Το Κακό!

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimitris88

Το Κακό!

Δημοσίευση από dimitris88 » 01 Μαρ 2006 20:08

το πρώτο ελληνικό σπλάτερ είναι γεγονός . . :hammer:

από 16 Μαρτίου www.tokako.com

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Το Κακό!

Δημοσίευση από xultimatex » 01 Μαρ 2006 22:08

http://www.tokako.com/images/production3.jpg

Καλή όρεξη!

Αν και γενικά δε μ'αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες μπορεί να το δω μόνο και μόνο επειδή είναι από τα λίγα ελληνικα. Αλλά να ξέρεις, θα είμαι προκατειλημένος... :)
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Το Κακό!

Δημοσίευση από cordis » 03 Μαρ 2006 16:04

Άφησα μόνο το λινκ της εικόνα γιατί κόντευα να βγάλω ότι έφαγα...

Όσο ήμουν μικρός, γύρο στα 22-23 έκανα χαβαλέ με τέτοιες ταινίες, τώρα δεν μου κάνει αίσθηση να τις δω. Είναι για άλλο κοινό..

Καλή τους επιτυχία.. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
magic

Το Κακό!

Δημοσίευση από magic » 05 Μαρ 2006 04:15

Jesus christ!!!!!!!!!!!!
Eλληνική ταινία με ζόμπι
Μετά από αυτό μπορώ να πω ολοκληρώθηκα σαν cinema fan........... :hammer: :hammer: :hammer: :pint:

Άβαταρ μέλους
YTC
Επικοινωνία:

Το Κακό!

Δημοσίευση από YTC » 05 Μαρ 2006 18:34

Το είδα χτες βράδυ σε avant premier :P Ήμουνα με κάτι φίλους πορωμένους με τέτοια αλλιώς δεν θα το έκανα αυτό στον εαυτό μου :lol:

Να το δουν μόνο λάτρεις του είδους.. Εγώ τα λεφτά μου θα τα λυπάμαι για καιρό :cry:

LightForce
WebDev Moderator

Το Κακό!

Δημοσίευση από LightForce » 05 Μαρ 2006 21:16

Mε βλέπω να ... το βλέπω ... :-)

Άβαταρ μέλους
ZeusT

Το Κακό!

Δημοσίευση από ZeusT » 08 Μαρ 2006 12:18

To Kako einai apla POLY KAKO.
alla ti perimeneis. oi kalyteroi Ellines skinothetes/senariografoi ktl einai sto ekswteriko.
siga min endiaferthei kanenas gia ellada...
Ένα δύο τρία. Τεστ. Ένα δύο. Ένα Έναααα Έεεενα.Τεστ.
λέειτεστ http://zeust.50webs.com/

Hik

Το Κακό!

Δημοσίευση από Hik » 08 Μαρ 2006 16:51

Είναι μια καθαρά ερασιτεχνική παραγωγή. Με τέτοιο budget (κάπου διάβασα περίπου €50.000), και με δικά τους λεφτά το σημαντικότερο, πιστεύω ότι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Μόνο και μόνο που είχαν τα κότσια να κάνουν μια τέτοια ταινία στην Ελλάδα και που βρέθηκε και μια εταιρία διανομής (playtime) να τη κυκλοφορήσει είναι μεγάλο κατόρθωμα.

Πραγματικά μπράβο τους, που στην Ελλάδα θα βρεις παραγωγό μόνο αν σε λένε Παπακαλιάτη/Ρέππα κ.τ.λ. και κάνεις καμία από τις γνωστές αντιγραφές/σαχλοκωμωδίες ή αν έχεις το θείο μπάρμπα και πάρεις καμιά επιχορήγηση για ταινία τύπου Αγγελόπουλου.

Υπάρχουν τόσα νέα παιδιά απίστευτοι σεναριογράφοι/σκηνοθέτες κτλ που ποτέ δεν είχαν την ευκαιρία να τους δει κανείς μιας και όλος ο ελληνικός κινηματογράφος/τηλεόραση περιφέρεται γύρω από τα 10-15 γνωστά άτομα. Μόνο κατά τύχη καμια φορά βγαίνει κανένας (βλέπε π.χ. Καπουτζίδης).

Να πω και κάτι που το φυλάω καιρό τώρα. Αυτοί οι Γκάβαλος/Καπετανίδης ΑΜΑΝ ΠΟΙΑ, 30 βιντεοκλιπ ο καθένας τον μήνα, 1 μπούρδα την ημέρα βγάζουν.

Ούφ ξαλάφρωσα... :lol:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Το Κακό!

Δημοσίευση από cdhyper » 08 Μαρ 2006 17:17

Οι ταινίες φρίκης είναι τέχνη και δημιουργούνται και οι ανάλογες σχολές, ιδιαιτέρως στην Αμερική. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για τέτοιες ταινίες αλλά μια σοβαρή παραγωγή τέτοιου είδους σαφώς και δεν κοστίζει μόνο 50 χιλιάρικα. Από κάπου θα χάνει.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Το Κακό!

Δημοσίευση από cordis » 19 Μαρ 2006 12:45

και σε TAXI... ;)
Συνημμένα
DSC00064.JPG
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Το Κακό!

Δημοσίευση από supernet » 19 Μαρ 2006 15:37

Tελικά, κάποιοι που την είδαν αυτή την ταινία... αξίζει? Αξίζει, για Ελληνική παραγωγή;

nefeli88

Το Κακό!

Δημοσίευση από nefeli88 » 23 Μαρ 2006 17:06

Γειά σας παιδιά!!Τι γίνεται;;Αναρωτιέμαι για πιο λόγο αρχίσαμε πάλι τις γκρίνιες για αυτή την προσπάθεια του ελληνικού κινηματογράφου σε μια εναλλακτική ταινία!Δε ξέρω για σας,εγω πάντως έχω βαρεθεί να βλέπω τηον κιμ/γράφο μας να κατακλίζεται απο ταινίες του τύπου 'Ρόζ ολοταχώς',Safe sex',Λουκουμάδες με μέλι'...και όλα τα συναφή τα οποία για να πουλήσουν εισητήρια πρέπει να περιλαμβάνουν ένα γκέι,μια λεσβία και τρελαμένο sex επι μονίμου βάσεως!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!Ευτυχώς το Κακό έρχεται για να μας θυμήσει οτι υπάρχουν ακόμα Έλληνες σκηνοθέτες με χιούμορ,φαντασία και αυτοσαρκασμό!Παρά το χαμηλό budget η ταινία αποτελεί σταθμό για την εξέλιξη του ελληνικου κιν/γράφου,παρά τον παραλληλισμό της με παρόμοιες ταινίες του εξωτερικού!Φυσικά πως να συναγωνιστούμε μια Αμερική σε τέτοιου είδους ταινίες,όμως αυτό το βήμα είναι σταθερό και σε καιρούς που μια τέτοια αλλαγή μόνο ευπρόσδεκτη θα μπορούσε να είναι!Πολύ σύντομα το Κακό θα αποτελεί cult ταινία για όλους τους φανατικούς και μη του είδους...και καλά θα κάνει!!! :yea:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Το Κακό!

Δημοσίευση από Cha0s » 23 Μαρ 2006 17:32

Να κυκλοφορεί άραγε στο DC++; :lol: :lol: :lol:

Πλάκα κάνω φυσικά...

Δεν νομίζω όμως να πάω να την δω. (απλά δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον... δεν έχω ούτε πρόβλημα με τις Ελληνικές ταινίες, ούτε με το είδος της ταινίας)

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Το Κακό!

Δημοσίευση από NAT » 25 Μαρ 2006 18:40

nefeli88 έγραψε: Γειά σας παιδιά!!
Γεια κ σε σένα.

nefeli88 έγραψε:Τι γίνεται;;
Όλα οκ! :lol: :lol: :lol:

nefeli88 έγραψε:Αναρωτιέμαι για πιο λόγο αρχίσαμε πάλι τις γκρίνιες για αυτή την προσπάθεια του ελληνικού κινηματογράφου σε μια εναλλακτική ταινία!
Κι εσύ μαζί ε; :roll:

nefeli88 έγραψε:Δε ξέρω για σας,εγω πάντως έχω βαρεθεί να βλέπω τηον κιμ/γράφο μας να κατακλίζεται απο ταινίες του τύπου 'Ρόζ ολοταχώς',Safe sex',Λουκουμάδες με μέλι'...και όλα τα συναφή τα οποία για να πουλήσουν εισητήρια πρέπει να περιλαμβάνουν ένα γκέι,μια λεσβία και τρελαμένο sex επι μονίμου βάσεως!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!
Ενώ το Brokenback Mountain - υποψηφιότητα για Oscar - δεν είχε ομοφυλόφιλους; Έλεος εγώ! :lol:

nefeli88 έγραψε:Ευτυχώς το Κακό έρχεται για να μας θυμήσει οτι υπάρχουν ακόμα Έλληνες σκηνοθέτες με χιούμορ,φαντασία και αυτοσαρκασμό!
Δηλαδή αν δεν υπήρχε το Κακό τι θα κάναμε βρε παιδί μου... Καλά που βγήκε! Μα πώς θα γνώριζε ο απλός θεατής ότι υπάρχουν ακόμη Έλληνες σκηνοθέτες... Τς τς τς.. :lol:

nefeli88 έγραψε:Παρά το χαμηλό budget
Οφείλω να σου πω πως τίποτα δεν είναι τυχαίο... :wink: Κ ο νοών νοήτω. :lol: :lol:

nefeli88 έγραψε:η ταινία αποτελεί σταθμό για την εξέλιξη του ελληνικου κιν/γράφου,παρά τον παραλληλισμό της με παρόμοιες ταινίες του εξωτερικού!
Ε ναι το είπαμε κ πριν, καλά που βγήκε η ταινία! Τι θα κάναμε δηλαδή... :lol:

nefeli88 έγραψε:Φυσικά πως να συναγωνιστούμε μια Αμερική σε τέτοιου είδους ταινίες,
Άλλα έλεγες πριν... Μα είναι ταινιάρα λέμε! :lol:

nefeli88 έγραψε:όμως αυτό το βήμα είναι σταθερό και σε καιρούς που μια τέτοια αλλαγή μόνο ευπρόσδεκτη θα μπορούσε να είναι!
Τί έχει ο καιρός; Βροχερός κι έτσι; :roll: :P :lol: Μα στον 21αιώνα είμαστε δεν είμαστε στην εποχή του Μ. Αλεξάνδρου... :lol:

nefeli88 έγραψε:Πολύ σύντομα το Κακό θα αποτελεί cult ταινία για όλους τους φανατικούς και μη του είδους...και καλά θα κάνει!!! :yea:
Εσύ κ η Πυθία, μόνο που εσύ δεν τα λες ανάποδα - ευτυχώς δηλαδή! :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Cha0s έγραψε:Δεν νομίζω όμως να πάω να την δω. (απλά δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον... δεν έχω ούτε πρόβλημα με τις Ελληνικές ταινίες, ούτε με το είδος της ταινίας)
Δεν είναι τυχαίο... :wink: :lol: :lol:
.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Το Κακό!

Δημοσίευση από Cha0s » 25 Μαρ 2006 18:45

NaT έγραψε:
Cha0s έγραψε:Δεν νομίζω όμως να πάω να την δω. (απλά δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον... δεν έχω ούτε πρόβλημα με τις Ελληνικές ταινίες, ούτε με το είδος της ταινίας)
Δεν είναι τυχαίο... :wink: :lol: :lol:
Define random :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες