Πρόβλημα στο pinnacle studio 9 !!

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Matzore

Δημοσίευση από Matzore » 10 Μαρ 2006 22:34

Εδώ και λίγες μέρες μου παρουσιάζει το εξής:

Έχω κάνει edit κανονικά το video που θέλω να "κάψω" , με μουσικές ,effects ,κ.λ.π. , και προχωράω στην διαδικασία make disk κανονικά.
Όταν τελειώνει η διαδικασία όμως στο dvd λείπουν "πράγματα"...
Και εξηγούμαι.

Στην διαδικασία edit και σε timeline view υπάρχουν διάφορα tracks οπως το video track ,το title track κ.λ.π.

Ε,λοιπόν στο dvd που "βγαίνει" δεν υπάρχει τίποτα από τα sound effect track και music track (δηλαδή καθόλου μουσική και sound effects) και επίσης δεν "παίζουν" τα fade in - fade out από την audio track (ακούγεται "κανονικά" όμως σαν ήχος).

Βρήκα κάτι ψιλοοδηγίες στο help του προγράμματος (να κλείνω άλλες ανοικτές εφαρμογές αν έχω,να μην έχω ενεργό screensaver κ.λ.π. )και τα εφάρμοσα αλλά τίποτα...
Το τελευταίο ήταν να ξαναεγκαταστήσω το πρόγραμμα.

Μέχρι αυτή τη στιγμή πρόλαβα να "ξανακάψω" ένα dvd ,αλλά αυτή την φορά με την επιλογή "burn from previously created dιsc content" μιάς και υπήρχε στον δίσκο ήδη και γιά να μην αργώ.
Τα ίδια.
Θα ξαναδοκιμάσω άλλη μία (πάνε τα δισκάκια γαμωτ...) αυτή τη φορά με ολοκληρωμένη διαδικασία μπας και...

Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι γίνεται?
Μέχρι πριν λίγες μέρες έπαιζε κανονικά...

Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 11 Μαρ 2006 13:02

Αυτό μοιάζει με πρόβλημα κάποιου option. Κάτι πάτησες/ξεπατησες, δεν μπορεί.... Για να ξανά θυμίσου τι έκανες...
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες