Προβλημα προσβασης

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
g65

Προβλημα προσβασης

Δημοσίευση από g65 » 09 Μάιος 2006 13:52

Εδω και 4 ημερες δεν μπορω να συνδεθω με το in.gr. Μου βγαζει μηνυμα οτι ο server χρειαζεται πολυ χρονο για να απαντησει. Το ιδιο συμβαινει και με τον Firefox και με τον Internet Explorer. Εχω WinXP SP2. Δοκιμασα και με αλλο PC χωρις αποτελεσμα. Σε ολες τις αλλες διευθυνσεις ολα δουλευουν κανονικα. Α! ξεχασα να πω οτι ειμαι κατοικος εξωτερικου και το προβλημα ειναι μεγαλο για εμενα. Δεν εχω προσβαση στα νεα και τις ειδησεις καθως και σε καποιες εφημεριδες.
Αν γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει θα του ημουν υποχρεος.

Άβαταρ μέλους
milianos
Επικοινωνία:

Προβλημα προσβασης

Δημοσίευση από milianos » 09 Μάιος 2006 17:13

Η μαγική λέξη είναι DSL!!

Εδω μπορείς να ακούς Ελληνικό ραδιόφωνο

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Προβλημα προσβασης

Δημοσίευση από id12586 » 09 Μάιος 2006 19:13

@g65 : Αυτό τι σχέση έχει με το συγκεκριμένο topic: "ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ" :think: Η σωστή κατηγορία είναι Internet, ας το μετακινήσει κάποιος..

@milianos: Τι σχέση έχει η DSL με το παιδί που βρίσκεται στο εξωτερικό? :hammer: Και το spam με το ελληνικό ραδιόφωνο ήταν ανάγκη?
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

g65

Προβλημα προσβασης

Δημοσίευση από g65 » 09 Μάιος 2006 23:00

Κατ΄ αρχας συγνωμη εαν εκανα λαθος στο topic, αλλα ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω ενα forum. Γι΄αυτο λοιπον συγχωρεστε με. Τωρα πως γινεται η μετακινηση, προκειμενου να μην σας ενοχλει, δεν εχω ιδεα. Εαν καποιος μπορει και θελει και ειναι ευκολο, ας το κανει.
Αυτο με το spam τι σημαινει; Δεν μου φαινεται για καλο. Αν ειναι αυτο που φανταζομαι, νομιζω οτι δεν ηταν αναγκη..
Ακομα ζαχνω μια λυση στο προβλαμα συνδεσης

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Προβλημα προσβασης

Δημοσίευση από Figaro » 10 Μάιος 2006 00:29

Exeis pws na rwtiseis allous pou exoun ton idio internet provider (ISP) me esena an mporoun na mpoun sto in.gr ?
Ypopsiazome pws einai provlima tou ISP sou kai oxi diko sou.

g65

Προβλημα προσβασης

Δημοσίευση από g65 » 10 Μάιος 2006 00:40

Σε ευχαριστω για την απαντηση Figaro. Για να ειμαι ειλικρινης, δεν την καταλαβαινω ακριβως την ερωτηση. Παντως αν σε βοηθαει δοκιμασα σε ενα αλλο PC ενος φιλου, με τον οποιο ομως μοιραζομαι την ιδια DSL συνδεση και παρουσιασε το ιδιο φαινομενο. Το κακο ειναι οτι δεν ξερω προς ποια κατευθυνση να ψαξω και δυστυχως ουτε στο Internet μπορω να βρω κατι σχετικο.
Υπαρχει δηλαδη η δυνατοτητα να αλλαξω τον ISP;

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Προβλημα προσβασης

Δημοσίευση από Figaro » 10 Μάιος 2006 02:18

Kalitera pare ena tilefono sto support apo ton provider sou kai eksigise tous to provlima.
De nomizw na yparxei kapio allo provlima... to in.gr anigei kanonika, ping kai trace kanw xwris provlima, ta DNS tous einai ok.

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα προσβασης

Δημοσίευση από Hermeia » 10 Μάιος 2006 03:38

εφημερίδες...

http://www.mme.gr/pbgr-index.htm

πχ. πολιτικές-αθηνας..
http://www.mme.gr/pbgr-politikes.htm

και
http://www.enew.gr/mag/index.php/link/category/5/

(και δεν μπορώ να το πιστέψω ότι κάποιος εμπιστεύεται τις επιλογές του in.gr για την ενημέρωσή του.. αλλα αμα σε βολεύει εσένα φυσικά πάω πάσο!)
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

g65

Προβλημα προσβασης

Δημοσίευση από g65 » 10 Μάιος 2006 09:15

Εν αρχη ευχαριστω ολους οσους ασχοληθηκαν με το προβλημα μου.
Σημερα θα ασχοληθω παλι με το θεμα και θα προσπαθησω να βρω αν οφειλεται οντως στον provider. Εαν βρω ακρη θα το αναφερω οπωσδηποτε.
Για τον Hermeia, δεν ειναι το θεμα οτι εμπιστευομαι το in.gr για την ενημερωση μου, για αυτο εχω ευτυχως το ραδιο σε πραγματικο χρονο, αλλα σκεψου οτι δεν εχω παραλληλα προσβαση στις εφημεριδες Βημα, Νεα κλπ και ολα τα εντυπα του οργανισμου ΔΟΛ.
Σας ευχαριστω
Υ.Γ. τυχον νεες ιδεες για το προβλημα μου, δεκτες.
ο νεος τροπος επικοινωνιας μου αρεσε.........

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες