Σχεσεις και ψεματα

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από MegasmorF » 14 Μαρ 2006 18:57

Παιδιά θέλω την άποψη για το κέρατο και τα διαζύγια
Τι έχετε να πείτε? δηλαδή γιατί πιστεύετε ότι κάποιες/κάποιοι αντιδρούν με το να κερατώνουν τον σύντροφο τους ?Ξεκινάμε έτσι και βλέπουμε πώς θα εξελιχθεί η κουβέντα...
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από Figaro » 14 Μαρ 2006 20:25

Se ti akrivws antidroun ?

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από MegasmorF » 14 Μαρ 2006 20:36

nai re c giati ginete ayto me poio skopo tin arpaxti me ti
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από cdhyper » 14 Μαρ 2006 23:51

Όλοι και όλες κάποτε κάνουν ή σκέφτονται να κάνουν αρπαχτές. Από την εποχή του Νώε γινόταν και δεν θα σταματήσει ποτέ να γίνεται τόσο στους ανθρώπους όσο και στα ζώα. Το θέμα είναι ότι οι άνθρωποι έχουν αναπτύξει ξένα αισθήματα ως προς τη φύση όπως είναι εκείνα του εγωισμού, της κτητικότητας ενός όμοιου όντος και της ζήλειας. Αυτή είναι η σύντομη ερασιτεχνική ανθρωπολογική μου μελέτη.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από MegasmorF » 15 Μαρ 2006 10:58

nai wrea ola ayta ta xerw kai egw omws otan ena zeygari einai pantremeno kai theli logika kapoious apo tous 2 na keratosi kapoion giati den xwrizoune giati taleporounte i oidioi kai taleporoune kai ta pedia tous den einai ligo banafso ayto.?

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από manolism » 15 Μαρ 2006 11:16

Το να γίνει αρπαχτή δεν σημαίνει πάντα ότι δεν υπάρχει αγάπη ή έρωτας προς το άλλο μέλος του ζευγαριού. Συνήθως γίνεται για την αποκόλληση από την ρουτίνα ή για χίλιους άλλους λόγους (προβλήματα στο σπίτι, ζήλεια, αντίδραση κα)

Φυσικά και δεν χωρίζουν γιατί άλλο η ασφάλεια που μας προσφέρει η οικογένεια και άλλο η αρπαχτή της μίας νύχτας.

Τώρα αν η αρπαχτή εξελιχθεί σε δεσμό τότε βράστα Χαράλαμπε. Μπαίνεις σε άλλες διαδικασίες οι οποίες για την ώρα :lol: είναι άγνωστες σε έμενα.

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από MegasmorF » 15 Μαρ 2006 11:22

xxaxaxaaxxaxxaaxxaxaxaaxx...egw pisteyw oti otan xekinaei to kerato i apistia i arpaxti mias nixtas kai dio pisteyw pos pleon exei teliosi o erwtas kai i agapi meta to vlepw poloi san sigatikisei.kai ante re c lunar einai opws ta les giati molis kapoios keratosi tin gineka tou i to antitheto kateythian lene "DIAZYGIO" to thelw twra mou efages tosa xronia apo ti zwi mou.kai alla polla. :)

Άβαταρ μέλους
goofakos

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από goofakos » 15 Μαρ 2006 17:24

Μπαίνεις σε άλλες διαδικασίες οι οποίες για την ώρα είναι άγνωστες σε έμενα.

Συγνώμη, δεν έχω να πώ κάτι επι του θέματος, αλλά lunarmedia να σου θυμήσω ότι έκανες τον γιο σου register εδώ.. Θα βρεί και αυτός το κουμπάκι Αναζήτηση :P :P
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από Youli » 16 Μαρ 2006 11:17

Να μαντέψω... έφαγες κέρατο και α) απορείς γιατί, β) δεν ξέρεις πως να το αντιμετωπίσεις... ε; :roll:

Βασικά, εγώ παλιά το είχα συνήθεια γι'αυτό... Στην αρχή νόμιζα πως φταίω εγώ, που δεν είμαι μονογαμικός άνθρωπος... Αλλά τελικά διαπίστωσα πως δεν έφταιγα εγω... Απλά αυτός που είχα δίπλα μου δεν με κάλυπτε τόσο όσο να μην κοιτάω αριστερά-δεξιά (γιατί 100% δεν σε καλύπτει ΚΑΝΕΙΣ, κακά τα ψέμματα).

Αργότερα βέβαια, με γάμο, παιδιά κλπ, αλλάζει το θέμα. Λίγο η ρουτίνα, λίγο η ανάγκη για αλλαγή και επιβεβαίωση... Περιμένεις ποιός θα κερατώσει πρώτος ποιόν... Εγώ το έχω ήδη δεχτεί αυτό, απλά δεν θέλω να ξέρω...

Το πως το αντιμετωπίζει κανείς είναι καθαρά προσωπικό. Εγώ το έχω δεχτεί αρκετές φορές, κάποιος άλλος δεν το δέχεται ή το δέχεται δύσκολα... Δεν νομίζω οτι υπάρχει σωστό και λάθος, γιατί δεν υπάρχει κάποιος να ορίσει τι είναι σωστό και τι λάθος στην αγάπη, τις σχέσεις κλπ...

Άβαταρ μέλους
PhotoPaul

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από PhotoPaul » 16 Μαρ 2006 12:50

Youli έγραψε:Δεν νομίζω οτι υπάρχει σωστό και λάθος, γιατί δεν υπάρχει κάποιος να ορίσει τι είναι σωστό και τι λάθος στην αγάπη, τις σχέσεις κλπ...
Ο Θεός μήπως :question:

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από MegasmorF » 17 Μαρ 2006 08:49

youli mou oute xwrisa oute kerato efaga alla exw aytes ths apories kai mou aresei ayth h sizitisi kai giauto to thema mporoume na pouome para polla pisteyw kai thelw na poume..koita kai esy kakos to exeis dexti totses fores giati den ginete na leei pos se agapaei kai apo tin alli na min xwras na mpeis sthn porta egw pedes etsi to vlepw giati egw ayto den to dexome. :( :( :(

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από af » 17 Μαρ 2006 09:06

Mεγάλη...συζήτηση είναι αυτή.
Είναι πως το βλέπει ο καθένας.
Και λίγο - πολύ συμφωνώ με τον Lunar :)

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από MegasmorF » 17 Μαρ 2006 09:38

AF μπορεί να είναι μεγάλη αλλα την βλέπω ωρέα κουβέντα ο καθένας εδω μπορεί να καταθέση τα δικά του!!!

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Σχεσεις και ψεματα

Δημοσίευση από ThyClub » 17 Μαρ 2006 10:27

Πρώτα απ όλα ας βγάλουμε απο την κουβέντα θεούς αγίους κτλ κτλ... Κανείς δεν καθορίζει τίποτα.

Για να "δέσει" ένα ζευγάρι θα πρέπει να υπάρχει κάτι που η λέξη αγάπη είναι πολύ λίγη για να το περιγράψει... Απλά μάθαμε να μπερδεύουμε την αγάπη με τον έρωτα και τον ενθουσιασμό και όταν καταλαβαίνουμε τι έγινε αυτό μας χαλάει...

Ακόμη μπερδέψαμε το σέξ με την αγάπη και τον έρωτα. Η αρπαχτή που λέτε δεν στηρίζεται στην αγάπη όπως και το αντίστροφο. Αν καταλάβουμε οτι το να κάνεις σέξ με κάποιον δεν είναι επειδή δεν αγαπάς τον σύντροφο σου αλλά κάτι άλλο τότε θα περνάμε καλύτερα...

Αυτά τα πιστεύω εδώ και αρκετό καιρό, δεν είναι εύκολο να τα τηρώ, τις περισσότερες φορές με "ρίχνει" ψυχολογικά όταν γίνεται αλλά...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες