Κοινό session

Πληροφορίες σχετικές με την ASP, ASP.NET και με τις εφαρμογές που είναι γραμμένες με αυτήν.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
SnakeEyes

Κοινό session

Δημοσίευση από SnakeEyes » 12 Απρ 2006 13:57

Γεια σε όλους,
Έχω δυο σελίδες την default.aspx και την cart.aspx όταν στέλνω τα δεδομένα από την default η cart τα αποθηκεύει σε ένα session όταν όμως επιστρέφω στην default και στέλνω κάτι καινούριο στο session προστίθεται μόνο το καινούριο παρόλο έχω γράψει στην cart.aspx έναν έλεγχο ώστε όταν βρίσκει ότι υπάρχει το συγκεκριμένο session απλα να το συμπληρώνει. το πρόβλημα είναι όταν φεύγω από την cart.aspx το session καταστρέφεται και έτσι κατά την αποστολή νέων δεδομένων αποτην default ο έλεγχος που έχω γράψει δεν βρίσκει το session με αποτέλεσμα να το ξαναφτιάχνει.Πως θα το κάνω να παραμένει?

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Κοινό session

Δημοσίευση από skeftomilos » 16 Απρ 2006 03:41

To Session λειτουργεί με cookies. Μήπως έχεις ρυθμίσει τον browser να μη δέχεται;
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

SnakeEyes

Κοινό session

Δημοσίευση από SnakeEyes » 17 Απρ 2006 15:47

Εντάξει δούλεψε είχα κάνει ένα λάθος στον κώδικα και δεν έλεγχε αν υπήρχε το καλάθι με αποτέλεσμα κάθε φορά να το φτιάχνει από την αρχή

Απάντηση

Επιστροφή στο “ASP, ASP.NET”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες