Ελληνικός Ανεξάρτητος Audio/Video Player

Συζητήσεις για τις γλώσσες του dot Net και για του Visual Studio της Microsoft

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
ArgyrisPro
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArgyrisPro » 30 Απρ 2006 20:50

Καλησπέρα!!!

Σας παραθέτω το Link όπου μπορείτε να κατεβάσετε την Beta έκδοση του Gr Media Player Plus2..Ενος ανεξάρτητου Ελληνικού Media Player με δυνατότητες όπως AVi Locking,Digital Zoom,Aspect Ratio,Playing List,Srt Subtitles,Audio Recording Διαγραφή εσφαλμένων αρχείων από την λίστα και αλλά…Δοκιμάστε τον και στείλτε μου τα σχόλια και την κριτική σας στο Forum..Γραπτώς σε Visual Basic 6.0 από έναν φοιτητή πληροφορικής.

Download Gr Media Player Plus2 from : http://www.greekcoders.gr/showprog.php?progid=333
Like Programming - keep Programming

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 30 Απρ 2006 23:32

Διάβασα καλές κριτικές στην σελίδα...

Τί αρχεία υποστηρίζει; rm παίζει;

ArgyrisPro
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArgyrisPro » 30 Απρ 2006 23:47

τα αρχεία που υποστηρίζει επίσημα ο Gr Media Player Plus2 είναι :Wma,mp3,Wave,Midi,Asf,Cda,Dat,AVi,Mpeg,Wmv και αρχεία Vob! Φυσικά με τους κατάλληλους Codecs τα αρχεια είναι περισσοτερα!

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 01 Μάιος 2006 14:54

..Μια χαρά είναι,αν και π.χ στο fullscreen mode θέλει να το βελτιώσεις ακόμα δε δουλεύει καλά, βέβαια όπως είπες είναι ακόμα beta έκδοση! Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν παραθέτεις κάπου και το κώδικα μαζί ;

ArgyrisPro
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArgyrisPro » 01 Μάιος 2006 16:09

Καταρχήν να ευχαριστήσω όλους όσους ενδιαφέρονται για τον Gr Media Player Plus2 είτε στέλνοντας μου mail είτε γράφοντας σε διάφορα Forums…Η έκδοση όπως έχω πει είναι beta η επίσημη έκδοση θα κυκλοφορήσει πιθανών στο site που θα ανεβάσω μετά το καλοκαίρι.. αναπτύσσω τον Gr Media Player Plus2 καθημερινά Ίδη η νέα έκδοση είναι κατά 20% καλύτερη από αυτήν που υπάρχει στο Site…στόχος μου είναι να δημιουργήσω ένα Media Player ο οποίος θα χρησιμοποιείται από την πλειοψηφία των ελλήνων χρηστών. .παράθεσα την beta έκδοση στο Site των GreekCoders πριν από 40μερες περίπου ώστε να γίνει γνωστό η ανάπτυξη του συγκεκριμένου project..
Κλείνοντας αυτό το κεφαλαίο θα ήθελα όσοι έχουν προτάσεις οι ιδέες για τον Gr Media Player να μου στείλουν με mail στο ArgryisPro@freemail.gr τις απόψεις τους για το τη λειτουργίες θα ήθελαν να υποστήριζε ο Gr Media Player στις επόμενες εκδόσεις….ας μην ξεχνάμε πως ο Gr Media player Plus2 αναπτύσσεται από έναν φοιτητή πληροφορικής για τους έλληνες χρηστές συνεπώς κάθε πρόταση σας μου είναι ευπρόσδεκτη…
Για το δεύτερο θέμα του κεφαλαίου να πω πως ο Gr Media Player Plus2 δεν διατίθεται Open-source(ίσως αργότερα να διαθέσω open-source την πρώτη έκδοση του Gr Media Player,διαβάστε το readme.doc για περισσότερες πληροφορίες)..σε Ανοιχτό κώδικα έχω διαθέσει εδώ και λίγο καιρό τον Skin Maker για τον Gr Media Player Plus2 τον οποίον μπορείτε να κατεβάσετε από το http://www.pcw.gr/default.php?pid=37&redirect=index.php.

Φιλικά ArgyrisPro

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 01 Μάιος 2006 17:39

Ανοιχτό κώδικα έχω διαθέσει εδώ και λίγο καιρό τον Skin Maker για τον Gr Media Player Plus2
Διαθέτει και υποστήριξη για skins? Πολύ καλή ιδέα.

Λοιπόν να πώ κι εγώ μερικά προβληματάκια που βρήκα:

1. Όταν πάω να ρυθμίσω την φωνή κάνοντας drag μου πάει το ποντίκι τέρμα αριστερά στην οθόνη μου. Win XP SP2. Το ίδιο και όταν κρατάω πατημένο το mouse 1 σε ορισμένα κουμπιά.

2. Ίσως να ΄συμπεριλάβεις ενα setup ώστε τα αρχεία που χρειάζεται σαν VB εφαρμογή να είναι διαθέσιμα. Παίρνω πολλά comdlg32.ocx errors και αυτό οφείλεται στο ότι δεν έχω VB στο PC μου.

3. Μερικά bugs να διορθώσεις... ΠΧ όταν ανοίγεις τον player και πατάς το "Προηγούμενο" παίρνεις ενα "index out of bounds" error.

Αυτά. Μου άρεσε πολύ αν και δεν κατάφερα να το βάλω να παίξει κάποιο κομμάτι.

ArgyrisPro
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArgyrisPro » 01 Μάιος 2006 18:20

Η Beta Έκδοση του Gr Media Player Plus2 δεν υποστηρίζει εξωτερικά Skins διέθεσα ανοιχτού κώδικα ένα Project για την δημιουργία Skins για τον Gr Media Player Plus2 ώστε οποίος προγραμματιστής ενδιαφερθεί να αναπτύξει την εφαρμογή κυρίως επειδή αυτόν τον καιρό δεν έχω χρόνο να δουλεύω με **2 διαφορετικά Projects…φυσικά αν δεν υπάρξει κάποιο ενδιαφέρον από έλληνες προγραμματιστές το καλοκαίρι θα αναπτύξω μόνος μου τον κώδικα του Gr Media Player Plus2 Skins Maker.

Το 1ο bug που μου αναφέρεις είναι στην Νο1 λίστα των φίλων που μου έχουν στείλει mail η έχουν γράψει σε διάφορα Forums και θα προσπαθήσω να το εξαλείψω στην επίσημη έκδοση..

Το 2ο bug που μου αναφέρεις σου εμφανίζεται(όπως γράφεις και εσύ) επειδή δεν διαθέτεις τα VbRunTime αρχεία στις εκδόσεις που απαιτεί ο Gr Media Player..όσον αφορά για το Setup έχω στείλει εδώ και 15μερες περίπου το αρχείο εγκατάστασης του Gr Media Player Plus2 στο GreekCoders αλλά για κάποιο λόγο δεν έχει ανέβει στον Server..

Και τέλος το 3ο bug που μου αναφέρεις δεν το είχα προσέξει ..από ότι είδα μάλιστα εμφανίζεται μόνο όταν η λίστα είναι άδεια!!

####Σ’ευχαριστω Φίλε ThyClub το 3ο bug που μου ανέφερες διορθώθηκε!###

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 01 Μάιος 2006 18:55

ArgyrisPro, πήγα να ρίξω μια ματιά στο Skin Maker σου αλλά η σελίδα δεν φαίνεται να υπάρχει πλέον online ..
The requested URL /forum/index.php. was not found on this server.

ArgyrisPro
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArgyrisPro » 01 Μάιος 2006 19:49

Τον κωδικα Του Skin Maker τον εχω διαθεσει στο Forum του PCWorld στο Πεδιο "Αντικειμενοστρεφής προγραμματισμός" κανε κλικ στο http://www.pcw.gr/default.php?pid=37&redirect=index.php και επελεξε "πηγαίος κώδικας(Source Code) GMP Skin Maker" αν σου βγαλει καποιο σφαλμα,μπες κανονικα απο το Forum του www.Pcw.gr..*****Πιθανων να χρειαστει να κανεις εγγραφη ως μελος για να δεις ολα τα περιεχομενα του Forum

VirusX2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VirusX2 » 06 Οκτ 2006 15:54

orea
Software Developer | System Administrator

ArgyrisPro
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArgyrisPro » 07 Οκτ 2006 11:19

Περισσότερα για τον Gr Media Player στον δικτυακό τόπο του www.grmp.gr
Στο site μπορείτε να κατεβάσετε το Setup της 1ης επίσημης
έκδοσης του προγράμματος καθώς & Screenshots από το Παιχνίδι 1453 – 1821 «Η Ώρα της απελευθέρωσης».

Ευχαριστώ

Απάντηση

Επιστροφή στο “dot Net και Visual Studio”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης