Πρώτη προσπάθεια ερασιτενικού funny site...!

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
chris_psycho

Δημοσίευση από chris_psycho » 22 Μαρ 2006 22:40

Γεια σας παίδια! Πρώτη μου προσπάθεια και εμένα...

www.chris-mall.co.nr

Σχόλια και παρατηρήσεις για να το βελτιώσω?

Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 22 Μαρ 2006 23:37

Τι το χρησιμοποιείς το free template τη στιγμή που δεν μπορείς να το υποστηρίξεις; Το site αυτή τη στιγμή, και για προσωπική χρήση είναι χάλια. Σου προτείνω να ανοίξεις το frontpage (είναι πολύ εύκολο για αρχάριους χρήστες) και να φτιάξεις μια απλή και λιτή σελίδα και να την ανεβάσεις. Σου προτείνω λύση που μπορείς να εφαρμόσεις. Το σωστό θα ήταν να μάθεις html αλλά δε νομίζω να είσαι πρόθυμος να διαθέσεις χρόνο...
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

chris_psycho

Δημοσίευση από chris_psycho » 22 Μαρ 2006 23:57

Fysika kai eimai prothimos!
Alla den mporw na katalavw...ti ennoeis? Gine ligo pio sygkekrimenos...
Tha protimousa sygkekrimenes protaseis, oti to site den einai kalo to dexomai kai ex'allou kai egw afto pisteva...alla tha protimousa sygkekrimena pragmata prokeimenou na me voithiseis!

Efxaristw pantws gia to xrono sou
Εικόνα
Επιτέλους το ΠΑνεπιστήμιο ΜΑΚεδονίας αποκτά το Forum του...
(13/3 Το Pamak αποκτά το σπίτι του!

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 23 Μαρ 2006 14:07

Τι άλλο πιο συγκεκριμένο να σου πω! Ξέχνα τα γραφικά και το αμπαλάζ και ανέβασε μια απλή λιτή σελίδα με καθαρή γραμματοσειρά, είτε μαθαίνοντας html, είτε ανοίγοντας frontpage για εύκολα και γρήγορα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 23 Μαρ 2006 16:58

Στην κορυφή έχεις χρησιμοποιήσει ένα έτοιμο template κι από κάτω πετάς διάφορα πράγματα με τυχαία γραμματοσειρά, εντελώς άναρχα!

Κάνε μια βόλτα σε διάφορα sites για να καταλάβεις πώς στήνονται τα sites...

Επειδή είσαι στην αρχή, άρχισε να δουλεύεις με tables για να έχεις μια σχετική τάξη στην σελίδα σου....

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 23 Μαρ 2006 17:44

:reading:
In order to use CO.NR services it is absolutely required that the Member places a link back (a link to CO.NR website) on the main page of the Member's website. The linking code and the detailed instructions on how to place it on the webpage are provided in the Welcome email that is sent upon account activation.

garbofanoula

Δημοσίευση από garbofanoula » 27 Μαρ 2006 03:04

emena m'aresei
einai poly glyko kai gia prwto site mia xara...
tha matheis siga siga chris...
pantws to frontpage einai poly kalo ergaleio.. kai i html den einai poly dyskoli... an thes steile mou pm na sou stelw merika kala tutorials.. :)

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 27 Μαρ 2006 12:41

Βγάλε το midi από την σελίδα... Είναι αρκετά ενοχλητικό.. δέν έχει και επιλογή για να το απενεργοποιεί ο επικέπτης ή να χαμηλώνει την ένταση.... Η σελίδα σου έχει διάφορα λάθη. Όπως ένα layer στην κεντρική σελίδα που έκανε την επανάστασή του και έκατσε πάνω από άλλα κείμενα... Επίσης τα links κάτω από το template μοιάζουν ξεκάρφωτα... Τα γραφικά και το στήσιμο δέν προϊδεάζουν για το περιεχόμενο της σελίδας και άλλα πολλά. Δέν έχει νόημα να συνεχίσω.

Έχεις ξεκινήσει λάθος. Ίσως πάνω στον ενθουσιασμό σου βιάστηκες να φτιάξεις ένα web site. Πρέπει νά κάτσεις να διαβάσεις μερικά πράγματα, να επισκεφθείς μερικές σελίδες και να ξαναπροσπαθήσεις. Όλοι μας ξεκινήσαμε από κάπου και όλων μας οι πρώτες δημιουργίες ήταν ...κάπως.. αλλά άν το προσπαθήσεις και ενδιαφερθείς να μάθεις θα καταφέρεις κάτι καλό.

Γνώμη μου είναι να κατεβάσεις την σελίδα και όταν θα είσαι έτοιμος την ανεβάζεις πάλι... Δέν νομίζω πώς έχει νόημα να προσπαθείς να βελτιώσεις την υπάρχουσα σελίδα.
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

chris_psycho

Δημοσίευση από chris_psycho » 28 Μαρ 2006 01:33

spookyb52 έγραψε:Βγάλε το midi από την σελίδα... Είναι αρκετά ενοχλητικό.. δέν έχει και επιλογή για να το απενεργοποιεί ο επικέπτης ή να χαμηλώνει την ένταση.... Η σελίδα σου έχει διάφορα λάθη. Όπως ένα layer στην κεντρική σελίδα που έκανε την επανάστασή του και έκατσε πάνω από άλλα κείμενα... Επίσης τα links κάτω από το template μοιάζουν ξεκάρφωτα... Τα γραφικά και το στήσιμο δέν προϊδεάζουν για το περιεχόμενο της σελίδας και άλλα πολλά. Δέν έχει νόημα να συνεχίσω.

Έχεις ξεκινήσει λάθος. Ίσως πάνω στον ενθουσιασμό σου βιάστηκες να φτιάξεις ένα web site. Πρέπει νά κάτσεις να διαβάσεις μερικά πράγματα, να επισκεφθείς μερικές σελίδες και να ξαναπροσπαθήσεις. Όλοι μας ξεκινήσαμε από κάπου και όλων μας οι πρώτες δημιουργίες ήταν ...κάπως.. αλλά άν το προσπαθήσεις και ενδιαφερθείς να μάθεις θα καταφέρεις κάτι καλό.

Γνώμη μου είναι να κατεβάσεις την σελίδα και όταν θα είσαι έτοιμος την ανεβάζεις πάλι... Δέν νομίζω πώς έχει νόημα να προσπαθείς να βελτιώσεις την υπάρχουσα σελίδα.
Έχεις δίκιο φίλε μου! Σε ευχαριστώ για τις επισημάνσεις! Ήταν μια πρώτη προσπάθεια, ελπίζω η δεύτερη να είναι καλύτερη! Thank you πάντως!
:oops:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες