Στο παραπέντε...

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tsakalov
Επικοινωνία:

Στο παραπέντε...

Δημοσίευση από tsakalov » 03 Απρ 2006 13:14

Στο παρα πέντε. Είναι και γ@μω τις σειρές. Ή μαλλον, η καλύτερη που έχει παιχτεί στα φέτος (και το 50-50, δεν λέω). Αλλά είναι αλήθεια ότι θα τελειώσει σύντομα; Και για αυτό το λόγο το Mega έβαζε συνέχεια επαναλήψεις για να καλύψει το λίγο χρονικό διάστημα που θα κρατήσει η εκπομπή αυτή. Είναι μία ταινία που αξίζει να συνεχίσει να προβάλλεται στις ελληνικές τηλεοράσεις, και θα ήταν κρίμα να τελειώσει νωρίς...

----------ΣΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ :hammer: --------------------G#(6) F# G# G# E G# E E G#.G#(6) F# G# G#(3) F# E...
Στο δεξί σου χέρι αριστερά.

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Στο παραπέντε...

Δημοσίευση από NAT » 03 Απρ 2006 15:20

Είναι η μόνη σειρά που βλέπω κ η μόνη που έχω κάτσει να παρακολουθήσω.

Κοίτα, για τις επαναλήψεις, είπε το κανάλι ότι τις βάζει γιατί ο Γιώργος δεν έχει γράψει κ γενικότερα επειδή θέλει να δίνει κάθε φορά κ κάτι καλό΄ γι αυτό αργεί. Πάντως ελπίζω να μην έχεις δίκιο κ να μην τελειώσει, γιατί πραγματικά αξίζει πολύ! Απλά τέλειο... :lol:
.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Στο παραπέντε...

Δημοσίευση από Cha0s » 03 Απρ 2006 15:53

Εγώ είδα όλα τα επισόδεια σε μία βδομάδα :lol:

Σκάλωμα. Το μόνο που βλέπω από ελληνική τηλεόραση.

Εγώ προτιμώ να τελειώσει όταν πρέπει και όχι να το κουράσουν.

Όλες οι σειρές που είχαν επιτυχία και συνεχίστηκαν 2-3 χρόνια στο τέλος ήταν πατάτες και είναι λογικό.

Ο σεναριογράφος στερεύει από ιδέες και αναλώνεται στα ίδια και τα ίδια.

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Στο παραπέντε...

Δημοσίευση από NAT » 03 Απρ 2006 16:08

Πράγματι. Αν το συνεχίσουν κ τον άλλο χρόνο παίζει κ να το βαρεθώ. :roll: :-? :P :lol: Ελπίζω, όμως, να έχει ωραίο τέλος. :lol:
.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Στο παραπέντε...

Δημοσίευση από Cha0s » 03 Απρ 2006 16:11

Απότι άκουσα είπε κάπου ο Καπουτζίδης (έτσι γράφεται το όνομα του; Δεν ξέρω :P) ότι θα πέσει πολύ κλάμα στο τέλος (όπως στο επισόδειο την πρωτοχρονιά που τσακωθήκανε η 5άδα.)

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Στο παραπέντε...

Δημοσίευση από patriot » 03 Απρ 2006 20:19

Απαντήσεις σε ρυθμό πολυβόλου και όποιος κατάλαβe... κατάλαβε!! :P
Στο παρα πέντε
Όχι στο "παρά" και ούτε στο "πέντε". 3 ΑΚΡΙΒΩΣ είναι τα θέματα που έχουν ανοιχτεί στο φόρουμ για το παρά 5!! Μήπως κάποιος mod να τα συνδέσει μεταξύ τους για να μην μπερδευόμαστε;
είναι αλήθεια ότι θα τελειώσει σύντομα;
Αν και κανείς δεν ξέρει μέχρι στιγμής, λογικά όχι. Ακούστηκαν πολλά για το τι θα γίνει τελικά και μάλλον (ΜΑΛΛΟΝ είπα) θα συνεχιστεί και του χρόνου. Επίσης κάπου διάβασα ότι ήδη έπεσαν οι υπογραφές για τον δεύτερο χρόνο αλλά πάλι υπάρχει αυτό το "μαλλον" αφού μετά φτου και απ' την αρχή!!
ο Καπουτζίδης (έτσι γράφεται το όνομα του; Δεν ξέρω :P)
Έτσι γράφεται. :wink:
Εγώ είδα όλα τα επισόδεια σε μία βδομάδα
Και γω, και εγώ!! :victory:

ΥΓ: επεισόδια :doh:
Εγώ προτιμώ να τελειώσει όταν πρέπει και όχι να το κουράσουν.

Όλες οι σειρές που είχαν επιτυχία και συνεχίστηκαν 2-3 χρόνια στο τέλος ήταν πατάτες και είναι λογικό.

Ο σεναριογράφος στερεύει από ιδέες και αναλώνεται στα ίδια και τα ίδια.
Συμφωνώ! Γι' αυτό και δεν θα ήθελα να συνεχιστεί και του χρόνου. Μέχρι στιγμής είναι τέλειο. Πολύ κρίμα να γίνει άλλη μία πατάτα. :(
Κοίτα, για τις επαναλήψεις, είπε το κανάλι ότι τις βάζει γιατί ο Γιώργος δεν έχει γράψει κ γενικότερα επειδή θέλει να δίνει κάθε φορά κ κάτι καλό΄ γι αυτό αργεί.
Αν και είναι αλήθεια (από όσο έχω καταλάβει τουλάχιστον) ότι ο Γιώργος είναι τελειομανής κατ' τα άλλα υπάρχει και ένας άλλος λόγος. Τα όποια εξωτερικά γυρίσματα γυρίζονται (που το mega δεν αφήνει να τρυγυρνάνε και πολύ κάτι που ο Γιώργος το έχει παράπονο) παίρνουν πολύ χρόνο.
Π.χ στο τελευταίο επεισόδιο που οι 5 περίμεναν το νέο τσακάλι για να του δώσουν τα 20εκ ευρώ σε αντάλαγμα την σιωπή του (και τον φάκελο με τα στοιχεία που είχε μαζέψει γι' αυτούς). Την είδες την σκηνή; Οι 5 περίμεναν στο σημείο του ραντεβού κάπου σε κάποιο λιμάνι (φαινόταν η θάλασσα και μερικές βάρκες δίπλα). Με την ιδέα ότι το λιμάνι ήταν ο Πειραιάς και όχι η Ραφήνα (μιας και υποθέτω ότι ο Πειραιάς είναι ποιο κοντά στο στούντιο που γυρίζονται τα γυρίσματα) αυτό δεν σημαίνει ότι μέχρι να φορτώσουν τα πράγματα (κάμερες, εξοπλισμό κ.τ.λ) στα φορτηγά και ότι θα έκαναν καμιά ωρίτσα γι' αυτό, συν καμιά ωρίτσα για να πάνε στο Πειραιά. Συν Θεός ξέρει πόση ώρα για το γύρισμα, συν να επιστρέψουν πίσω άλλη μία ώρα ορίστε 3-5 ώρες μόνο και μόνο για μια σκηνή 5-10 δευτερολέπτων!!!!! :o Που να προλάβουν οι άνθρωποι....
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
Go2Limbo

Στο παραπέντε...

Δημοσίευση από Go2Limbo » 19 Απρ 2006 02:40

Ως Βοηθός παραγωγής σε άλλη σειρά του MEGA και σε άλλη εταιρεία παραγωγής , θα σας καθησυχάσω λέγοντας πως μάλλον θα πάει και του χρόνου. Το πρόβλημα είναι κυρίως στο πότε παραδίδονται τα σενάρια και στην δυσκολία του ότι το Παρα Πέντε κάνει μόνο εξωτερικά γυρίσματα και δεν έχει πλατό με σκηνικό δικό του που γλυτώνει πολύ χρόνο. Υποθέτω οτι ο Γιώργος με την Eurovison πνίγεται. Οπότε υπομονή και καλή τους τύχη γιατι η σειρά είναι όντως εκπληκτική

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Στο παραπέντε...

Δημοσίευση από af » 19 Απρ 2006 07:09

Μπορείς να προσθέσεις & άλλα στην απάντηση σου....φυσικά...στο επιτρέπουμε :P :P :D :D :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες