Σχεδιάζοντας ρούχα με το cinema4d r 9.5

Δημιουργία τρισδιάστατων γραφικών με Cinema 4D, Max 3Ds, Maya, ...

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Cmg__

Δημοσίευση από Cmg__ » 27 Μαρ 2006 13:18

Πολύ καλή δουλειά πάντως...

Άβαταρ μέλους
SimonTheSorcerer

Δημοσίευση από SimonTheSorcerer » 27 Μαρ 2006 23:18

sofosal έγραψε: Αυτό το tutorial (Mocca 2) το έχω απο καιρό. Η αλήθεια είναι οτι με τρόμαξε αντι να βοηθήσει! Μου φάνηκε πολύ πολύπλοκο!
Προσπάθησε κι άμα σε μπερδεύει θα βοηθούσε να ρίξεις μια ματιά στα βασικά bone video tutorials στο c4dcafe, καθώς και το meldinglight που σου έδωσα προηγουμένος έχει πολύ καλά video tutorials για mocca. Φυσικά ότι απορία έχεις ρώτα, αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε!

Αμέλησα να ευχαριστήσω και τον Verioti για ένα ακόμη tutorial που μας ετοίμασε! Μπράβο!!
And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord, when I lay my vengeance upon thee.

liberostelios
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από liberostelios » 13 Απρ 2006 18:40

Εγώ προσπάθησα να κάνω το ρούχο αλλά έκανα το λάθος και έτρεξα το calculate cache ενώ το ρούχο ακουμπούσε με τον άνθρωπο. Έτσι, έχει μείνει το animation και ότι αλλαγή κάνω στο frame 0 δε μένει και κάθε φορά που πατάω το calculate cache ή αλλάζω frame το ρούχο επανέρχεται στη θέση που ήταν με το πρόβλημα αυτό (να ακουμπάει το μοντέλο).

Πως μπορώ να το λύσω αυτό; Μπορώ να σβήσω τα υπόλοιπα frames και γενικά το animation που έχει γίνει; Η γίνεται να κάνω το πρώτο frame keyframe και να λυθεί έτσι; Πάντως το empty cache δεν έκανε τίποτα γιατί ο υπολογισμός του ρούχου έγινε κάποια άλλη στιγμή και τώρα έχω μείνει με το αρχείο save.

Άβαταρ μέλους
veriotis
Graphics Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από veriotis » 13 Απρ 2006 19:52

Διέγραψε το cloth και βάλε ένα καινούριο όταν είσαι στο frame 00

Απάντηση

Επιστροφή στο “3D Graphics design”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης