sparknet πακέτο σύνδεσης

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
melmel

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από melmel » 27 Μαρ 2006 22:22

Την γνώμη σας για sparknet. Έχω ακούσει ότι πήρε την πρώτη θέση σε ότι αφορά τις εργαστηριακές μετρήσεις του φεβρουαρίου που κάνανε σε σχέση με άλλες επώνυμες εταιρείες στο PC MAGAZINE. Ισχύει αυτό? Τί παίζει απο ταχύτητες και αξιοπιστία? :hammer:

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από Pavel » 28 Μαρ 2006 11:42

Από την εμπειρία που είχα με την sparknet (και είχα κάμποσες), δυστυχώς μόνο κακά λόγια έχω.
Το support κακό (μην πω καμιά άλλη λέξη), οι ταχύτητες άλλες φορές καλές, και άλλες ούτε συνδέεσαι. Με άριστα το 10, τις βάζω 3-4. Τώρα βέβαια μπορεί να ήμουν απλά άτυχος, αλλά στα μαγαζιά που δούλευα οι συνδέσεις ήταν άθλιες, και ότι έχω ακούσει και από άλλους, τα ίδια μου λένε.

Λογικά θα υπάρχουν και αυτοί που είναι ευχαριστημένοι με την sparknet. Την προσωπική μου γνώμη λέω :P
Εσύ είσαι τρελός.

panosru
WebDev Moderator

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από panosru » 10 Απρ 2006 10:18

den ksero ti egine alla ego den exo internet.. thn paraskeyh pou phga spiti meta thn sxolh den eixa idi syndesh opote den ksero pote kophke... tora eimai apo thn sxolh kai milao... alla malon apebiose h sparknet... sto adslgr.com leei pos h sparknet edose akalypth epitagh ston ote kai etsi o ote thn ebgale apo to dyktio tou kai tora metaferthike sto diktyo tellas h sparknet... anyway den ksero ti tha ginei tora... ego prospatho na tous paro thlefono sto 2109346190 alla den to shkonei kaneis...

ego prosopika allazo syndesh kai pao otenet.. (38eyro ana mhna ola comble gia 512 kai 23eyro gia 384 pou sthn sparknet gia 384 edina 35eyro (70to dimhno))

tsioumbri

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από tsioumbri » 10 Απρ 2006 15:15

Παιδιά και εγω αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Τώρα είδα το μήνυμα σας και σας ευχαριστω που με ενημερώσατε. Ειμαι 3 εβδομάδες και μπαίνω με το χαζονούμερο 8012003733 εχω χρεωθει με αστική κλήση, έχει πάει πίσω η δουλεία μου. Και το γραφείο που αγόρασα την σύνδεση όλο δεν ξέρει. Ξέρετε πως μπορώ να βρώ το δίκιο μου?? Η να το αφήσω και να πάρω άλλη σύνδεση? Η σύνδεση μου ίσχυε! μέχρι 18/11

panosru
WebDev Moderator

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από panosru » 11 Απρ 2006 00:09

file edo den kseroun oi ypeythinoi pos tha broun to dikio tous... emeis tha to broume... ego perimeno mexri ton iounio pou teleionei to symbolaio mou kai metakomizo ote net... an thes des kai sto www.adslgr.com gia perisoteres plhrofories epi tou thematos

Άβαταρ μέλους
lon3wolf
Επικοινωνία:

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από lon3wolf » 11 Απρ 2006 19:04

έμαθα απο φίλο σήμερα ο οποίος ήταν μεταπωλητής SparkNet ότι η εταιρία έχει κλείσει απο την Παρασκευή και τρέχει και δεν φτάνει με τους πελάτες του.
Μάλιστα μου είπε κάτι για προσωρινή "πάσσα" σε Τellas αλλα κάτι παρόμοιο διαβάζω και στα forum του adslgr.com

panosru
WebDev Moderator

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από panosru » 11 Απρ 2006 22:00

h sparknet tha mhnei sthn tellas ayton ton mhna kai einai dorean (etsi diabasa toulaxiston) to problhma einai meta apo ton mhna..

ego exo symbolaio xronou an h sparknet meta apo ayton ton mhna paysei thn leitourgeia ths den prokeite na plhroso ta ypolhpa... ema ti poios plhronei gia kati pou den exei?

melmel

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από melmel » 12 Απρ 2006 00:23

Όταν έγραφα το αρχικό μήνυμα δεν ήξερα τίποτα. :hammer: Τώρα όμως αυτό που ξέρω είναι ότι η sparknet ανήκει στο παρελθόν. :( Αυτό που δεν ξέρω ακόμα είναι το τι θα γίνει με τούς συνδρομητές τους και ποιός θα τούς πληροφορήση το αν έχουν χάσει τα λεφτά τους ή θα συνεχίσουν σε κάποιο άλλον πάροχο. π.χ. tellas!!! Δυστηχώς ο ξάδελφος μου πήρε το πακέτο επηρεασμένος από το τέστ του περιοδικού pc magazine αλλά και του πωλητή απο το κατάστημα πλαίσιο θεσσαλονίκης, λίγες μέρες πρίν μπεί το λουκέτο στήν εταιρεία και κατά την δικιά μου γνώμη ήταν λίγο προμελετημένο το έγκλημα γιατί υπήρχε προώθηση και απο τους δύο ( περιοδικό - κατάστημα ) την στιγμή που υπήρχε καπνός αλλά δεν φαινόταν ακόμα η φωτιά. Βέβαια η επικοινωνία αργότερα με την sparknet ήταν άκαρπη γιατί κανένας δεν σήκωνε το τηλέφωνο και στο πλαίσιο ο πωλητής τα είχε χαμένα. Τώρα?.. Σε αναμονή!!!! Υ.Γ. ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΣ ΤΟΥ 2006

panosru
WebDev Moderator

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από panosru » 12 Απρ 2006 10:10

enas filos mou exei kai aytos sparknet alla den exei thn diaxeirhsh tou control panel tou router kai den mporei n' allaksei to username tou se username@backup.tellas.gr .. mias kai oi sparknet den sigkinite na kanei tpt.. kai molhs phre adsl gia 12 mhnes.. emena to symbolaio teleionei ton iounio, tora mou hrthe enas logariasmos gi' ayton ton mhna (aprilio 2006) kai gia ton prohgoumeno (martio 2006) ego tora ti plhrono? pou plhrono? to backup.tellas.gr einai gia ena mhna kai opou nane klhnei ki' ayto.. meta ti tha ginei? tha eimaste xoris internet mesa sthn agnoia? h tha sigkinithei h sparknet na mas enhmerosei? an klhsei osoi exoun symbolaia pou den exoun liksei ti ginete? plhronoun tous mhnes pou exoun mhnei? (to teleytaio oute to syzhtao..) an kserei kapoios na mou apanthsei eyxaristo...

tsioumbri

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από tsioumbri » 12 Απρ 2006 15:54

Το νούμερο που δώσαν όμως (το 8962471717) σέρνεται. Ούτε e-mail δεν μπορεί να μου κατεβάσει μερικές φορές. Μάλλον με βλέπω να αγοράζω καινούρια σύνδεση και η χαζομάρα είναι ότι την έχω μέχρι τις 18/11/2006

panosru
WebDev Moderator

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από panosru » 12 Απρ 2006 16:24

enas gnostos mou rothse dikhgoro kai tou eipe pos an klhsh h etairia to fysiologiko einai na mhn sou erthei kanenas logariasmos an omos erthei tote den ton plhroneis.

PS: emena tha mou apanthsei kaneis an kserei?
PS2: perase kaneis apo sigkrou apo ta grafeia ths sparknet na dei an einai anoikta? giati apo to thlefono den to shkonei kaneis...

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

sparknet πακέτο σύνδεσης

Δημοσίευση από hik-hok » 12 Απρ 2006 21:50

κάτι αντίστοιχο έκανε και η compulink όταν ακόμα και την τελευταία μέρα πρίν κλείσουν δεχόταν ανανεώσεις συνδρομών
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης