Ορθογραφικός Έλεγχος

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Ορθογραφικός Έλεγχος

Δημοσίευση από Basilakis » 05 Μάιος 2006 19:01

Έγω βρεί το συγκεκριμένο script σαν module για κάποια forums. Δεν το βρήκα για phpBB. Αλλά δεν με ενδιαφέει να το βρώ. Θέλω να το φτιάξω. Απλώς θέλω κάποιος να μου πεί πού υπάρχει ένα τέτοιο script ή εάν μπορείς να καλέσεις το modul του Word. Anyway, θέλω κάτι σαν αυτό που έχει η google στο Gmail. Γνωρίζει κάποιος να δώσει τα φώτα του;

panosru
WebDev Moderator

Ορθογραφικός Έλεγχος

Δημοσίευση από panosru » 05 Μάιος 2006 21:29

eixa diabasei kati gia orthografiko elenxo kai PHP alla htan gia PHP under windows giati douleye thn function COM() ths php.. (ousiastika .NET htan pou thn fonaze apo thn COM()...) tora gia prapanao den ksero den exo asxolhthei, na sou po den me noiazei ki' olas :P opoios grafei as mathei orthografia :P :P :P

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Ορθογραφικός Έλεγχος

Δημοσίευση από Basilakis » 06 Μάιος 2006 13:06

Όπως σου είπα θέλω να το φτιάξω για module στο phpBB. Για αυό ενδιαφέρωμαι (+ το οτι δεν ξέρω ορθογραφία!)

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Ορθογραφικός Έλεγχος

Δημοσίευση από soteres2002 » 06 Μάιος 2006 23:36

ti COM re paidia? i php exei tin aspell. kante compile tin php me support gia aspell gia katebaste apo to www.aspell.org ta "language packs" gia ellinika. meta grafeis ton kodika sou se PHP xrisimopoiontas tis sinartiseis aspell_* apo tin PHP lib aspell. gia perissoteres plirofories gia tis aspell sinartiseis , just www.php.net it.

simiosi. gia to phpbb boreis na grapseis auto to mod se C kai aplos na prostheseis ena printf("Content-type:text/html\n\n"); stin arxi gia na stiseis ena headeraki, na to stileis sto cgi-bin kai na to kaleis apo ekei mesa apo to phpbb. i C einai kaliteri giati trexei poli pio grigora.

panosru
WebDev Moderator

Ορθογραφικός Έλεγχος

Δημοσίευση από panosru » 07 Μάιος 2006 01:54

omologo pos den hksera ayto to aspell! :D pao na to psakso giati aksizei o orthografikos enenxos se poles periptoseis! :D

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Ορθογραφικός Έλεγχος

Δημοσίευση από Basilakis » 07 Μάιος 2006 20:23

Σε ευχαριστώ ρε soteres. Όπως το σκεύτικα θα το κάνω με ένα popup Που εκει μέσα θα κάνεις τον έλγχο τον ορθογραφικό και με οκ θα μπαίνει μέσα στο κείμενο. ;)

suicico
Επικοινωνία:

Ορθογραφικός Έλεγχος

Δημοσίευση από suicico » 16 Μάιος 2006 12:08

Αυτό το mod υπάρχει και για phpbb και είναι το spelcheck. Τώρα το που θα το βρεις θα σε γελάσω, αλά ξέρω ότι είναι ενσωματωμένο στο Integramod.
www.ipodgr.com
O Κοσμος του iPod στα Ελληνικα
milaraki.com
Ένα . . .Apple την ημέρα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Ορθογραφικός Έλεγχος

Δημοσίευση από Basilakis » 16 Μάιος 2006 15:24

Δεν μου κάνει. Για αυτό θέλω να γρ'άψω δικό μου. Ξέρω πως δεν υπάρχει άλλο.!

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες