Πρόβλημα με .eu που αγόρασα!!

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
nycos

Δημοσίευση από nycos » 09 Μάιος 2006 21:41

Γεια χαρα σε όλους,

την πρώτη μέρα που δωθήκαν τα domain .eu γράφτηκα στο www.eurodns.com οπου πλήρωσα και κατοχύρωσα το domain: malia.uk
η χρέωση έγινε στην πιστωτική μου και την επόμενη κιολας μέρας μπορούσα να δω το domain μου μέσα στο control panel της σελίδας www.eurodns.com
Μιας και δεν ειχα χώρο ούτε σελίδα έτοιμη, το άφησα για μετα τις γιορτές του Πάσχα, οπου οταν μπήκα να τσεκάρω τι γίνεται είδα οτι το domain μου το εχουν αφαιρέσει!!!
Εστειλα αμέσως ενα email και πήρα αυτή την απάντηση:

Κώδικας: Επιλογή όλων

Hello,

This domain is already registered. We will find a refund in your eurodns account in the next days.

laurent
eurodns support team
Οπου όταν το έκανα whois το domain ήταν ελεύθερο!!!

Τι μπορώ να κάνω? εχει αντιμετωπίσει κάτι τετοιο κανενας? Που μπορώ να απευθυνθώ? Αυτοι απαντούνε πολύ αργα στα μαιλ και με γράφουνε μαλλον!!!

ps. Πιστεύω να εκανα ποστ σε καλό σημείο και να μην θέλει μεταφορά.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 10 Μάιος 2006 00:25

Einai gnwsto to provlima kai parousiastike kiriws me osous agorasan apo Eurodns kai Godaddy.
Th prwth mera pou aniksan ta .EU aftes oi 2 etairies eixan provlimata me to whois tous (eftege i eurid.eu kai oxi oi etairies) kai oti domain ekanes whois fenotan san elefthero.
Malon kati tetio pextike kai me esena... ekanes whois fanike katalathos elefthero kai to plhrwses enw hdh to eixe agorasei kapoios allos.

Den exeis ti na kaneis, apla deksou to refund kai pare ta lefta sou pisw.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 10 Μάιος 2006 02:55

btw ginontai idi ereunes apo tin europaiki epitropi gia ton tropo diathesis, eggriseis kai aporipseis domain kai tis diadikasies auton
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

nycos

Δημοσίευση από nycos » 10 Μάιος 2006 13:52

Σήμερα μου στειλαν email, μετα απο τοσο καιρο παλι, να λογκαρω και να δεχτω το refund ωστε να μου στειλουν τα χρήματα ή να αγοράσω άλλο domain...

Μαλλον καποιος με πρόλαβε δηλαδη ε? Περιεργο μιας και πρωι πρωι το δέσμευσα...
Να το δεχτώ? Δεν εχω κ τι άλλο να κάνω ε?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες