Πρόβλημα με PowerPoint

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με PowerPoint

Δημοσίευση από Elli » 17 Δεκ 2002 10:53

Ακούστε ένα κουφό που μου συμβαίνει με το PowerPoint. Πρόσφατα αγόρασα την official εκδοση του Office XP. Το εγκατέστησα κανονικά. Ανοίγω στο PowerPoint μία υπάρχουσα παρουσίαση και ω του θαύματος όλα τα σχήματα μου τα δείχνει ανάποδα. Επιπλέον μόλις πάω να κάνω click στην σελίδα παγώνει το πρόγραμμα. Όλες οι υπόλοιπες διαδικασίες γίνονται κανονικά. Τυπώνω κανονικά. Μόνο edit δεν μπορώ να κάνω. Επίσης αν δοκιμάσω να κάνω copy - paste μία σελίδα του powerpoint στο word μου κολλάει επίσης. Πιθανολογώ ότι κάποια άλλη εφαρμογή στον υπολογιστή μου πρέπει να το επηρεάζει. Έχει κανείς καμμία ιδέα;

philipp

Πρόβλημα με PowerPoint

Δημοσίευση από philipp » 17 Δεκ 2002 12:47

Mήπως είχες εγκατεστημένη στον υπολογιστή σου μια άλλη έκδοση Πάουερ Πόιντ ("όχι οφίσιαλ αγορασμένη"?). Aν είχες, αν καθάριζες το ρέτζιστρι και το επανεγκαθιστούσες?

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με PowerPoint

Δημοσίευση από Elli » 17 Δεκ 2002 12:54

Όταν αγόρασα τις official εκδόσεις των Windows XP και του Office XP έκανα format τον σκληρό δίσκο. Επομένως δεν υπάρχουν παλιά registries. Κάτι άλλο συμβαίνει μάλλον και από ότι βλέπω μάλλον δεν θα γλιτώσω το format πάλι :((((

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με PowerPoint

Δημοσίευση από Drizzt » 17 Δεκ 2002 13:45

Elli έγραψε:Πρόσφατα αγόρασα την official εκδοση του Office XP.
Eidate ti ginetai an kaneis pernei official programmata kai oxi apo ton pirate tis geitonias, stin prokeimeni periptosi to support tis Microsoft to analabanoun ta meloi tou Freestuff, re Bill thelo auxsisi TORA :wink:

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με PowerPoint

Δημοσίευση από Elli » 17 Δεκ 2002 14:30

Αμα ξανααγοράσω εγώ official εκδόσεις να μου κοπούν τα χέρια. Μέχρι σήμερα που δούλευα με πειρατικές όλα ρολόι πήγαιναν. Ας όψεται ο ΣΔΟΕ που από τον φόβο του τα αγόρασα. Αλλά μόλις γίνει ο έλεγχος μετά θα επανέλθω στην πειρατεία :)

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με PowerPoint

Δημοσίευση από EneMe » 17 Δεκ 2002 14:40

Elli έγραψε:Αμα ξανααγοράσω εγώ official εκδόσεις να μου κοπούν τα χέρια. Μέχρι σήμερα που δούλευα με πειρατικές όλα ρολόι πήγαιναν. Ας όψεται ο ΣΔΟΕ που από τον φόβο του τα αγόρασα. Αλλά μόλις γίνει ο έλεγχος μετά θα επανέλθω στην πειρατεία :)
Kι εμένα, μόνο τα πειρατικά δουλεύουν ρολόι.

Από Windows και Office μέχρι AutoCad (2000&2002) ,Τέκτων (1&2) μέχρι κι εγώ δεν ξέρω πού! Μάλλον οι παρακάμψεις ελέγχου στα σπασίματα παρακάμπτουν και τα προβλήματα.

Τί άλλο να σκεφτώ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες