Κόμπλεξ.

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tsakalov
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από tsakalov » 04 Μάιος 2006 14:09

Τι να πω. Εγώ πέρνω παράδειγμα από τη γιαγιά μου και βγάζω συμπεράσματα. "Γίνεσαι ρεζίλι, και δεν ντρέπεσαι, και θα σε παρεξηγήσουν και,και,και" και δημιουργώ ένα θέμα σχετικά με τη συμπεριφορά στους δρόμους, στο σπιτι, τα εστιατόρια, μπαρ, κτλ... Θέλω να μου πείτε πόσο ελεύθεροι αισθάνεστε απέναντι στους άλλους, και μια προσωπική εμπειρία (μια ανοησία ρε παιδί μου) που γούσταρες να κάνεις στον δρόμο, στο σπίτι... και την έπραξες ή που γούσταρες αλλά οι συνθήκες ήταν τέτοιες που δεν είχες το θάρρος να την πράξεις...

<(Ψάχνω άτομα ελεύθερα και όχι σκλάβους του κατεστημένου)>
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Στο δεξί σου χέρι αριστερά.

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από MegasmorF » 04 Μάιος 2006 14:15

Αγαπητέ tsakalov Καλημέρα.
Καλή η ερώτηση σου και ας ξεκινήσω εγώ απέναντι στον υπόλοιπο κόσμο αισθάνομαι ελεύθερος αλλά όχι τόσο ώστε να κάνω κάτι που θα πειράξει τον δίπλα τον απέναντι τον από πάνω τον από κάτω σέβομαι αυτούς για να σεβαστούνε εμένα τώρα το αν έχω κάνει κάτι μια φορά είχα σπαστεί με ένα μπούφο που με τράκαρε κατέβηκα κάτω και τον άναψα στις κατακεφαλιές αλλά τίποτα άλλο ελπίζω εγώ να απάντησα στο ερώτημα σου
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
^LiO^
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από ^LiO^ » 04 Μάιος 2006 14:19

Να σου πώ κάτι που έγινε τώρα πρόσφατα... Η θεία μου με τον θείο μού μένουνε στην Κω ([offtopic]ωραίο μέρος, θα πάω το καλοκαίρι[/offtopic]), και έρχονται κάθε πάσχα. Η θεία μου ήταν έγκυος στον 2ο μήνα νομίζω, και το έχασε το μωρο μιά βδομάδα πρίν έρθουν... Αρχισε η γιαγιά μου: "Γιατί να μην έρθουν, μπλα μπλα μπλα, μπλαμπλαμπλα...." και λεει η μάνα μου έχουνε το πρόβλημα τους, δέν μπορούνε να έρθουν... Κ γυρνάει η γιαγια μου κ λέει το εξής πετυχημένο... "Εγώ τι θα πώ στον κόσμο που δέν ήρθανε???"
Πως με γύρισε το μυαλό εκεινη την στιγμή, αλλα συγκρατήθηκα...
Δέν τα μπορώ αυτά του στύλ τι θα πώ στον κόσμο, ή γίνεσαι ρεζίλι κλπ κλπ...

Και στον αντίποδα:
Πρόπερσυ τον χειμώνα εγώ με 3 φίλους κάναμε βόλτες στους δρόμους του χωριού μου... Μες την μ******* 'ημασταν...Χορευαμε ζεϊμπεκιές με τραγούδια χασαποσέρβικα κλπ... Πέρνουσαν τα αμάξια κ μας κορνάρανε, αλλα εμείς δεν σταματούσαμε(κλασσικα)....

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από MegasmorF » 04 Μάιος 2006 14:38

lio ο κόσμος είναι κακός πολυ κακός αλλα δεν τρέχει μια....
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
sessi

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από sessi » 04 Μάιος 2006 15:13

ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΟΜΠΛΑΡΩ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΞΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ Η ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ,ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΛΕ ΕΙΤΕ ΟΧΙ...ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΕΤΣΙ...ΚΑΝΩ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΟΧΙ ΑΠΡΕΠΕΙΕΣ!!! ΤΥΠΟΥ ΜΥΚΟΝΟΣ BY NIGHT..... :oops: :lol: :lol:
ΟΥΤΕ ΚΑΝ!

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από MegasmorF » 04 Μάιος 2006 18:55

Μην γράφεις με caps lock όμως...

Άβαταρ μέλους
tsakalov
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από tsakalov » 05 Μάιος 2006 11:31

Lio, αν ήμουν στη θέση σου θα είχα βάλει τη γιαγιά στη θέση της. Όπως κάνω πάντα και με τη δικιά μου. Τέλος πάντων. Αυτό που έχω να πω είναι ότι η ελευθερία υπάρχει αλλά δν την αξιοποιούμε όπως πρέπει. Εγώ αφήνω τις σεμνοτυφίες και τις ντροπές και κάνω το κέφι μου μέχρι να πεθάνω...
Στο δεξί σου χέρι αριστερά.

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από MegasmorF » 05 Μάιος 2006 12:52

tsakalov και αυτό ομως κάποια στιγμή μπορεί να στραφεί εναντίον σου....

Φιλικά
Αλέξης

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από NAT » 05 Μάιος 2006 16:50

Από τη στιγμή, όμως, που εκείνος περνάει καλά δεν επρόκειτο να στραφεί εναντίον του... :lol: :lol: Το παν είναι να περνάμε καλά! :lol:
.

Άβαταρ μέλους
Cozzamara

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από Cozzamara » 05 Μάιος 2006 22:11

NaT έγραψε: :lol: :lol: Το παν είναι να περνάμε καλά! :lol:
και να στέλνουμε ΦΙΔΑΚΙΑ
Τα νιάτα μου δε χόρτασα
κούκλα μου γλυκιά
Με φαγαν τα ξενύχτια
και τα σιροπιαστά

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 06 Μάιος 2006 13:17

Να σας πω μια ιστορια λοιπον:

Εμαι διευθιντης σε μια εταιρια πληροφορικης της πολης μου.
Ενα πρωινο ανοιγω την εταιρια πμορφα και οραια, και ηταν να ερθουν κατι χλιμιτζουρες της
Quest για να δωσουμε την εταιρια στην quest.Μπενουν μεσα δυο γραβατομενοι ανθρωποι, τους πλησιαζει ενας πολητης της εταιριας και τους ρωταει:
-Παρακαλω τι θα θελατε?
Αυτοι εξιγουν οτι για πιο θεμα εχουν ερθει και ρωτανε ποιος και που ειναι ο υπευθινος της εταιριας.
Ο πολητης του λεει Ποιος ειναι και τους διχνει το δρομο.
Εγω εντομεναξι ειμαι με ενα ρουχο που το εχω 5Χρονια, μια μπλουζα κοντομανικη(Μεσα στο καταχειμονο με μειον 2 εξω), γενικα σαν λετσος οπως ντινομε παντα!!!

Κατεβενουν τα σκαλια στο service κατω που τους ειπε ο πολητης που ειμουν.
Εγω αραζα πανω σε ενα γραφείο ξαπλόνοντας μαζι με τα "ρεμάλια" που έχω στο service και γενικα το ξίναμε!

Πλισιάζουν με αγριεμένο ίφος οι τυπάδες και λένε:
-Σικο γρηγορα απτο γραφειο, πιος νομιζεις οτι εισαι και εσυ και οι αλλοι δυο εκει που στρογγιλοκάθεστε λες και εισαστε σε κανενα συνεργειο αφτοκινιτων.
Ξέρεις πιος ειμαι εγω και γιατι είρθα?
Ξέρει το αφεντικο σου οτι ολη την ορα καθεσε?
Εντομενταξι εγω και οι αλοι να κοιταζομαστε μεταξί μας και να αρχίζουμε να γελάμε.
Αφτος να συνεχίζει με τον ιδιο τόνο να λεει τα δικά του!!
Σικονομαι απτο γραφειο και τους λεω:
-Εσεις ξέρετε πιος ειμαι εγω?(Να εχουμε λιθει όλοι απτο γέλιο στο μεταξι)
-Περιμενο να μου πητε μου λέει ο ενας απτους δυο.
Ο διευθιντης με τον οποιο ειρθατε να μιλησετε!!!
Ξαφνικα να αρχιζουν να κοκινιζουν και να ζητανε σηγνομη λεγοντας οτι δε περιμεναν κατι τετοιο απο ενα διευθιντη και να ειναι μαζι με τους υπαλιλους του service και να κανουν αυτα που ειδαν..

Τελος παντον μετα μου αρχισαν τον πληθιντικο και τα "σεις" και τα "σας"!!!!

:pint:
Ετσι πρεπει να ειναι ολοι η διευθιντες!!

Αποτι καταλαβατε δεν εχω καθόλου κόμπλεχ!

(Για οσους ενδιαφεροντε τελικα δεν τη δοσαμε την εταιρια!)
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από deninho » 07 Μάιος 2006 02:40

Εγώ γενικά, αν και τους έχω όλους γραμμένους-δε με νοιάζει τι λένε για μένα-, είμαι πολύ ήρεμος άνθρωπος. Βασικά, δεν είμαι ήρεμος (το αντίθετο), είμαι συγκρατημένος. Ούτε μιλάω πολύ, ούτε τραβάω την προσοχή. Εκτός κι άμα με τσατίσουν :-D

Άβαταρ μέλους
^LiO^
Επικοινωνία:

Κόμπλεξ.

Δημοσίευση από ^LiO^ » 08 Μάιος 2006 10:23

tsakalov έγραψε:Lio, αν ήμουν στη θέση σου θα είχα βάλει τη γιαγιά στη θέση της. Όπως κάνω πάντα και με τη δικιά μου. Τέλος πάντων. Αυτό που έχω να πω είναι ότι η ελευθερία υπάρχει αλλά δν την αξιοποιούμε όπως πρέπει. Εγώ αφήνω τις σεμνοτυφίες και τις ντροπές και κάνω το κέφι μου μέχρι να πεθάνω...
Μιά μέρα δέν θα μπορέσω να συγκρατηθώ και θα το κάνω :D ... Και όταν νευριάζω γίνεται της που**νας... (Ο θεός να βάλει το χέρι του να μήν έρθει αυτή η μέρα δηλαδη :P )

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες