Γιατι γουσταρετε που ειστε ΕΛΛΗΝΕΣ?

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 11 Μάιος 2006 11:15

pitsounaki έγραψε:
fmayakos έγραψε:Ας αποφύγω τα κλισέ του στυλ "όποιος κοιμάται πατριώτης
, ξυπνάει φασίστας" και ας αρκεστώ στην εξής ερώτηση:
Όσοι δεν γουστάρουμε που είμαστε Ελληνες, μπορούμε να
απαντήσουμε ή θα σας χαλάσουμε την έπαρση;
Για πες να μαθουμε !!!!!!! :hammer:
Λοιπόν, δεν μ' αρέσει που είμαι Έλληνας γιατί καθημερινά έχω να κάνω με Έλληνες... Έλληνες που όταν μιλάνε για τους ξένους λένε "Όταν εμείς χτίζαμε Παρθενώνες, αυτοί κρέμονταν από τα δέντρα" κι ας μην ξέρουν καθόλου ιστορία, κι ας ξεχνάν ότι αν η σπουδαία και τρομερή ελληνική φυλή ήταν ποτέ τόσο σπουδαία τώρα που οι "ξένοι" πάνε στο φεγγάρι, εμείς δεν θα τελειώναμε απλώς το μετρό!
Έλληνες που τους ακούς να κρίνουν όλο τον κόσμο και να λένε "Στην Γερμανία άμα κάνεις αυτό, θα φας πρόστιμο 1000 ευρώ", και 100 μέτρα πιο κάτω αδειάζουν το κουτί των τσιγάρων και το πετάνε μπροστά σου.
Έλληνες που σου κλέβουν τη σειρά στο σουπερ μάρκετ. Έλληνες που όλοι ξέρουν να οδηγάνε κι όμως έχουμε τόσα πολλά ατυχήματα. Έλληνες που είναι ρατσιστές και πιστεύουν ότι οι Αλβανοί είναι κλέφτες. Έλληνες με μηχανάκι με τρύπια εξάτμιση που απλώς θέλουν να ενοχλούν. Έλληνες με το νιτρομπουκαλίστικο διαστημο-αυτοκίνητό τους να κάνουν κωλιές σε στενά της πόλης και το παράθυρο τέρμα ανοιχτό και τα σωθικά σου να τρέμουν από τα μπάσα του Πετρέλη που γκαρίζει από τα ηχεία συναυλιών που έχουν ενσωματώσει στο σκάφος τους. Έλληνες που δεν έχουν κάποιο λόγο, όμως χρησιμοποιούν τα μέσα μαζικής μεταφοράς τις ώρες αιχμής για βόλτα. Έλληνες που νομίζουν ότι η γενιά τους είναι η καλύτερη απ' όλες και λένε ότι τα ίδια τους τα παιδιά είναι αχάριστα (οι γονείς μας δεν είχαν υπολογιστές, οι γονείς τους δεν είχαν να φάνε, οι γονεις των γονιών τους είχαν Γερμανούς, οι γονείς των παππούδων τους είχαν Τουρκοκρατία). Έλληνες που παραπονιούνται για το δημόσιο όμως θα κάνουν τα πάντα να μπει το άχρηστο αμόρφωτο παιδί τους σε μία θέση. Έλληνες που τα παιδιά τους είναι έξυπνα αλλά βαριούνται να διαβάσουν. Έλληνες που μιλάνε μόνο για όσα πράγματα δεν ξέρουν. Έλληνες με προκαταλήψεις. Έλληνες που χαίρουν άκρας υγείας κι όμως παίρνουν επιδόματα αναπηρίας. Έλληνες που δεν μπορούν να διανοηθούν ότι κάποιοι δεν διασκεδάζουν με τον Σφιακανάκη κι ότι προτιμούν να ακούν άλλη μουσική. Έλληνες κάφροι και βρωμιάρηδες. Έλληνες κουτσομπόληδες. Έλληνες που παραπονιούνται για τους πολιτικούς κι όμως φηψίζουν όποιον ψήφισε ο μπαμπάς ή το ξαδερφάκι τους ή αυτόν που 2 βδομάδες πριν τις εκλογές θα τους φιτάξει το πεζοδρόμιο μπροστά στο αυθαίρετο στην Χαλκιδική.

Αλλά εντάξει, ζούμε στην χώρα του Σωκράτη και του Αριστοτέλη, οπότε λόγω των προγόνων μας, είμαστε οι καλύτεροι... Η νέα Άρεια φυλή!
Παπ-Άρεια φυλή εγώ θα 'λεγα, αλλά όπως το δει κανείς!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fmayakos την 11 Μάιος 2006 15:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 11 Μάιος 2006 11:28

Έγραψες Αργύρη :D

Θεωρώ πως τις ίδιες απόψεις, αντικειμενικά, τις έχεις και για άλλες χώρες έτσι;

Όλοι έχουμε τα καλά και τα κακά...

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 11 Μάιος 2006 15:53

Ευχαριστώωωω! :wink:
Cha0s έγραψε:Θεωρώ πως τις ίδιες απόψεις, αντικειμενικά, τις έχεις και για άλλες χώρες έτσι;

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ταξιδέψει στο εξωτερικό (πόσο μάλλον να έχω ζήσει) οπότε η στάση μου απέναντι στην ζωή εκτός Ελλάδας είναι ουδέτερη, ούτε θεοποιώ τις Αγγλίες και τα λοιπά, ούτε τους θάβω.
Μόνο κάποια σίγουρα γεγονότα μπορώ να σχολιάσω...

Άβαταρ μέλους
Son^Goku
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Son^Goku » 11 Μάιος 2006 16:37

Γιατί ανήκω σε μια φυλή με μεγάλη και λαμπρή ιστορία που το μέλλον της ανήκει.
Μόνιμος κάτοικος Θεσσαλονίκης 8)
Rules Are Meant To Be Broken
Η υπογραφή μου

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 11 Μάιος 2006 22:02

fmayakos έγραψε:
Λοιπόν, δεν μ' αρέσει που είμαι Έλληνας γιατί καθημερινά έχω να κάνω με Έλληνες... Έλληνες που όταν μιλάνε για τους ξένους λένε "Όταν εμείς χτίζαμε Παρθενώνες, αυτοί κρέμονταν από τα δέντρα" κι ας μην ξέρουν καθόλου ιστορία, κι ας ξεχνάν ότι αν η σπουδαία και τρομερή ελληνική φυλή ήταν ποτέ τόσο σπουδαία τώρα που οι "ξένοι" πάνε στο φεγγάρι, εμείς δεν θα τελειώναμε απλώς το μετρό!
Έλληνες που τους ακούς να κρίνουν όλο τον κόσμο και να λένε "Στην Γερμανία άμα κάνεις αυτό, θα φας πρόστιμο 1000 ευρώ", και 100 μέτρα πιο κάτω αδειάζουν το κουτί των τσιγάρων και το πετάνε μπροστά σου.
Έλληνες που σου κλέβουν τη σειρά στο σουπερ μάρκετ. Έλληνες που όλοι ξέρουν να οδηγάνε κι όμως έχουμε τόσα πολλά ατυχήματα. Έλληνες που είναι ρατσιστές και πιστεύουν ότι οι Αλβανοί είναι κλέφτες. Έλληνες με μηχανάκι με τρύπια εξάτμιση που απλώς θέλουν να ενοχλούν. Έλληνες με το νιτρομπουκαλίστικο διαστημο-αυτοκίνητό τους να κάνουν κωλιές σε στενά της πόλης και το παράθυρο τέρμα ανοιχτό και τα σωθικά σου να τρέμουν από τα μπάσα του Πετρέλη που γκαρίζει από τα ηχεία συναυλιών που έχουν ενσωματώσει στο σκάφος τους. Έλληνες που δεν έχουν κάποιο λόγο, όμως χρησιμοποιούν τα μέσα μαζικής μεταφοράς τις ώρες αιχμής για βόλτα. Έλληνες που νομίζουν ότι η γενιά τους είναι η καλύτερη απ' όλες και λένε ότι τα ίδια τους τα παιδιά είναι αχάριστα (οι γονείς μας δεν είχαν υπολογιστές, οι γονείς τους δεν είχαν να φάνε, οι γονεις των γονιών τους είχαν Γερμανούς, οι γονείς των παππούδων τους είχαν Τουρκοκρατία). Έλληνες που παραπονιούνται για το δημόσιο όμως θα κάνουν τα πάντα να μπει το άχρηστο αμόρφωτο παιδί τους σε μία θέση. Έλληνες που τα παιδιά τους είναι έξυπνα αλλά βαριούνται να διαβάσουν. Έλληνες που μιλάνε μόνο για όσα πράγματα δεν ξέρουν. Έλληνες με προκαταλήψεις. Έλληνες που χαίρουν άκρας υγείας κι όμως παίρνουν επιδόματα αναπηρίας. Έλληνες που δεν μπορούν να διανοηθούν ότι κάποιοι δεν διασκεδάζουν με τον Σφιακανάκη κι ότι προτιμούν να ακούν άλλη μουσική. Έλληνες κάφροι και βρωμιάρηδες. Έλληνες κουτσομπόληδες. Έλληνες που παραπονιούνται για τους πολιτικούς κι όμως φηψίζουν όποιον ψήφισε ο μπαμπάς ή το ξαδερφάκι τους ή αυτόν που 2 βδομάδες πριν τις εκλογές θα τους φιτάξει το πεζοδρόμιο μπροστά στο αυθαίρετο στην Χαλκιδική.

Αλλά εντάξει, ζούμε στην χώρα του Σωκράτη και του Αριστοτέλη, οπότε λόγω των προγόνων μας, είμαστε οι καλύτεροι... Η νέα Άρεια φυλή!
Παπ-Άρεια φυλή εγώ θα 'λεγα, αλλά όπως το δει κανείς!
Αργύρη διαφωνώ σε πολλά απο αυτά που γράφεις.

1)Οι αλλοδαποί πάνε στο Φεγγάρι (ουσιαστικά δύο χώρες...) επειδή έμαθαν ότι υπάρχει και άλλος πλανήτης απο τους Έλληνες.Πολλοί επιστήμονες στη NASA είναι Έλληνες...Εξάλλου οι Αμερικάνοι δεν πάνε στο Φεγγάρι επειδή έχουν να κάνουν κάτι καλό για την ανθρωπότητα.Αν δεν ήταν οι Έλληνες δε θα έφτιαχναν,όχι διαστημόπλοια,ούτε ηλεκτρικές κουζίνες...

2)Και σε χώρες του εξωτερικού υπάρχουν οι βλάκες που ρυπαίνουν και ηχορυπαίνουν.Όπως δεν πετάω εγώ σκουπίδια στο δρόμο (όταν είμουν μικρός το έκανα...) έτσι υπάρχουν και ξένοι.Το αντίστοιχο ισχύει για όσους πετάνε σκουπίδια.Έχω δει και τους τουρίστες πώς συμπεριφέρονται...Την Κυριακή στην Αρχαία Κόρινθο ήταν μια ομάδα Γερμανών με ξεναγό,και μάλιστα μεγάλης ηλικιάς.Μέσος Όρος περίπου στα 50 (δεν είδα ταυτότητες).Είδα 2 άτομα να πετάνε στο έδαφος,χαρτί απο σοκολάτα!Στο μουσείο ενώ απαγορεύεται η φωτογράφηση με φλας και το ποζάρισμα,δύο Γερμανίδες πήγαν σ'ενα άγαλμα να φωτογραφηθούν με φλας!Δεν ξέρω τί κάνουν στη χώρα τους,αλλά η εικόνα μιας χώρας δε δημιουργείται μόνο στην ίδια χώρα,αλλά και στο εξωτερικό.

3)Ναι ότνως πολλοί κλέβουν τη σειρά,αλλά υπάρχουν περισότεροι που αν δουν ότι κρατάς μόνο 1-2 προϊόντα σου παραχωρούν τη σειρά τους.

4)Για τους Αλβανούς,ο χαρακτηρισμός δεν είναι τυχαίος.Γιατί δε λένε οι Έλληνες για τους Ιρακινούς,Πακιστανούς κλπ;Διότι απλώς δε δίνουν δικαιώματα.Σίγουρα δεν είναι όλοι οι Αλβανοί κλέφτες.Σε καμιά περίπτωση.Υπάρχουν και οικογενειάρχες,και στη γειτονιά μου ζουν 2 οικογένειες αξιοπρεπών ανθρώπων.Αλλά σε όλες τις χώρες έχουν προβλήματα με τους μετανάστες.Πόσο μάλλον με λαθρομετανάστες.Ακόμα και στη Σουηδία...

5)Για τα μηχανάκια και τ'αμάξια συμφωνώ.

6)Το αν έχει κάποιος λόγο να χρησιμοποιήσει τα Μ.Μ.Μ δεν το ξέρεις.Και η βόλτα είναι λόγος.Το να χρησιμοποιεί το αμάξι του όμως είναι απαράδεκτο.Διότι στο τέλος το κέντρο της πόλης είναι απροσπέλαστο.

7)Δυστυχώς οι γονείς και κυρίως οι παλαιώτεροι έχουν ακόμα το σύνδρομο της κατοχής.Αλλά δεν μπορείς να τους κατηγορίσεις.Έζησαν κάτι που δεν πρέπει εμείς να ζήσουμε.

8)Σε αυτό με το Δημόσιο έχεις απόλυτο δίκαιο.Όταν μπαίνουμε είμαστε μάγκες και όταν δεν μπαίνουμε "είναι τεμπέλιδες οι Δημόσιοι"!

9)Οι Έλληνες όντως δε διαβάζουν.Αυτό ξεκινάει και απο την οικογένεια.Το μυαλό τους στο χαζοκούτι το έχουν.Αλλά μη νομίζεις πως οι αλλοδαποί διαβάζουν.Οι Αμερικανοί που πηγαίνουν στο Φεγγάρι,δεν ξέρουν που πέφτει η Νέα Υόρκη και η Καλιφόρνια...Ολόκληρος πρόεδρος και δεν ήξερε που είναι το Αφγανιστάν.Είναι παιδιά του Holywood...

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 11 Μάιος 2006 23:54

Για το αν τα ελληνόπουλα είναι αρκετά έξυπνα αλλά δε διαβάζουν, θέλω να πω και εγώ την άποψή μου. Πράγματι, είμαστε αρκετά έξυπνος λαός (πως αλλιώς θα κάναμε όλες αυτές τις κομπίνες που κάνουμε :lol:), αλλά τα παιδιά δεν διαβάζουν όχι μόνο επειδή είναι τεμπέλικα. Δεν ξέρω την ηλικία σου, lunarmedia, αλλά είσαι σχετικά μεγάλος και δεν έχεις γνωρίσει το σύστημα με τα φροντηστήρια από πρώτο χέρι, θα το μάθεις όταν μεγαλώσει το παιδί σου (αν και εύχομαι να έχουν αλλάξει μέχρι τότε τα πράματα). Επειδή, τελείωσα το σχολείο πέρυσι, έχω αρκετά καλή γνώση του θέματος. Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που θα μπορούσες να τους χαρακτηρίσεις έξυπνους, αλλα που δε διαβάζουν. Πότε όμως να κάτσω να διαβάσω; Από τις 8 το πρωί μέχρι και τη μία και μισή το μεσημέρι ήμουν στο σχολείο. Έπειτα γυρνούσα για καμιά ώρα, να φάω και να πάρω μια ανάσα, και μετά ξανά στο δρόμο για το φροντηστήριο όπου τελείωνα κατά τις 7-8 το βράδυ. Μετά από 9-10 ώρες μαθήματος (καθημερινά. δεν είναι ότι τύχαινε), πως θα κάτσεις να διαβάσεις; Υπάρχουν και κάποιες εξαιρέσεις, βέβαια, αλλά είναι εξαιρέσεις. Και για εμένα τουλάχιστον (αλλά και αρκετό κόσμο ακόμα), ξέρω ότι δεν έβγαιναν συχνά (εγώ έως και σπανίως). Οπότε δεν υπάρχει η απάντηση "κουράγιο και χρόνο να διαβάσεις δεν είχες, αλλά για να πας για καφέ μια χαρά, ε;"

Σόρρυ για την πολυλογία, αλλά δεν μπορώ να το ακούω αυτό το πράμα συνέχεια, και κυρίως από ανθρώπους που το βλέπουν αρκετά απ'έξω.

ΥΓ1 Δε συγκρίνουμε το επίπεδο της εκπαίδευσης κάποιου λαού με τους αμερικάνους...

Άβαταρ μέλους
Cozzamara

Δημοσίευση από Cozzamara » 12 Μάιος 2006 03:40

Όπως είπε και ο harry-klynn.gr, η Ελλάδα είναι ενα δροσερό ποτήρι νερό
που σε ξεδιψάει κάποιο καλοκαιρινό μεσημεράκι.
Και συμπληρώνω, οι κάτοικοί της είναι τα κωλοβακτηρίδια μέσα στο ποτήρι.
Τα νιάτα μου δε χόρτασα
κούκλα μου γλυκιά
Με φαγαν τα ξενύχτια
και τα σιροπιαστά

Άβαταρ μέλους
GasLei

Δημοσίευση από GasLei » 12 Μάιος 2006 19:21

Nomizw pws me exete kalipsei plhrws sxedwn! :D (den prose3a na anafer8ike kaneis sto A8ANATO BOUZOUKI kai ta glentia fusika pou auto mas prosferei)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 12 Μάιος 2006 19:41

Tous aekzides sto plio tous eidate?

I dimosia pedia stin elada einai aisxos

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 12 Μάιος 2006 23:02

gaucho έγραψε:Tous aekzides sto plio tous eidate?

I dimosia pedia stin elada einai aisxos
Παρόμοια επεισόδια γίνονται σε πολλές χώρες.Ιδίως στις Μεσογειακές.Αλλα τα Μ.Μ.Ε τους είναι έξυπνοι,δεν τ'αναπαράγουν.Εδώ οι ίδιοι οι δημοσιογράφοι "ξεφωνίζουν" τη χώρα για να έχουν "επιτυχίες".

Κανονικά οι χούλιγκανς θα έπρεπε να τιμορούντε με 5 χρονια χωρίς αναστολή.Στην ψειρού...

(ΑΕΚτζης είμαι...)

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 13 Μάιος 2006 00:03

Auto den einai dikaiologia.

To thema einai na pernoume ta kala twn allwn kai oxi epeidi kai oi italoi ta spane na leme den peirazei.

Άβαταρ μέλους
misato

Δημοσίευση από misato » 13 Μάιος 2006 05:08

fmayakos me exei kalipsei pliros
kai simplirono:
a) polloi epistimones ston kosmo DEN einai ellines
b) poses fores exei parei stin ellada kapoios prostimo epidi peta3e kato to skoupidaki tou h (or) akoma kai tora pou upoti8ete oti uparxoyn kiroseis gia to kapnisma kata poso tirountai(?) (kai kapnizo ta teleutea 10 xronia)
c) tin teleutaia fora pou edosa tin 8esi mou sto super o man me koitouse les kai hmoun alien apo to bi8o!
d)auto to fenomeno 3enofovias kai 3enomanias tautoxrona (dixasmenes prosopikotites) na to deis se alles xores diskola!!!
e) opos kai na to kanoume h simperifora ton politon mias koinonia ofilete kata 70% stin paidia pou stin ellada einai aniparkti!!!! kai auto nomizo einai to simantikotero
f) oi 3enoi einai 3enerotoi giati kleinoun ta bar stis 11 ante varia stis 1 alla malon tis dinoun to proi giauto kai h oikonomia tous paei kala. episis mporei na vroun to noima tis psixagogias allou p.x. 8eatro, kinimatografos, sinaulies klp.
g) h ellada einai omorfi xora den antilegei kaneis alla auto den simenei oti oi ellines einai omorfoi (den enoo e3oterika :P )
"watashi wa ikiru"

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 13 Μάιος 2006 09:58

ellada einai omorfi xora den antilegei kaneis alla auto den simenei oti oi ellines einai omorfoi (den enoo e3oterika
Oles oi xwres exoune omorfous kai asximous. Omws

Apo paxisarxous eimaste i deuteri xwra se megalitero pososto meta tous amerikanous pou einai 300 ekatomiria.

Apo kapnisma skizoume san karagiftoi. Oute oi Olandoi de kapnizoune opws emeis pera apo ta elafra narkwtika pou tous dinoun tourismo

Apo athlitismo ta perisotera mikra gimnasiou dimotikou einai geladia.

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 13 Μάιος 2006 10:00

Cozzamara έγραψε:Όπως είπε και ο harry-klynn.gr, η Ελλάδα είναι ενα δροσερό ποτήρι νερό
που σε ξεδιψάει κάποιο καλοκαιρινό μεσημεράκι.
Και συμπληρώνω, οι κάτοικοί της είναι τα κωλοβακτηρίδια μέσα στο ποτήρι.
:respect: :respect: :respect:
misato έγραψε:d)auto to fenomeno 3enofovias kai 3enomanias tautoxrona (dixasmenes prosopikotites) na to deis se alles xores diskola!!!
e) opos kai na to kanoume h simperifora ton politon mias koinonia ofilete kata 70% stin paidia pou stin ellada einai aniparkti!!!! kai auto nomizo einai to simantikotero
g) h ellada einai omorfi xora den antilegei kaneis alla auto den simenei oti oi ellines einai omorfoi (den enoo e3oterika :P )
Ο συνδυασμός ξενοφοβίας και ξενομανίας ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα να πω...
Χαίρομαι που με καταλαβαίνεις!

Ότι η Ελλάδα είναι πανέμορφη χώρα είναι κάτι που έχω παραδεχθεί εδώ και πολλά χρόνια.
Πράγμα που σημαίνει ότι οι Έλληνες (ο λαός μας) ζουν στην Ελλάδα μόνο και μόνο από
γεωγραφική σύμπτωση!

Τώρα για την παιδεία που λες και που είπε κι ένας φίλος λίγο πιο πριν θα μπορούσαμε να
κάνουμε κάλλιστα ένα ξεχωριστό θέμα και να σας πω πολλές σκέψεις μου...
Πάντως γεγονός είναι πως α) είμαστε σε μια χώρα στην οποία το εκπαιδευτικό σύστημα
και συγκεκριμένα το σύστημα εισαγωγής στην ανώτατη εκπαίδευση, έχει γίνει αντικείμενο
ανάποδης προεκλογικής δημοπρασίας (όχι εγώ θα αλλάξω το σύστημα, θα διώξω τις δέσμες
και θα βάλω κατευθύνσεις, όχι εγώ θα κάνω τα μαθήματα από 14 σε 9, όχι εγώ θα τα κάνω
από 9 σε 6, όχι εγώ θα τα κάνω από 6 σε 4 και θα ξαναγυρίσουμε στις δέσμες, αλλά εσείς
ψηφίστε με όπως και να 'χει!) β) στην Ιταλία (είπαμε όχι ότι εκεί είναι όλα καλά και άγια,
αλλά η κίνησή τους και μόνο δείχνει κάποια περίσκεψη στο θέμα) έγινε πρόσφατα εκπαι-
δευτική μεταρρύθμιση που θα κρατήσει 20 χρόνια (!) δηλαδή φέτος θα αλλάξει η Α δημο-
τικού μόνο, του χρόνου θα είναι με το καινούριο συστημα η Β δημοτικού κ.ο.κ.
Και ήδη έχουν γραφτεί όλα τα βιβλία για όλες τις τάξεις.
Στην Ελλάδα όποιος άχρηστος μπαίνει στο Υπουργείο τυρρανάει τα παιδιά των Ελλήνων,
κάνοντας την βλακεία του για να έχει να δείξει έργο.
Το ότι οι εξετάσεις γίνονται 8 η ώρα το πρωί (που αποδεδειγμένα το μυαλό ΔΕΝ λειτουργεί)
γιατί κανένα σχολείο δεν έχει κλιματισμό, το ότι δίνουν ένα σωρό λεφτά σε ένα σωρό αηδίες
(ολυμπιακές παιδείες και εργαστήρια που δεν θα χρησιμοποιηθούν ποτέ) τα ξεχνάμε εύκολα!
Ίσως τελικά να έχουμε την παιδεία που μας αξίζει...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες