ερωτηση προς τις κοπελες του φόρουμς

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
purinas

Δημοσίευση από purinas » 12 Μάιος 2006 19:41

θελω να ρωτησω τις κοπελες και γενικα τις γυναικες, γιατι δεν τους αρεσουν οι νεαροι (18,20,22,24) και θελουν μεγαλους. απο 27-28 και πανω, 30, 40 μπορει και 50+δεν μιλαω να εισαι 14,15,17 ουτε καν το συζητανε. γιατι δεν τους αρεσουν οι συνομιλικοι τους και γενικα ατομα που ειναι σε κοντινες ηλικιες ειναι τοσο αφοριστικη, επιθετικη και αδιαφορη η συμπεριφορα τους απενατι σε αυτες τις ηλικιες.
θελω να ακουσω απαντησεις δικαιολογημενες και οχι στερεοτυπα οπως "ωριμοτητα (ναι ωραια, αλλα αυτο δεν μου λεει τιποτε, τι εννοειτε με αυτο?), ανωριμοτητα, ανικανοτητα, εγκεφαλικα κτλ κτλ

ποια ειναι τα στοιχεια που θελετε να εχει καποιος ωστε να τον θεωρειτε ανδρα.
ευχαριστω πολυ.

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 12 Μάιος 2006 20:05

Εγώ πιστεύω ότι έχουν ανασφάλεια φίλε πουρίνα. Και ψάχνουνε να καλύψουν την ανασφάλεια αυτή με την "σιγουριά" που νοιώθουν δίπλα σε έναν μεγαλύτερο, πιο ψαγμένο και πιο έμπειρο από αυτές - έτσι νομίζουν τουλάχιστον.
Δεν είπε κανείς όμως ότι αποκλείουν οι γυναίκες και τους συνομήλικους. Ίσα ίσα που αν καταφέρεις και τις ρίξεις, επειδή έχεις κοινά ενδιαφέροντα περνάνε πολύ καλύτερα και τα δίνουν όλα.

Έτσι πιστεύω. Και μην ξεχνάμε, φουλ επίθεση, παγκότερμα! Και οι 11 μπροστά!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 12 Μάιος 2006 21:37

Giati oi perisoteroi einai blakes den exoune thrasos koinonitkotita tsampouka

Asxeta apo tin ilikia

Άβαταρ μέλους
pitsounaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pitsounaki » 14 Μάιος 2006 18:28

Kalispera!!!!Egw eimai tis antitheths gnwmhs...Dld oxi megalous se ilikia!!!!O megalyteros pou ta exw ftiaksei einai 24!!!!Oi logoi pou oi kopeles zhtane megalutero andra einai giati pisteyoun pws kserei ta panta se ola ta themata kai oti exei fraga!!!
Emena ayth eina h apopsi m!!!Den tha me xalouse sta 21 pou einai na ta ftiaksw me 15 16 ta exei kai enas 30 25!!! :pint: :pint: 8) 8) :roll: :roll: :P :P
Δεν εχει νοημα να ζεις αμα δεν εισαι "ΠΑΟΚΤΣΗΣ"

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 14 Μάιος 2006 18:40

pitsounaki έγραψε:Kalispera!!!!Egw eimai tis antitheths gnwmhs...Dld oxi megalous se ilikia!!!!O megalyteros pou ta exw ftiaksei einai 24!!!!

Αν ήσουν 15 όταν τα έφτιαξες με 24άρη τότε είναι πρόβλημα :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Cozzamara

Δημοσίευση από Cozzamara » 14 Μάιος 2006 18:55

Δες την ταινία με τον Χορν που πουλάει την ψυχή του στο διάβολο και θα πάρεις μια ιδέα, πουρίνα.
Τα νιάτα μου δε χόρτασα
κούκλα μου γλυκιά
Με φαγαν τα ξενύχτια
και τα σιροπιαστά

Άβαταρ μέλους
purinas

Δημοσίευση από purinas » 14 Μάιος 2006 21:29

malista. den vlepw polles apandhseis omws apo kopeles.........

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 15 Μάιος 2006 00:30

Εννοείτε φίλε purina... Σιγά μην σου πουν... Άλλωστε δεν υπάρχει κάποια σίγουρη απάντηση...

Είναι σαν να ρωτάς έναν άνδρα γιατί του αρέσουν τα πιπίνια...

Αν και αυτό που είπε το pitsounaki περί φράγκων και γνώσεων είναι κατά μια έννοια σωστό... Αυτά τα δύο τις κάνουν να αισθάνονται σιγουριά... Όπως είπε και ο mechpanos...

Το μεγαλύτερο αφροδισιακό για μια γυναίκα... (Πως τα λέω έτσι ρε ο άνθρωπος???)

Όποιος διαφωνεί ας το συζητήσουμε...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Δημοσίευση από NAT » 15 Μάιος 2006 15:41

Τα φράγκα κ οι γνώσεις; Εδώ θα διαφωνήσω καθέτως κ οριζοντίως (που λέει κ ένας φίλος μου :P ). Οι περισσότερες γυναίκες δε θέλουν να έχουν κάποιον που να ξέρει περισσότερα από αυτές κ να τους "τη λέει", νιώθουν άσχημα. Αυτό σαφώς κ θα το κάνει ένας μεγαλύτερος. Τώρα γιατί κοιτούν μεγαλύτερους δεν πιστεύω πως είναι σαφές. Ίσως για λόγους ωριμότητας (μην πει κανείς τώρα ότι τα αγόρια δεν ωριμάζουν αργότερα! :x :wink: :lol: :lol: ), ίσως γιατί έτσι τυχαίνει, ίσως, όμως, κ γιατί στους άντρες αρέσουν οι μικρότερες... :kaloe: :kaloe: :kaloe: :lol: :lol: :lol: Ένα έχω να πω, σε τέτοιου είδους θέματα τίποτα δεν είναι απόλυτο. :lol: :lol:
.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 15 Μάιος 2006 16:09

Χμμμ

Έχω γνωρίσει 25άρες που κάνουν σαν 15χρονα και έχω γνωρίσει 15χρονά που είναι πιο ώριμες από 25άρες.

Τα πάντα είναι σχετικά.

Ίσως οι 'ώριμοι' όπως τους θέλετε, να μην είναι του γούστου σας όσο είναι μικροί γιαυτό να μην τους έχετε προσέξει ποτέ και τους βάζετε στο ίδιο καζάνι με τους ανώριμους.

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Δημοσίευση από NAT » 15 Μάιος 2006 16:37

Cha0s έγραψε:Ίσως οι 'ώριμοι' όπως τους θέλετε, να μην είναι του γούστου σας όσο είναι μικροί γιαυτό να μην τους έχετε προσέξει ποτέ και τους βάζετε στο ίδιο καζάνι με τους ανώριμους.

Δεν κατάλαβα τι θες να πεις μ' αυτό... :-? Δηλαδή διαφωνείς με αυτό;
purinas έγραψε:δεν τους αρεσουν οι νεαροι (18,20,22,24) και θελουν μεγαλους. απο 27-28 και πανω, 30, 40 μπορει και 50+δεν μιλαω να εισαι 14,15,17 ουτε καν το συζητανε
.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 15 Μάιος 2006 16:50

Εννοώ πως θεωρείτε όλους τους συνομίλικους σας 'ανώριμους' χωρίς όμως να τους έχετε γνωρίσει όλους.

Μπορεί ο Χ 'βλάκας' του σχολείου που δεν πρόκειτε ποτέ να ρίξετε βλέμα πάνω του να είναι πιο ώριμος από τους 'μάγκες-ανώριμους' του σχολείου.

Και μετά όταν οι 'βλάκες' μεγαλώνουν τότε θεωρούνται οι ώριμοι άντρες γιατί έχουν την σοβαρότητα μέσα τους (από τότε που τους περιφρονούσατε)...

Και μην μου πείτε τώρα ότι δίνετε σημασία στα 'geeks' του σχολείου (παράδειγμα φέρνω το σχολείο).

Εκ των πραγμάτων δηλαδή αυτοί που κάνουν τις 'καγκουριές' και είναι το επίκεντρο του ενδιαφέροντος ναι δεν είναι ώριμοι. Αν ήταν ώριμοι θα ήταν και σοβαροί...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 15 Μάιος 2006 16:54

Εννοείται πως το ίδιο ισχύει και για εμάς.

Τις 'άσχημες', 'χαζές', 'ξενέρωτες' ,'replace με ότι άλλο χαρακτηρισμό θέλετε' (και μην πει κανείς ότι δεν έχει χαρακτηρίσει έτσι κοπέλα :lol:) τις περιφρονούμε κλπ...

Πόσες φορές έχει τύχει να δείτε μετά από 7-8 χρόνια κοπέλα που ήταν μαζί σας στο Γυμνάσιο και να σκαλώσετε; Ενω πριν ούτε που θα την κοιτάγατε...

Κακά τα ψέματα, δεν ξέρω συμμαθητή μου που να μην του έχει τύχει αυτό!

Άβαταρ μέλους
shadow
Script Master

Δημοσίευση από shadow » 15 Μάιος 2006 22:42

Στις σχέσεις δεν χωράνε ληξιαρχικές πράξεις γεννήσεως.
Τα πάντα ειναι θέμα χημείας. Εαν σου κάνει ο άλλος "κλικ" τότε τι σημασία έχει έαν είναι μικρότερος/συνομίλικος /μεγαλύτερος.
Πάντως οι γυναίκες το έχουμε λίγο(μπορεί και πολύ) το κόλλημα να είναι ο άντρας μεγαλύτερος , κατά την γνώμη μου, επειδή αυτή η άποψη επικρατεί στις περισσότερες οικογένειες με αποτέλεσμα να το ψιλό-θεωρούμε δεδομένο ότι η ωριμότητα είναι ανάλογη της ηλικίας...
Close your eyes
For your eyes will only tell the truth and the truth isnt what you want to see
In the dark, is it easy to pretend that the truth is it ought to be.
Programmers are programmers because they like to code

Άβαταρ μέλους
sessi

Δημοσίευση από sessi » 12 Σεπ 2006 00:22

Συμφωνω και προσθετω το γνωστο σε ολους οτι εχω γνωρισει μεγαλους σε ηλικια και μικρους σε μυαλο και μεγαλους σε μυαλο και μικρους σε ηλικια...Μην τρελενεσαι απλα θα επεσες στην περιπτωση.....
αντε γεια μας :pint:
ΟΥΤΕ ΚΑΝ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες