Μετάνιωσα για τις στιγμές που.. πήγα πάσο!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
chrisxxx
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μετάνιωσα για τις στιγμές που.. πήγα πάσο!

Δημοσίευση από chrisxxx » 08 Απρ 2006 03:44

Μετάνιωσα για τις στιγμές που... πήγα πάσο!

Εικόνα

Μόνο καλά έχει εισπράξει μέχρι στιγμής από την τηλεόραση ο Θέμος Αναστασιάδης - που συνεχίζει την τηλεοπτική του καριέρα στον Antenna με το «Όλα XXL» - και δηλώνει ότι «θα ήμουν αχάριστος αν κρυβόμουν πίσω από "δήθεν" σεμνότητα». Μάλιστα όπως τονίζει έχει μετανιώσει για τις στιγμές που «πήγε πάσο» και νιώθει περήφανος για τις μεγάλες συγκρούσεις, ενώ ξεκαθαρίζει ότι «δεν έχω φύγει ποτέ μόνος μου από ανάλογη δουλειά. Πάντα με διώχνουν. Μα τι έχω κάνει;».

* Στον Antenna, λοιπόν, μετά το κλείσιμο της πόρτας του Alpha. Ήταν το μόνο κανάλι που σας ήθελε; Και αν όχι, ποια άλλα «μίλησαν» μαζί σας;
Μίλησα με όλα σχεδόν τα κανάλια κι αναρωτιέμαι αν είναι στα καλά τους γιατί οι προτάσεις τους ήταν φοβερές. Αυτά που όντως με ενδιέφεραν, όμως, δεν με ζήτησαν. Τηλεφώς, TV Magic και Filmnet 3 - «ερωτική ζώνη».

* Ο μοναδικός όρος - σε κάθε νέα σας συμφωνία - που είναι αδιαπραγμάτευτος;
Να μη ρωτάνε προκαταβολικά ποιους θα φέρω και τι θα πω. Έτσι κι αλλιώς, μέχρι κι εγώ αγνοώ ώς το «παρά πέντε».

* Εάν δεν σας έλεγαν από τον Alpha «σταματά η συνεργασία μας», θα φεύγατε μόνος σας ή όχι;
Δεν έχω φύγει ποτέ μόνος μου από ανάλογη δουλειά. Πάντα με διώχνουν. Μα τι έχω κάνει;
Τι, κυρίως, δεν αντέξατε σ' αυτή την κόντρα;

Προφανώς αυτοί δεν άντεξαν. Αν κάτι δεν άντεχα εγώ, ήταν η θλιβερή ιλαροτραγωδία της «αυλής» του «μικρού Ναπολέοντα» των οκτώ.

Και τι σας ενόχλησε ή σας πίκρανε;

Τίποτα δεν με πικραίνει πια στην TV.

Σάτιρα μέχρις εσχάτων;

Όλα για όλα. Για μένα αυτή η κίνηση λογοκρισίας στάθηκε αφορμή για ένα νέο ξεκίνημα, πιο απελευθερωτικό και αποχαλινωμένο.

Εσείς την αντέχετε με τον ίδιο τρόπο;

Αναγκαστικά. Και να θέλω, δεν ακούω από πουθενά καμιά καλή κουβέντα. Έχω πάθει ανοσία.

Υπάρχουν όρια στη σάτιρα;

Πολλά και ιδιαίτερα λεπτά. Αλλά αυτά τα βάζει ο αποδέκτης τηλεθεατής κι ο εαυτός σου. Όχι κανένας νέος σινιέ «Γεωργαλάς».

Θα καλούσατε τον Νίκο Χατζηνικολάου στο «Όλα XXL»;

Μα είναι καλεσμένος κάθε φορά, θέλει δεν θέλει. Σκέψου και να 'θελε.

Και πώς θα τον αντιμετωπίζατε face to face;

Εγώ είμαι πάντα έτοιμος για όλα. Ρωτήστε τον ίδιο αν τολμά και κόψτε εισιτήρια.

Ποιον δεν θα καλούσατε και για ποιον λόγο στο στούντιο;

Τη γυμνάστρια που προσπαθεί να μου μάθει πιλάτες.

Εάν ύστερα από έναν χρόνο σάς ζητούσαν να ξαναπάτε στον Alpha, θα πηγαίνατε;

Υπ' αυτές τις συνθήκες ποτέ. Αν αλλάξουν... ο Σκάι/Alpha είναι πάντα στην καρδιά μου. Όμως έχω βλέψεις για μακροχρόνια ευτυχή σχέση με τον Antenna. Είθε.

Έχετε κάνει εχθρούς με τη σάτιρα μέσα από την εκπομπή σας;

Νομίζω ότι έχω κάνει πολλούς εχθρούς τόσα χρόνια στις εφημερίδες όπου εργάστηκα. «Τα γραπτά μένουν» και πονούν πιο πολύ.

Και πώς τους αντιμετωπίζετε όταν σας εκφράζουν τη δυσαρέσκειά τους;

Ευτυχώς ζούμε σε μια κοινωνία υποκριτών και Φαρισαίων!!

Κάποιοι υποστηρίζουν ότι μερικές φορές βγάζετε και... κακίες. Έτσι είναι;

Μόνο «μερικές φορές»; Αυτό πια είναι συκοφαντική δυσφήμηση. Για καλοσύνες στην Αρχιεπισκοπή.

Στο «Όλα XXL» τι διαφορετικό θα βλέπουμε εφεξής;

Τίποτα δεν θα μείνει ίδιο. Αλλά η ολοκληρωμένη μορφή θα έρθει τον Σεπτέμβριο, να 'μαστε καλά.

Πώς σκιαγραφείτε τον εαυτό σας; Ένα προτέρημα και ένα ελάττωμα που έχετε;

Σημασία έχει τι λένε οι άλλοι. Προτέρημα είναι ότι ξεχνώ εύκολα και ελάττωμα ότι δεν θυμάμαι... ότι ξεχνούν, κάθε φορά που «φορτώνω».

Πιστεύετε ότι η τηλεόραση σας έχει κάνει καλό ή κακό;

Μόνο καλά. Θα 'μουν αχάριστος αν κρυβόμουν πίσω από «δήθεν» σεμνότητα.

Εάν κοιτάζατε προς τα πίσω για ποιο πράγμα έχετε μετανιώσει και για ποιο αισθάνεστε υπερήφανος;

Έχω μετανιώσει για τις στιγμές που «πήγα πάσο» και νιώθω περήφανος για τις μεγάλες συγκρούσεις. Ακόμη κι αν είχα λάθος.

Εσάς ποιος σας κάνει να... γελάτε;

Ο Καρακατσάνης, ο Λάκης κι ο Μάκης, για εντελώς άσχετους λόγους μεταξύ τους.

ΤΑ ΝΕΑ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης