www.kaitigarmpionline.tk

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
garbofanoula

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από garbofanoula » 25 Μαρ 2006 03:34

Einai akoma ypokataskeui alla tha ithela ti gnwmi sas gia to olo concept.
euxaristw ek twn proterwn :)

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από cdhyper » 25 Μαρ 2006 15:47

Για το όλο concept; Πολύ χρήσιμο. Τέτοια sites πραγματικά λείπουν από το ελληνικό internet. Ευτυχώς αρχίζει και καλύπτεται αυτό το κενό και γινόμαστε ισάξιοι με τους Ευρωπαίους και τους Αμερικανούς σε περιεχόμενο. Το site αυτό αποτελεί έναν ισχυρό λόγο για να εξαπλωθεί η χρήση του internet και στη δημοτική εκπαίδευση. Τα γυμνάσια και τα λύκεια στην πλειοψηφία τους ήδη έχουν διαδίκτυο και υπολογιστές, επομένως μπορούν να επωφεληθούν από τις διαχρονικές αξίες που προβάλλουν αυτές οι ιστοσελίδες.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

garbofanoula

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από garbofanoula » 25 Μαρ 2006 17:19

poly eksypnada peftei vlepw......
den rwtisa gia to periexomeno tou site
karfaki den mou kaigetai an sou aresei i oxi....
se rwtisa gia to sxediasmo k gia to site ws emfanisi kai euxristia giati eiani i prwti fora pou ftiaxnw kati oloklirwmeno.
alla vlepw kati eksypnakides san ki esena exoun etoimi tin apantisi
euxaristw gia to sxoliasmo

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από cdhyper » 25 Μαρ 2006 19:37

http://www.google.com/search?hl=en&lr=& ... 3A+concept

Εσύ ζήτησες γνώμη για τη γενική ιδέα σου. Να προσέχεις τι ζητάς.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Pixelatorios
Επικοινωνία:

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από Pixelatorios » 25 Μαρ 2006 21:13

Σαν σχεδιαστής ιστοσελίδων πρέπει να σου πω ότι δεν υπάρχει κανένα consept. Ο σχεδιασμός / design σου έχει μήνη αρκετά πίσω.

Η ανάλυση σχεδιασμού δεν είναι παίξε γέλασε, με μπλε και άσπρο και με καρδούλες και πεταλουδίτσες δεν μπορείς να πεις ότι έχτισες ένα consept.

Tέλος πάντων η σελίδα θέλει αρκετή μελέτη και δουλειά.
motion. web. print. designer

metosx

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από metosx » 26 Μαρ 2006 13:01

KA-TA-PLH-KTI-KO...

garbofanoula

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από garbofanoula » 27 Μαρ 2006 02:56

pixelatorios... einai to prwto mou site... den exw kanei ksana kati tetoio... nomizw oti oloi apo kapou ksekinisan.. kai einai kai ypokataskeui...
xmxxm ti nomizeis oti prepei na prosthesw?

chris_psycho

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από chris_psycho » 29 Μαρ 2006 02:11

Poly kalo site! Ws mi eidikos pou eimai mporw na pw oti mou arese poly! Nomizw oti tha proselkysei pollous FAN tis kaitoulas! Oso gia tis eirwneies apla thimisou to rito : " To dikaiwma sas na omileitai den symperilamvanei ypoxrewsi mas na sas paroume sta sovara!"
opote agnoise tes!
Εικόνα
Επιτέλους το ΠΑνεπιστήμιο ΜΑΚεδονίας αποκτά το Forum του...
(13/3 Το Pamak αποκτά το σπίτι του!

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από af » 29 Μαρ 2006 14:17

Garbofanoula θεωρώ ότι για πρώτη εργασία είναι πάρα πολύ καλό προσωπικά αν & είναι λίγο "βαρύ" μου είναι συμπαθητικό.
Θα ήθελα όμως να κάνω κάποιες παρατηρήσεις
1ον: Θα προτιμούσα να υπάρχει ένα περιγραμα γυρω απο το μπλε πλαίσιο για να είναι πιο οριοθετημένο.
2ον: Το μενου να έχει λίγο πιο μικρά γράμματα και να είναι όλο το ένα κάτω απο το άλλο & όχι δίπλα.
3ον: Στις επόμενες σελίδες το μενού δεν διαβάζεται πολύ καραθαρά ίσως πρέπει να αλλάξεις τα χρώματα διότι πιο πολύ επικεντρώνεται το μάτι σου στις
πεταλούδες που είναι χρυσές παρά στο μενού.
4ον: Η σελίδα με τους στίχους θα πρέπει να διαμορφωθεί κάπως αλλιώς γιατί είναι ίδια με την σελίδα της δισκογραφίας άσε που μόνο η φωτό με τον δίσκο "Γυαλιά Καρφιά" εχει τα τραγούδια & τους στίχους οι υπόλοιπες τίποτα & το αναφέρω αυτό διότι προσπαθούσα να βρώ που είναι το link δεν είναι ξεκάθαρο και όταν ο επισκέπτης τύχει και δεν περάσει το mouse του πάνω απο την φωτο-Link θα καταλάβει ότι δεν υπάρχει κάτι παραπέρα.
5ον: Το forum μου άρεσε αν και δεν το είδα και πολύ αλλά πρέπει να αλλάξεις το encoding σου γιατι τα βγάζει κινέζικα.
6ον: Η νεράιδα που έχεις δίπλα απο το "Επόμενο" πρέπει να γινει πιο ευδιάκριτη διότι στην αρχη εγώ το πέρναγα για λουλούδι :ο
7ον: Στο βιογραφικό πρέπει να μικρύνεις λίγο τα γράμματα και να τα κάνει μια γραμματοσειρά πιο ευκολοδιάβαστη (Verdana ).
Kαι τέλος μια ερώτηση το contact τι είδους θα είναι;
Δεν το καταλαβαίνω θα επικοινωνήσω με ποιόν;
Φυσικά βλέπω ότι δεν υπάρχει η σελίδα αλλά απλά απορώ.

Φιλικά
Αφροδίτη.

garbofanoula

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από garbofanoula » 29 Μαρ 2006 23:08

af έγραψε:Garbofanoula θεωρώ ότι για πρώτη εργασία είναι πάρα πολύ καλό προσωπικά αν & είναι λίγο "βαρύ" μου είναι συμπαθητικό.
1ον: Θα προτιμούσα να υπάρχει ένα περιγραμα γυρω απο το μπλε πλαίσιο για να είναι πιο οριοθετημένο.
2ον: Το μενου να έχει λίγο πιο μικρά γράμματα και να είναι όλο το ένα κάτω απο το άλλο & όχι δίπλα.
3ον: Στις επόμενες σελίδες το μενού δεν διαβάζεται πολύ καραθαρά ίσως πρέπει να αλλάξεις τα χρώματα διότι πιο πολύ επικεντρώνεται το μάτι σου στις
4ον: Η σελίδα με τους στίχους θα πρέπει να διαμορφωθεί κάπως αλλιώς γιατί είναι ίδια με την σελίδα της δισκογραφίας άσε που μόνο η φωτό με τον δίσκο "Γυαλιά Καρφιά" εχει τα τραγούδια & τους στίχους οι υπόλοιπες τίποτα & το αναφέρω αυτό διότι προσπαθούσα να βρώ που είναι το link δεν είναι ξεκάθαρο και όταν ο επισκέπτης τύχει και δεν περάσει το mouse του πάνω απο την φωτο-Link θα καταλάβει ότι δεν υπάρχει κάτι παραπέρα.
5ον: Το forum μου άρεσε αν και δεν το είδα και πολύ αλλά πρέπει να αλλάξεις το encoding σου γιατι τα βγάζει κινέζικα.
6ον: Η νεράιδα που έχεις δίπλα απο το "Επόμενο" πρέπει να γινει πιο ευδιάκριτη διότι στην αρχη εγώ το πέρναγα για λουλούδι :ο
7ον: Στο βιογραφικό πρέπει να μικρύνεις λίγο τα γράμματα και να τα κάνει μια γραμματοσειρά πιο ευκολοδιάβαστη (Verdana ).

Φιλικά
Αφροδίτη.
Ξέχασα να αναφέρω ότι το site είναι ακόμα υπό κατασκευή γιαυτό δεν έχω περάσει ακόμα όλους τους στίχους.
Στο contact θα βάλω όλα τα email των διαχειριστών του fan club της Καίτης καθώς επίσης κι ένα email για να ΄της στέλνουν τα παιδιά τα γραμματά τους.
Θα προσπαθήσω σιγά σιγά να κάνω τις αλλαγές που μου προτείνεις.
Επίσης μήπως μπορείς να μου πείς πως να αλλάξω το encoding μου???
Σ'ευχαριστώ για τις καλοπροαίρετες παρατηρήσεις σου .
Με αγάπη
Μαρία

garbofanoula

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από garbofanoula » 29 Μαρ 2006 23:09

af έγραψε:Garbofanoula θεωρώ ότι για πρώτη εργασία είναι πάρα πολύ καλό προσωπικά αν & είναι λίγο "βαρύ" μου είναι συμπαθητικό.

Φιλικά
Αφροδίτη.
Γεια σου Αφροδίτη μου!!
Ξέχασα να αναφέρω ότι το site είναι ακόμα υπό κατασκευή γιαυτό δεν έχω περάσει ακόμα όλους τους στίχους.
Στο contact θα βάλω όλα τα email των διαχειριστών του fan club της Καίτης καθώς επίσης κι ένα email για να ΄της στέλνουν τα παιδιά τα γραμματά τους.
Θα προσπαθήσω σιγά σιγά να κάνω τις αλλαγές που μου προτείνεις.
Επίσης μήπως μπορείς να μου πείς πως να αλλάξω το encoding μου???
Σ'ευχαριστώ για τις καλοπροαίρετες παρατηρήσεις σου .
Με αγάπη
Μαρία

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.kaitigarmpionline.tk

Δημοσίευση από af » 30 Μαρ 2006 00:45

charset=ISO-8859-7 encoding ;-)
Βρες το στον κώδικα & διορθωσέ το :D

garbofanoula

www.kaitigarmpionline.tk