Ποιος ειναι ο ιδανικος συντροφος για εσας;

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 28 Μαρ 2006 15:28

Είναι ένα θέμα που θέλει πολύ συζήτηση αλλα θέλω να ακούω απόψεις γνώμες και προτάσεις ο ένας στον άλλον!!!! :D
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 28 Μαρ 2006 16:09

Παιδία μην φοβάστε να απαντήσετε!!!!!!!!!!!!!! :hammer: :hammer:
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 28 Μαρ 2006 18:27

Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cozzamara

Δημοσίευση από Cozzamara » 28 Μαρ 2006 19:06

Δεν υπάρχει ιδανικός σύντροφος, μόνο ιδανική συντρόφισσα.
Και είναι στον Περισσό.Και στη Βουλή.

Ακόμα κι αν χαριεντίζεσαι και λες οτι βρήκες την ιδανική, ο κόσμος που ζείτε δεν είναι ιδανικός.
Αλλα ακόμα κι αν ήταν ιδανικός ο κόσμος, μέτα απο λίγα χρόνια συμβίωσης έρχεται η βαρεμάρα, η ρουτίνα, βαλτώνεις.Όπως λέει και ο ποιητής: "χτυπάω κάρτα στην αγκαλιά σου και είναι μαρτύριο τα φιλιά σου, να με πιέζεις με τον αγκώνα και να σου γλείφω την τερηδόνα..."
Και η Παναγία η ίδια να είναι, θα τη βαρεθείς, θα αρχίζεις να βγάζεις σπυριά, πως το λένε.

Γι'αυτό, η ουσία είναι μία: ο καθένας μόνος του.
και ο μπακλαβάς γωνία
Τα νιάτα μου δε χόρτασα
κούκλα μου γλυκιά
Με φαγαν τα ξενύχτια
και τα σιροπιαστά

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 28 Μαρ 2006 19:49

Δέχομαι αυτό που λες όμως η άποψη μου… είναι ότι κάποια στιγμή βρίσκεις έστω και στο ελάχιστο αυτό που ζητάς.
Δεν νομίζω πως δεν μπορείς να βρεις το ιδανικό κάπου κάπωs!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 30 Μαρ 2006 14:33

Μάλλον τελικά έκανα δύσκολη ερώτηση αν δεν μπορεί κάποιος να δώσει απαντήσεις για το ποιος είναι ο ιδανικός σύντροφος

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 30 Μαρ 2006 17:26

δέν νομίζω οτι είναι δύσκολη η ερώτηση αυτή ίσα ίσα που όλοι σχεδόν έχουν την απάντηση κάπου μέσα στο μυαλό τους , απλά ίσως να μην θέλουν να το εκφράσουν εδώ
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cozzamara

Δημοσίευση από Cozzamara » 30 Μαρ 2006 23:13

Εγώ θα το εκφράσω:

Μουγκή,κουφή,ορφανή και με κανα 2-3 πολυκατοικίες(15 διαμερίσματα έκαστη τουλάχιστον), 2-3 καταστήματα, 3-4 ταξί, ενοικιαζόμενα δωμάτια στις κυκλάδες, και καμιά 500αρα στρέμματα εντός σχεδίου.
Διότι, αράπη μου, οι έρωτες πάνε κι έρχονται.Τα ακίνητα μένουν.
Τα νιάτα μου δε χόρτασα
κούκλα μου γλυκιά
Με φαγαν τα ξενύχτια
και τα σιροπιαστά

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 31 Μαρ 2006 01:31

Ιδανικός σύντροφος -ισσα υπάρχει μόνο μέσα στο μυαλό μας και πουθενά αλλού,
έτσι το καταλαβαίνω εγώ, για τον απλό λόγο ότι πάντα στην πορεία μας ως άνθρωποι αλλάζουμε,
αλλάζει ο χαρακτήρας μας, η συμπεριφορά μας, και η στάση ζωής μας πάντα σε συνάρτηση με τον περίγυρο μας και με αυτά που βιώνουμε.
Τα βασικά που μάλλον (όλοι) ψάχνουν είναι σεβασμός, κατανόηση, συμπαράσταση, ελευθερία,
αγάπη, χρήματα, (και μάλλον χαζό) αιώνιο έρωτα. (συμπληρώστε τα δικά σας εδώ)
Το μυστικό με όλα αυτά είναι, ότι όλα αλλάζουν με την πάροδο του χρόνου.

Έτσι λοιπόν θα αντιστρέψω την ερώτηση σου και θα την κάνω κάπως έτσι.

Για ποίον -ια είμαι ο ιδανικός σύντροφος; Και για πόσο διάστημα θα μπορώ να είμαι ο ιδανικός σύντροφος.

Οποίος πραγματικά απαντήσει στο παραπάνω κερδίζει λουκούμι και κάνει ένα μικρό βήμα προς τα μπροστά,
όχι για τον ιδανικό σύντροφο αλλά στην κατανόηση του εαυτού του.

Πέρα από τα φιλοσοφικά ζητήματα ο ιδανικός σύντροφος είναι να σου "κάτσει",
η μοίρα έχει τον πρώτο λόγο σε αυτά.
Το κάτω κεφάλι έχει το δεύτερο λόγο.
Τελευταίο και καταϊδρωμένο το πάνω κεφάλι. :hammer:

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 31 Μαρ 2006 09:08

Λοιπόν η καλύτερη απάντηση που είδα μέχρι τώρα είναι του sibas όμως με μερικά δεν συμφωνώ

βασικά ολες μάρεσαν σαν απαντησεις αλλα sibas γιαυτο είναι το θέμα για να εκφράζουμε αυτα..

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Δημοσίευση από NAT » 01 Απρ 2006 09:41

sibas έγραψε: για τον απλό λόγο ότι πάντα στην πορεία μας ως άνθρωποι αλλάζουμε,
αλλάζει ο χαρακτήρας μας, η συμπεριφορά μας, και η στάση ζωής μας πάντα σε συνάρτηση με τον περίγυρο μας και με αυτά που βιώνουμε.
Ναι, σαφώς κ αλλάζουμε αλλά αλλάζουν κ τα πιστεύω σου, οι πεποιθήσεις σου; Δεν το νομίζω... Αλλάζουμε, αλλά σε επιφανειακά ζητήματα κ όχι σε ουσιαστικά θέματα.

sibas έγραψε:η μοίρα έχει τον πρώτο λόγο σε αυτά.
Ας μην είμαστε μοιρολάτρες... Η μοίρα δεν έχει τον πρώτο λόγο, αλλά εμείς. Σε όλα εμείς τον έχουμε, εμείς κ η συμπεριφορά μας. :D

Όσον αφορά τη δική μου άποψη για αυτό το θέμα.
Πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε τί είναι ιδανικός άραγε κ τί μη ιδανικός; Υπάρχει;

Πιστεύω πως δεν πρέπει να αναζητούμε το ιδανικό΄ γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει. Όλα τα πράγματα έχουν τα θετικά κ τα αρνητικά τους. Το θέμα είναι εμείς, αυτά τα οποία ΕΜΕΙΣ τα θεωρούμε άσχημα, να προσπαθήσουμε να τα κάνουμε όμορφα στα δικά μας μέτρα κ σταθμά. Εάν το καταφέρουμε αυτό τότε, ναι, έχουμε τον ¨ιδανικό¨ σύντροφο - όπως το θέτεις εσύ τουλάχιστον - κ είμαστε πραγματικά ευτυχισμένοι. :D
.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 01 Απρ 2006 21:12

Jovanni έγραψε:Εγώ θα το εκφράσω:

Μουγκή,κουφή,ορφανή και με κανα 2-3 πολυκατοικίες(15 διαμερίσματα έκαστη τουλάχιστον), 2-3 καταστήματα, 3-4 ταξί, ενοικιαζόμενα δωμάτια στις κυκλάδες, και καμιά 500αρα στρέμματα εντός σχεδίου.
Διότι, αράπη μου, οι έρωτες πάνε κι έρχονται.Τα ακίνητα μένουν.
που είσαι ρε Τζο αισθηματία! :P :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 02 Απρ 2006 06:15

NaT έγραψε: Ναι, σαφώς κ αλλάζουμε αλλά αλλάζουν κ τα πιστεύω σου, οι πεποιθήσεις σου; Δεν το νομίζω... Αλλάζουμε, αλλά σε επιφανειακά ζητήματα κ όχι σε ουσιαστικά θέματα.
Όλα αλλάζουν σε αυτό τον πλανήτη, και τα πιστεύω και οι πεποιθήσεις, τίποτα δεν είναι σταθερό και τίποτα δεν κρατάει αιώνια,
δεν είναι λίγοι που διαλέγουν άλλη θρησκεία η δεν είναι λίγοι που παρατάνε πατρίδες
(δεν θέλω να το χοντρύνω απλά σαν παράδειγμα το λέω)
NaT έγραψε: Ας μην είμαστε μοιρολάτρες... Η μοίρα δεν έχει τον πρώτο λόγο, αλλά εμείς. Σε όλα εμείς τον έχουμε, εμείς κ η συμπεριφορά μας.
Σχετικά με το θέμα της μοίρας νομίζω ότι παίζει έναν ρόλο τον ίδιο και ίσως ποίο δυνατό
από αυτού του έρωτα.
(δεν είμαι μοιρολάτρης αλλά πιστεύω στην μοίρα όπως πιστεύω και στον έρως)
Και εξηγούμε, πες την μοίρα πες την ζωή, δυστυχώς πάντα αυτή έχει τον πρώτο λόγο σε ότι και αν κάνουμε στην ζωή μας, φυσικά οι πράξεις μας και η στάση μας καθορίζει την μοίρα μας, απλά μερικές φορές μπορεί να μας παίξει παράξενα κόλπα.

Δεν υπάρχει ιδανικός σύντροφος, ο σύντροφος μας είναι απλά ο άνθρωπός μας,
και δεν προσπαθούμε να τον κάνουμε ιδανικό, μόνο προσπαθούμε να τον κάνουμε ευτυχισμένο
και αν το πετύχουμε αυτό τότε αυτόματα γινόμαστε και εμείς με την σειρά μας ευτυχισμένοι. (ίσως)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 02 Απρ 2006 11:53

Λοιπόν θα σας πώ εγώ... Είμαι με μία κοπέλα Ερωτικά - φιλικά μαζί της τα τελευταία 3 χρόνια. Περνάμε υπέροχα και είμασταν φοβεροί μαζί! Όμως αποφάσισε να είμαστε χώρια, και μάλιστα να μην μιλάμε γιατί έτσι θα με ξεπεράσει... Έτσι πιστεύει τουλάχιστων... Εγώ δεν μπορώ να το αντέξω μόνο στην ιδέα πως θα με ξεπεράσει... Εσείς μου λέτε τώρα... :(

gategate

Δημοσίευση από gategate » 02 Απρ 2006 12:55

na tin diekdikiseis

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες