ 2002 17:23

Μου φαίνεται ότι μας πείραξε ο ανάδρομος Ερμής, που λέει και η γνωστή αστρολόγος... και δε βλέπω να βγαίνει πουθενά σε καλό όλο αυτό...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από γιαννης » 05 Δεκ 2002 19:02

John Sclavos έγραψε:Μου φαίνεται ότι μας πείραξε ο ανάδρομος Ερμής, που λέει και η γνωστή αστρολόγος... και δε βλέπω να βγαίνει πουθενά σε καλό όλο αυτό...
vasika na min ekselixthei afti i kouventa se prosopiki antiparathesi.
oloi exoun to dikio tous ligo i poli. pantos i thessaloniki ektos apo oraia poli exei kai tin kaliteri nixterini zoi - ola ta megala onomata apo kei ksekinisan.

simfono gia ta mixanakia kai anarotiemai ola afta ta parapona pou vlepo edo mesa exete katsei pote na kanete ena oraio megalo mail kai na ta peite kai sta kanalia. giati an iparxoun fones kai malista polles kapoioi tha akousoun
Εικόνα

spinoza

Δημοσίευση από spinoza » 05 Δεκ 2002 20:54

Παιδιά τελικά το πρόβλημα είναι αν τα αθηναϊκά κανάλια καλώς μεταδίδουν ειδήσεις που αφορούν την Αθήνα, ή αν αυτά που μεταδίδουν είναι ειδήσεις; Είναι φυσικό νομίζω με τον υδροκεφαλισμό που παρουσιάζει η Ελλάδα ο μισός πληθυσμός της να είναι μαζεμένος στο λεκανοπέδιο με όλα τα συνεπακόλουθα. Αν αυτό είναι αβαντάζ (όπως αφήνει να εννοηθεί ο/η «ololol» ) για την Αθήνα σαν πόλη και για όλες τις οικονομικοκοινωνικές της δομές ας μου επιτραπεί ν’ αμφιβάλω!
Τα τηλεοπτικά κανάλια εφόσον έχουν άδεια πανελλαδικής εμβέλειας από το νόμο είναι υποχρεωμένα να έχουν χρόνο στις ειδήσεις τους για πανελλαδικά θέματα. Στις ειδήσεις τους αλλά και στο πρόγραμμά τους γενικά. Βέβαια ο οποιοδήποτε εδώ μπορεί να χαμογελάσει ειρωνικά στις λέξεις «ειδήσεις» και «πρόγραμμα».
Πάντως αυτά όλα είναι πιστεύω μια καλή αφορμή για ν’ ανοίξει εδώ μια συζήτηση περί «ειδήσεων» από τα κανάλια μας ας πούμε.
Τελειώνοντας θέλω να πω και τούτο. Εταιρείες με τυποποιημένο φαγητό σαφώς και υπάρχουν σε μεγάλες επαρχιακές πόλεις (όχι σε όλες, όπως δεν υπάρχουν Goody’s σε κάθε συνοικία της Αθήνας).
Όσο για τις εταιρείες δίσκων και εφημερίδες είναι αστεία παραδείγματα το ότι δεν τους ενδιαφέρει η επαρχία. Δεν έχω ξανακούσει επιχειρήσεις που να μην ενδιαφέρονται για το μισό πληθυσμό μιας χώρας γιατί αυτό είναι αντιοικονομικό!
Νομίζω πως παρασύρθηκα και καταχράστηκα το χρόνο σας. Επιμένω πάντως πως η ουσία είναι τι μας σερβίρουν τα κανάλια και όχι τι μας σερβίρουν περισσότερο...

Άβαταρ μέλους
kouvatzis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kouvatzis » 05 Δεκ 2002 21:46

Re ololol,ai trava sto horio sou re pou se pigan eki kai egines proteuousianos
pies mania :pint: na sinelthis

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Δεκ 2002 21:51

spinoza έγραψε:Παιδιά τελικά το πρόβλημα είναι αν τα αθηναϊκά κανάλια καλώς μεταδίδουν ειδήσεις που αφορούν την Αθήνα, ή αν αυτά που μεταδίδουν είναι ειδήσεις;
για ποιές ειδήσεις μηλάμε τώρα... και την πρεμιέρα της Βανδή και του Ρακιτζη; a k o m a p i o x a l i ?
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

ololol

Δημοσίευση από ololol » 06 Δεκ 2002 09:54

KOYBATZI....σου αφιερώνω το τραγούδι λούμπεν που λέει...''βρέ δε πά.. να γά.....βρέ δε πα να γα.....ν' αγαπηθείς με άλλον...σκασίλα μου μεγά...''
Θεσσαλονικιέ το χωριό μου είναι η Λαμία ,πηγαίνω συχνά και δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω διαβατήριο για να πάω...

Άντε τώρα γιατί μιλάτε όλοι για τα κανάλια , χωρίς να έχετε περάσει ούτε έξω απ΄αυτά...αλλά είναι αυτό που λένε οτι κάθε έλληνας έχει άποψη όπως και κώλο..το μόνο που κάνετε ορισμένοι είναι βρίζετε αυτά που βλέπετε..τέλος.........

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες