Ποιος ειναι ο ιδανικος συντροφος για εσας;

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
serpen

Δημοσίευση από serpen » 02 Απρ 2006 17:10

Basilakisweb έγραψε:Λοιπόν θα σας πώ εγώ... Είμαι με μία κοπέλα Ερωτικά - φιλικά μαζί της τα τελευταία 3 χρόνια. Περνάμε υπέροχα και είμασταν φοβεροί μαζί! Όμως αποφάσισε να είμαστε χώρια, και μάλιστα να μην μιλάμε γιατί έτσι θα με ξεπεράσει... Έτσι πιστεύει τουλάχιστων... Εγώ δεν μπορώ να το αντέξω μόνο στην ιδέα πως θα με ξεπεράσει... Εσείς μου λέτε τώρα... :(

proswpiki gnwmi....then thelei na se 3eperasei me to na min milate, se exei 3eperasei,apla thelei anenoxliti na paei allou...na min exei agylwseis,tilefwna klp,na einai free. sorry

Άβαταρ μέλους
serpen

Δημοσίευση από serpen » 02 Απρ 2006 17:16

oson afora ton idaniko syntrofo...then 3erw an yparxei stin pragmatikotita, pantws sugoura sto myalo mas then yparxei, gia tin aplo logo oti then 3eroume ti theloume. allon idaniko syntrofo tha poume twra,allo tou xronou,allo tha legame perisi...allazoun ta thelw mas me ton kairo,isws se kapoia ilikia statheropoiountai,alla mexri ta 35 toul pistevw oti then eimaste sigouroi ti theloume... kai ayto fainetai apo ta e3eis paradeigmata,kai apo ta 2 fyla: o antras thelei mia kali kopela na ton agapaei,na einai kali sto spiti paidia klp,alla molis dei mia tsaperdona "tsimpaei".... h gynaika thelei enan antra sovaro,me kali douleia,kalo oikogeneiarxi klp, alla molis dei enan wraio typa pou vgazei mia aliteia "tsimpaei" kai ayti....kanw lathos? as me diapsefsoun osoi pistevoun to antitheto.
pistevw oti to idaniko to vlepoume mono otan erthei, kati san theia epifwtisi....kai einai to idaniko mono gia mas,gia tous allous isws then a3izei,gia emas omws einai to idaniko,einai kathara proswpiki optiki. aytaaaaaaaaaa :P

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Δημοσίευση από NAT » 02 Απρ 2006 18:00

sibas έγραψε:δεν είναι λίγοι που διαλέγουν άλλη θρησκεία η δεν είναι λίγοι που παρατάνε πατρίδες
(δεν θέλω να το χοντρύνω απλά σαν παράδειγμα το λέω)

Μπααα... Λίγοι είναι, πίστεψέ με. :lol:

sibas έγραψε:Σχετικά με το θέμα της μοίρας νομίζω ότι παίζει έναν ρόλο τον ίδιο και ίσως ποίο δυνατό
από αυτού του έρωτα.
(δεν είμαι μοιρολάτρης αλλά πιστεύω στην μοίρα όπως πιστεύω και στον έρως)

Μα με αυτά που λες είσαι μοιρολάτρης. :) Η μοίρα δεν παίζει κανένα ρόλο. Το λες κ μόνος σου:
sibas έγραψε: φυσικά οι πράξεις μας και η στάση μας καθορίζει την μοίρα μας, απλά μερικές φορές μπορεί να μας παίξει παράξενα κόλπα.

Κόλπα δεν μπορεί να μας παίξει. Όταν πράττουμε κάτι είμαστε σε θέση να υποστούμε τα πάντα, ξέρουμε ΟΛΕΣ τις συνέπειες. Μπορεί μερικές φορές να εκπλαγούμε αλλά αυτό δεν είναι θέμα της μοίρας (κ είναι κ off topic :P :lol: ).

serpen έγραψε:proswpiki gnwmi....then thelei na se 3eperasei me to na min milate, se exei 3eperasei,apla thelei anenoxliti na paei allou...na min exei agylwseis,tilefwna klp,na einai free. sorry

Εσύ κι αν είσαι καλός φίλος! Αν λες στους φίλους σου τέτοιες απόψεις τί τους θέλουν τους εχθρούς... Δε λέω καλή η ειλικρίνεια αλλά με μέτρο. "Μέτρον άριστον"... Δεν μπορείς εσύ να ξέρεις γιατί το έκανε αυτό. Γιατί δηλ. να μην είναι ειλικρινής; Δεν το καταλαβαίνω αυτό. :roll: :roll:
.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 02 Απρ 2006 18:36

Να μην ξέρει Χριστό από υπολογιστές.-

Να μην θέλει να μάθει τίποτα από υπολογιστές.

Και τα υπόλοιπα έρχονται :lol:

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 03 Απρ 2006 10:18

χαχαχαχαχαχαχ Chaos έχεις πάντα αυτο το δικό σου ξεχωριστό τρόπο...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MegasmorF την 03 Απρ 2006 11:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 03 Απρ 2006 10:24

Σιγά μην είμαι και η Τατιάνα!

Όχι και Χίος! χαχαχαχαχα

Ρε άκου που σου λέω, κάτι ξέρω :D

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 03 Απρ 2006 11:54

Δώσε μια Ολοκληρομενη αποψη για το θέμα.
γιατι μετα απο εσένα θα πώ εγω τα δικά μου για όλες τις απόψεις... :P
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 03 Απρ 2006 12:00

Η άποψη μου είναι να υπάρχουν σε γενικά θέματα κοινές αντιλήψεις (ώστε να υπάρχει συννενόηση) αλλά όχι κοινές ασχολίες και ενδιαφέροντα.

Μην ξεχνάμε ότι τα αντίθετα έλκονται.

Αν είμασταν όλοι ίδιοι θα είμασταν το πιο βαρετό είδος στον πλανήτη.

Δεν έχω χρόνο τώρα να επεκταθώ...

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 03 Απρ 2006 12:56

Να επεκταθείς κάποια στιγμή...πάντως δεν μπορούμε πάντα να έχουμε κοινές αντιλήψεις...εγώ αυτό πιστεύω και Φυσικά σε αυτό το θέμα που ο καθένας έχει και από μια διαφορετική άποψη...ελπίζω να με καταλαβένεις

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Δημοσίευση από NAT » 03 Απρ 2006 15:38

Cha0s έγραψε: αλλά όχι κοινές ασχολίες και ενδιαφέροντα.
Εάν δεν έχεις τα στοιχειώδη κοινά ενδιαφέροντα - ασχολίες τότε δεν μπορείς να συνεννοηθείς. Δε γίνεται ο ένας να μιλάει για C++ κ ο άλλος για το αν ο Ολυμπιακός θα πάει Τσεχία. Έτσι δε θα υπάρχει καθόλου επικοινωνία κ κάποια στιγμή θα καταντήσει βαρετό. Αυτή είναι η άποψή μου. Βέβαια, να μην ταυτίζονται τα ενδιαφέροντα κ τελείως αλλά να μην είναι κ τελείως άσχετα μεταξύ τους. :)

Κ τα ετερώνυμα έλκονται στη Φυσική... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
.

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viktoras » 04 Απρ 2006 04:25

Cha0s έγραψε:Να μην ξέρει Χριστό από υπολογιστές.-

Να μην θέλει να μάθει τίποτα από υπολογιστές.

Και τα υπόλοιπα έρχονται :lol:
Σε καταλαβαίνω σχετικά με το 2ο... το πρώτο και να μην ισχύει δεν με χαλάει :p

Ιδανικός σύντροφος δεν υπάρχει όπως αναφέρθηκε και πιο πριν.. αλλά πιστεύω ότι εμείς μπορούμε να φτιάξουμε τον ιδανικό σύντροφο. Ρίχνωντας τις απαιτήσεις μας! Δεν εννοώ να κάνουμε "εκπτώσεις" στις προτιμήσεις μας or something αλλά να είμαστε λογικοί σε αυτά που ζητάμε από κάποιον άνθρωπο δίπλα μας. Mind Reader δεν υπάρχει δυστυχώς και ακόμα η Κλωνοποίηση δεν έχει προχωρήσει :lol:

Δυστυχώς η κοινωνία έχει υιοθετήσει "χαζά" κριτίρια για την επιλογή συντρόφου.. Που καταλήγουν τις περισσότερες σχέσεις μέσα στην υποκρίσια, στον συμβιβασμό ώστε να παραμείνουν ζωντανές κ.τ.λ.

So.. Λογική, Συναίσθημα και σκέψη ώστε να ανακαλύπτουμε τον πραγματικό χαρακτήρα ενός ανθρώπου είναι η συνταγή.
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
serpen

Δημοσίευση από serpen » 04 Απρ 2006 15:37

όσον αφορά το σχόλιο της ΝΑΤ ομολογώ οτι ίσως ήταν λίγο σκληρό. Έχεις δίκιο ΝΑΤ, δεν μπορώ να ξέρω γιατί το έκανε, αλλά το σίγουρο είναι οτι για όποιο λόγο και αν γίνεται κάτι τέτοιο στο 99% των περιπτώσεων το παιχνίδι είναι χαμένο.Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να πάμε παρακάτω. Η αλήθεια πονάει ως συνήθως αλλά ετσι είναι και καλό είναι να την κοιτάμε κατάματα για να την αντιμετωπίσουμε πιο γρήγορα και πιο σωστά. Αυτααααααα :P

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Δημοσίευση από NAT » 04 Απρ 2006 20:44

Το γρήγορα, όμως, δε συμπίπτει πάντοτε κ με το σωστά&#8230; :)
.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 04 Απρ 2006 21:23

Λοιπόν,

Με απλά λόγια.
Δεν υπάρχει ιδανικός σύντροφος. Τουλάχιστον μέχρι να πιστεψουμε ότι τον έχουμε βρει.

Είσαι με την μία και λες αυτα και αυτά με χαλάνε που κάνει και θα ήθελα να κάνει τα άλλα.
Μόλις είσαι με την επόμενη και έχει αυτά τα άλλα αλλά όχι αυτά τις προηγούμενης λες κοίτα ρε γμτ τελικά αυτά δεν είναι και ότι καλύτερο σε μία γυναίκα.

Τα άλλα τελικά χρειάζονται αλλά και εκείνα τα τρίτα θα ήταν το ιδανικότερο.

Βρίσκεις λοιπόν και την επόμενη και σε έχουν ξενερώσει και αυτά και τα άλλα και τα τρίτα....

Ε στην τελική μένεις με την χείρα και τα πέντε ορφανά :lol: :lol: :lol: :lol:

Πέρα από την πλάκα.
Δεν προσδιορίζεται το 'ιδανικό'

Μέχρι να το βρεις απλά δεν το ξέρεις πιο είναι για να το περιγράψεις.

Αυτά από μένα.

Άβαταρ μέλους
iffor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iffor » 04 Απρ 2006 21:34

Cha0s έγραψε:Δεν υπάρχει ιδανικός σύντροφος.
Υπάρχει! Είναι κάπου εκεί έξω! :wink:
Αλλά μην χαλάτε τη ζωούλα σας ψάχνοντάς τον/την! Δεν αξίζει!
Άσε που ούτε εκείνος/η θα σας ψάχνει για πάντα!

Da me, sempre!
μια νέα αρχή ξεκίνησε...
ένας καινούριος δρόμος άνοιξε...
redpanda.gr

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης