yapoo.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

yapoo.gr

Δημοσίευση από dva_dev » 09 Μαρ 2006 12:55

Ισως για το ping, tracert να είναι κλειστά κάποια από τα ports στους ενδιάμεσους servers...

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

yapoo.gr

Δημοσίευση από Figaro » 09 Μαρ 2006 14:49

Mpika xthes otan egrapsa to post, alla kai twra pali ta idia... 1-2 lepta gia na aniksei to index.

Sxetika me ta grafika... mporeis na valeis CSS kai oxi olo tables opws einai twra an se endiaferei kai i taxitita.
Apo tin alli me ta CSS tha mporeseis na to dwseis ligo perisotero "zwh" kai kapia grafika xwris na to fortoseis.

Gnwmi mou... oti thelei para poli doulia akoma to site ( apo oles tis plevres: grafika, structure kai usability, etc.)

Άβαταρ μέλους
milianos
Επικοινωνία:

yapoo.gr

Δημοσίευση από milianos » 09 Μαρ 2006 16:20

Καλούτσικη η ιστοσελίδα σας. Η μόνη σοβαρή παρατήρηση που έχω να κάνω, σαν απλός και καλοπροαίρετος επισκέπτης φυσικά, αφορά την γλώσσα. Προσπαθήστε να γράφετε καλά και σωστά Ελληνικά.
Προς το παρόν υπάρχουν αρκετά ορθογραφικά και εκφραστικά λάθη στην σελίδα σας.

Οσον αφορά τον χρόνο "φορτώματος" πράγματι και εδώ υπάρχει κάποιο μικρό πρόβλημα γιατί χωρίς να υπάρχει κάτι στην πρώτη σελίδα φαίνονται να φορτώνονται 102KB.
Εδω λοιπόν γιαυτό μάλλον ευθύνεται το datepickercontrol.js και ίσως θα έπρεπε να δείτε και αυτό το θέμα.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

yapoo.gr

Δημοσίευση από patriot » 10 Μαρ 2006 03:19

Εμφανισιακά:
Μου άρεσε επειδή δεν ζαλίζει και είναι απλό και λιτό.

Χρόνος φορτώματος (το index μόνο):
Κάτι λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο με dsl

Σε ότι αφορά την opera σου έκανα ένα printscreen για να το δεις. Κατά με φαίνεται μια χαρά.

Σε ότι αφορά το όνομα:

1) μπορείς να το κάνεις www.ya-poo.gr δηλ να βάλεις μια παύλα στην μέση και έτσι δεν θα έχει κανείς πρόβλημα.

2) Αν το αφήσεις έτσι δύο ειδών μπορεί να είναι οι συνέπειες.

α) Να μην σε πάρουνε χαμπάρι έτσι no problemo
β) Να σε πάρουμε όχι μόνο χαμπάρι αλλά να γίνεις ο δεύτερος Mike Rowe αν έχεις ακουστά την ιστορία. Σκέψου το.
Συνημμένα
yapoo.zip
opera yapoo screenshot μέσα σε zip
(101.2 KiB) Μεταφορτώθηκε 335 φορές
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

noxiou11

yapoo.gr

Δημοσίευση από noxiou11 » 10 Μαρ 2006 12:21

Se euxaristw gia to screenshot... loipoun vasika spacer.gif sta kena kelia pou exoun bgcolour kai sta browser ektos IE den ta deixnei. Auto 8a to ftiaxoume sigoura argotera...
Oso gia tin taxitita, to date... javascript itan apo mono tou 38Kb!!! kai sigoura epeze rolo kai etsi to vgalame.

Mia erwtisi re paidia... se oles tis selides sta dexia panw exoume ena scroll pragma pou deixnei tis ekdiloseis simera (sto home), tainies to epomeno 2wro (sto cinema) ktl... etixe kai piga se ena allo pc kai itan adeio to koutaki kai to popup link den douleue... eseis to blepete? An oxi ti broswer, kai logismiko xreisimopoiite?

Oso gia to onoma... poses etairies microsoft uparxoun nomizete... arketes... alla den ftiaxnoun logismika fusika... sinonimies me megales etairies uparxoun, p.x. uparxei i gnwsti icap kai mia etairia pou ena filos douleue itan icop alla epeidi to antikeimeno itan allo den tous dimiourgisan provlima... den katalavenw giati einai toso megalo 8ema...

Gia ta ellinika... edw den exw na pw kai polla... dustixws eimaste oloi me xronia sto exwteriko kai ta ellinika mas exoun epireastei... alla siga siga pou 8a mpoun ta swsta atoma stis swstes 8eseis auto 8a ftiaxei... elpizw gia arxi na min einai kati pou 8a apoxenosei tous xristes tou site.

Kai to teleutaio... ilikrina prospa8oume na ftiaxoume kati pou 8a einai eukoloprosvasto apo olous, oxi toso xero wste na se apoxenonei, kai me arketo uliko wste na uparxoun polles epiloges gia exodo kai oxi mono pou 8a fas, kai 8a deis cinema ktl... an exete otidipote sxolia 8a mas voi8ousan polu. Kai apo tin alli 8eloume o kosmos na pexei megalo rolo... 8a valoume gia paradeigma kati san blogs kai kapoioi pou einai expert stin mousiki gia paradeigma 8a exoun tin selida tous sto site mas (auto uparxei san paradeigma stin enotita tis mousikis). Prospa8oume na vroume prosfores gia free eisitiria, fagito, 8eatro ktl, me antalagi diafimisis anti na kratisoume xrimata gia tin diafimisi...
To vlepoume poli 8erma to 8ema... 8eloume na ftiaxoume ena odigo gia ton kosmo kai oxi gia emas kai an 8elei o kosmos na ton xrreisimopoiei... gi'auto kai oso antexei i tsepi mas 8a arni8oume flash banners 'h pop-ups kai ola auta...

Gi'auto to logo ligi empsixosi den 8a mas peiraze :)

M

noxiou11

yapoo.gr

Δημοσίευση από noxiou11 » 29 Μαρ 2006 11:56

Prwta apo ola na euxaristisw gia ola ta sxolia pou exete kanei mexri twra...
Tis teleutaies meres apofasisame na allaxoume to design tou site. Prosopika pisteuw oti exei xasei ligo apo usability alla genika i allagi xreiazotan.
An mporeite rixte tou mia matia
(Fagito, Cafe kai Hobby einai oi epomenes katigories pou 8a proste8oune... logo tis allagis tou design den tis exoume teliwsei akoma)

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

yapoo.gr

Δημοσίευση από af » 29 Μαρ 2006 13:52

Δεν γνωρίζω πως ήταν πριν όμως μου αρέσει πάρα πολύ...το logo, τα χρώματα, το στήσιμό πάρα πολύ καλή εργασία.
Και επίσης εμένα προσωπικά μου αρέσει που το logo σε "μπερδεύει" με το Yahoo :)
Έχω όμως μια μικρή παρατήρηση θα ήθελα να υπήρχε ένα banneraki που να συνοδεύεται απο το Logo για να "γεμίσει" το άσπρο κενό.

Φιλικά
Αφροδίτη

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης