Νέο forum:: SQL Servers - SyBase, Oracle, MS, MySql...

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Δεκ 2002 16:42

Πολύ στο σορλοπόπ το είχαμε ρίξει τελευταία και δεν είχαμε δημιουργήσει καμία νέα τεχνική περιοχή... έτσι αποφάσισα να φτιάξω μια περιοχή για τους SQL Servers. Να σας πω τώρα και τι ξέρω γι' αυτούς για να είμαστε ξηγημένοι από την αρχή.
SyBase (11.9.2) - 4 συναπτά χρόνια γράφοντας stored procedures, triggers και διάφορα άλλα καλούδια.
Oracle (8i)- Την μαθαίνω τώρα έχω φτιάξει κάποιες SP, ένα δύο triggers και δύο packages
MS Sql Server (2000) - Τον μαθαίνω κι αυτόν τώρα, έχω γράψει μερικά SPs, αλλά οι ομοιότητες με την SyBase είναι πολλές μιας και είναι εξέλιξή του.
Όλους τους παραπάνω τους χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με PowerBuilder.

MySql - Τον χρησιμοποιώ εδώ και αρκετό διάστημα σε συνδυασμό με PHP για όλες τις σελίδες μου. Είναι πολύ εύκολος και με λιγότερες δυνατότητες από τους άλλους, αλλά είναι δωρεάν.

---
SQL Servers - SyBase, Oracle, MS, MySql...
http://www.freestuff.gr/forums/viewforum.php?f=37
Οι πιο πολλοί στην δουλειά μας χρειαζόμαστε μια βάση δεδομένων, μέσα από αυτή την περιοχή θα μπορέσουμε να ανταλλάξουμε απόψεις, βοήθεια ή διάφορα tips που βρήκαμε για κάποιον από τους δημοφιλείς SQL Servers SyBase, Oracle, MS, MySql ή όποιον άλλον χρησιμοποιείτε.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 07 Δεκ 2002 06:53

Tha exei turorials mesa? Ypotheto kai elpizo diladi! Giati an exei tha mou einai poli xrisimo! Alla kai an den exei kati parapano tha mathoume apo oti kseroume! Etsi einai efprosdekto etsi kai allios!! Ante kaloriziko!! :P
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες