Το μυστηριο του neo.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από ThyClub » 14 Μάιος 2006 13:51

Ένας λόγος παραπάνω αφού όλοι (σχεδόν όλοι) έχουν windows θα έπρεπε το neo.gr με βάση αυτό που δείχνει σε έναν επισκέπτη να είναι πολύ χαμηλότερα
Ναί αλλα λογικά το software της alexa είναι μόνο στον ΙΕ και όχι στον FF. Άσε που τα αποτελέσματα στο alexa αλλάζουν συχνά. Θα πρέπει να δείς πολλά δείγματα για να μπορέσεις να πείς κάτι με σιγουριά..

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 14 Μάιος 2006 16:33

Ενταξει με την Αλεξα... αλλα το θεμα ειναι περι neo.gr.. εχει κανεις να δωσει ερμηνεια στο μυστηριο ?

Ειναι εντελως αχρηστη σελιδα και ειναι στην κορυφη! Δεν ειναι το θεμα αν η αλεξα ειναι αντικειμενικη η οχι ... σε καποιο μικρο βαθμο δειχνει οτι μια σελιδα παει καλα ή οχι. Και δεν υπαρχει λογος να πηγαινει καλα το συγκεκριμενο site....

:o

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από Figaro » 14 Μάιος 2006 17:08

Giati axristi selida ?
Mia hara selida einai gia ta .GR pou o antagwnismos einai sxeodon 0 kai to megalitero pososto twn site einai panw se phpBB Plus h Nuke..
58.000 Indexed pages sti google.
+ Dinei ti dinatotita stous users tis na kanoun to diko tous website ( site:www.neo.gr/website/ ) .

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 14 Μάιος 2006 17:48

Καλα...

Οι χρηστες δεν ειναι εντελως βλακες. Και δεν τους ενδιαφερει το layout ή η πλατφορμα. Ξαναρχονται σε ενα site μονο εαν τους προσφερει κατι συγκεκριμενο. Στον συγκεκριμενο τομεα ("λιγο απ'ολα" ...στο δρομο του yahoo) ηγετης ειναι εδω και χρονια το pathfinder. Το νιο ειναι εντελως σκουπιδι μπροστα στα αλλα light-sites του .gr Δεν υπαρχει ουτε ανανεωση ουτε λειτουργικες υπηρεσιες.

Αλλα δεν ειναι εκει το θεμα. Ας δεχτουμε οτι ο κοσμος γουσταρει να πηγαινει σε ενα εντελως μαπέ σαιτ οπως αυτο. Μπορει καποιος να μου πει σε ποιο section βρισκεται ο κοσμος? Το τσατ ειναι αδειο, το φορουμ στοιχειωμενο, οι αγγελιες ελαχιστες, τα παιχνιδια ξενερωτα, το ντειτινγκ ανυπαρκτο.... Που σκατα ειναι τοσο ατομα που βρισκονται online? Και το πιστευω το νουμερο που γραφουν γιατι δικαιολογειται και απο την θεση στην αλεξα.

Κοιταξτε ποσο λιγα μελη εχει.. και ποσους online. Οποιοι ξερουν απο communities θα καταλαβουν τι εννοω...

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 14 Μάιος 2006 17:55

Περιττο να προσθεσω οτι σαφως και το σαιτ ειναι στημενο σε μια βραδια με νουκοειδες (δε θυμαμαι ποιο απ'ολα ειναι). Και ελπιζω να μην ψαρωσατε με τις ψευτικες διαφημισεις της Τιμ... απο την αρχη σπονσοραρει διαφορους μεγαλους τσαμπε μπας και ψαρωσει κανεναν μικρο και παρει καμια διαφημιση. Παλια ειχε διαφημισεις του ΟΠΑΠ ;pp

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από Figaro » 14 Μάιος 2006 18:02

Ama exeis vgalei monos sou to simperasma oti to traffic den einai alithino... tote giati mpeneis sto kopo kai rwtas ?

Telwspantwn, de tha prospathisw na sou alaksw ti gnwmh apla oi 60.000 indexed pages einai mia hara wste na kerdisei arketes xiliades users / vdomada apo th google.

smiley

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από smiley » 14 Μάιος 2006 18:09

mag_enda έγραψε:Καλα...

Οι χρηστες δεν ειναι εντελως βλακες. Και δεν τους ενδιαφερει το layout ή η πλατφορμα. Ξαναρχονται σε ενα site μονο εαν τους προσφερει κατι συγκεκριμενο. Στον συγκεκριμενο τομεα ("λιγο απ'ολα" ...στο δρομο του yahoo) ηγετης ειναι εδω και χρονια το pathfinder. Το νιο ειναι εντελως σκουπιδι μπροστα στα αλλα light-sites του .gr Δεν υπαρχει ουτε ανανεωση ουτε λειτουργικες υπηρεσιες.

Αλλα δεν ειναι εκει το θεμα. Ας δεχτουμε οτι ο κοσμος γουσταρει να πηγαινει σε ενα εντελως μαπέ σαιτ οπως αυτο. Μπορει καποιος να μου πει σε ποιο section βρισκεται ο κοσμος? Το τσατ ειναι αδειο, το φορουμ στοιχειωμενο, οι αγγελιες ελαχιστες, τα παιχνιδια ξενερωτα, το ντειτινγκ ανυπαρκτο.... Που σκατα ειναι τοσο ατομα που βρισκονται online? Και το πιστευω το νουμερο που γραφουν γιατι δικαιολογειται και απο την θεση στην αλεξα.

Κοιταξτε ποσο λιγα μελη εχει.. και ποσους online. Οποιοι ξερουν απο communities θα καταλαβουν τι εννοω...
ο προβληματισμός σου με έβαλε σε σκέψεις :o όταν βρεις κάποια άκρη ενημέρωσέ μας :wink:

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 14 Μάιος 2006 18:11

Μου την σπαει οταν γραφω και απαντουν χωρις να διαβασουν τι λεω!

Ειπα ακριβως το αντιθετο... οτι το τραφικ ειναι αληθινο γιατι το δικαιολογει και η θεση στην Αλεξα.

Και πες οτι παει κοσμος απο το γκουγκλ. ΟΚ! Γιατι ομως μενει ??? Το οτι καποιος βρισκει ενα χαζοσαιτ δε σημαινει και οτι θα κατσει να το παρατηρει μια-δυο ωρες. Εδω καθονται μεσα με σθενος! Κοσμοσυρροη! Μιλαμε οτι η σελιδα περνα το parea.gr στην αλεξα και το κοντραρει σε online χρηστες!!! Θα τρελαθουμε??

smiley

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από smiley » 14 Μάιος 2006 18:14

γιατί μένει ; :question: όλα τα λεφτά αυτή η απορία :idea:

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από ThyClub » 14 Μάιος 2006 18:45

Το νιο ειναι εντελως σκουπιδι μπροστα στα αλλα light-sites του .gr
Άποψη σου πάντα έτσι;

ΑΑΑΑΑΑ και παρακαλώ όχι χαρακτηρισμούς σαν αυτούς. Δεν χωράνε εδώ μέσα :wink:

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 14 Μάιος 2006 18:57

Αποψη μου παντα. Εννοειται αυτο.

Και αντιπαρακαλω να αλλαξεις το αβαταρ σου. Εδω μεσα ειναι εκκλησια.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από Figaro » 14 Μάιος 2006 19:04

:lol:

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από ThyClub » 14 Μάιος 2006 19:07

Αίσθηση χιούμορ διαθέτεις??

Αν ναι καλώς αν όχι τότε ...

Βασικά δεν με πείραξε η λέξη σκουπίδι αλλά το οτι απευθύνεται σε δουλειά κάποιου που δεν μπορεί να αμυνθεί και μπορεί να οδηγήσει και σε δυσφήμιση :wink: Με πιάνεις?

Άσε που ο "πόνος" σου για τον λόγο που η σελίδα ξεπερνάει το parea.gr μου κάνει λίγο περίεργο :think:

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 14 Μάιος 2006 19:24

Στο τελος που μου πειτε οτι κανω και διαφημιση... Σαν πως το site που λες εχει αναγκη απο spam πια!

Τεσπα... βλεπω οτι δε σας ενδιαφερει τοσο αυτο που εθεσα ως τοπικ, αλλα το να υποστηριξει καθενας τον εγωισμο και το ποστο του...

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από ThyClub » 14 Μάιος 2006 19:35

Πόστο???

Εννοείς του mod? Αν ναί τότε μάθε οτι παραπάνω υποχρεώσεις έχω και όχι παραπάνω δικαιώματα.

Μια υποχρέωση είναι να μην γίνει το φόρουμ παιδική χαρά.

Οποιαδήποτε στιγμή μου ζητηθεί το αφήνω (το πόστο όπως είπες).

Το για τον εγωισμό δεν το κατάλαβα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες