Χρειάζομαι τη βοήθειά σας

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dora13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dora13 » 07 Απρ 2006 06:08

Καλημέρα
Καταρχήν θα ήθελα να με συγχωρέσεται αν είμαι off topic.Δεν προλαβαινω να ψαξω αν υπάρχει κάτι σχετικο. Θα σας εξηγησω.
Πριν Μερικές μέρες έκανα format, έβαλα καινούρια κάρτα γραφικών καινούρια κάρτα μνήμης,ψυχτρα και ανεμυστηρακι. Είχα την ελπίδα οτι με όλα αυτά θα φτιάξει το pc μιασ και αντιμετωπιζα πολλά προβλήματα τύπου μπλε οθονης με κινεζικα και καταλαβαινετε. Δε μπορουσα να παιξω ούτε παιχνιδι,χαμος...Τελος παντων απο τότε που τα άλλαξα όλα αυτά Γίνονται τα εξης. Ανοιγω το pc και μετα απο λιγο χρονικό διάστημα κάνει επανεκινηση μονο του.(Οταν θέλει καμια φορα λειτουργει λιγο περισσοτερο)Ακουγεται ενασ ηχος στο κουτι σαν να σβυνει οχι τελειος και μετα σαν να περνει μπρος.Έστειλα την αναφορα σφάλματος που μου βγάζει και μου λέει οτι πρεπει να κατεβασω drivers.Δεν μπορεσα να ακολουθησω τις οδηγιες γιατι μου εκλεινε συνεχως. Επισης μου είχε κι αλλη επιλογη να κάνω κατι ρυθμισεις στην οθονη εκανα μερικες αλλα τιποτα.Α!και σημερα σε κάποια επανεκινηση του έβγαλε εναν ηχο σαν συρηνα μια φορα και είπα αυτο ηταν τα παιξε τωρα. Αλλα πάλι καλα που λειτουργει ακομα.
Η κάρτα που έβαλα ειναι atireadeon 9600.Πρωτα είχε μια πανω στη μητρικη.

Αν ειναι δυνατον βοηθηστε με σας παρακαλω.

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 07 Απρ 2006 10:00

Βγάλε όλες της Ram από επάνω και άσε μονό μια βγάλε την κάρτα γραφικών και δούλεψε με την onboard βγάλε κάρτα ήχου εάν έχεις και δούλεψε με την onboard κοιτά εάν δουλεύει έτσι εάν δουλεύει κάτι δεν σου έχει κάτσει καλά επάνω εάν δεν δουλεύει θα κάνουμε κάτι άλλο
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
Dora13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dora13 » 11 Απρ 2006 02:48

Ευχαριστώ για την απαντησή σου και για το χρόνο σου, αλλά επειδή φοβάμαι να βάλω χέρι στο κουτί έχω φωνάξει έναν γνωστο. Θα του μεταφέρω και αυτό που μου είπες και ελπίζω όλα να πάνε καλά...Θα σου απαντήσω ελπίζω σύντομα για το τι έγινε τελικά.
Και πάλι ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
Dora13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dora13 » 11 Απρ 2006 03:00

Ξέχασα να σου πω και κάτι παράξενο.Εγκατέστησα λιγο μετο ζόρι ένα παιχνίδι. Συγγεκριμένα το csi τη τελευταία έκδοση.Δε ξέρω αν το γνωρίζεις, και σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δεν έκλεισε καθόλου.Δηλαδη να παίζω ώρες ολόκληρες και κανένα προβλημα. Πιο πολύ το πρόβλημα μου το παρουσιάζει αν δουλέψω πολύ σε cd δηλαδη αν θέλω να γράψω cd η να αποθηκευσω κάτι.Αν ακούω μουσική,επισης αν θέλω να δω video κι οχι μεγαλα.Στο ιντερνετ.Σε άλλα δεν έχω δοκιμάσει να δουλεψω. Δεν έχω εγκαταστήσει και πολλά λογο του προβλήματος.
Ελπίζω να φτιαχτεί τελικά
Και πάλι ευχαριστω

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης