Προβλημα με modem

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
redSalonika

Προβλημα με modem

Δημοσίευση από redSalonika » 11 Μαρ 2006 14:29

Καλημέρα, έχω ενα πρόβλημα με το modem μου.
Στην αρχή όταν μου αρχισαν τα προβλήματα δεν ακουγόταν καθόλου ο ήχος που κάνει πριν συνδεθεί στο internet. Έκανα re-instal το modem μου και τα drivers αλλα παρουσιαστικε άλλο προβλημα. Ενώ συνδεόταν κανονικά και ακουγόταν ο ήχος, οταν άνοιγα τον internet explorer ή το mozilla ή το soulseek και γενικά όλα τα προγραμματα του internet μου ανοιγαν και μου έλεγαν οτι δεν είμαι συνδεδεμένος. Έκανα και format αλλα το πρόβλημα συνεχίστικε.
Τι αλλο πρέπει να κάνω;

kostas-theod

Προβλημα με modem

Δημοσίευση από kostas-theod » 18 Μαρ 2006 21:28

Αν είναι καινούργιο να δοκιμάσεις να το επιστρέψεις στο καταστημα που το αγορασες. Να σου δώσουν ενα αλλο.

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Προβλημα με modem

Δημοσίευση από NAT » 25 Μαρ 2006 19:20

Μπορεί κ οι drivers να είναι λάθος. Σίγουρα είναι σωστοί; Πήγαινε στο site της εταιρίας για να βεβαιωθείς ότι έχεις σωστούς drivers. :lol:

Κοίτα κ το modem από πίσω που έχει δύο εισόδους. Μία που λέει ¨line in¨ κ ¨phone¨ κοίτα να είναι στο line. Κοίτα κ τακαλώδια.

Επίσης, εκεί που λέει το τηλ. για να κάνει την κλήση βάλε το κιν σου κ αν χτυπήσει δεν φταίνει καλώδια κλπ αλλά ή modem ή drivers. Κοιταξέ τα όλα.
:lol:
.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες