Το μυστηριο του neo.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Dazed_and_confused
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από Dazed_and_confused » 14 Μάιος 2006 19:39

1) Το site είναι απ' το 1999
2) το nuke κρατάει τον επισκέπτη 30 λεπτά μετά το τελευταίο του κλικ
3) Είναι ψηλά στην alexa γιατί την προωθούσε και αρκετά χρόνια. Κι εγώ στο rockarolla όταν πρωτοασχοληθήκα, έβαλα banners & τα είχα πάει πολύ καλά και είχα φτάσει στο τοπ100.

Δυο ερωτησούλες
- 0μηδενίστηκε το pagerank του ? ή η toolbar μου κάνει νέρα ?
- Η διαφήμιση της TIM στο footer είναι κανονική :O

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 14 Μάιος 2006 20:12

Πως βρηκες οτι ειναι κανονικη η διαφημιση? Αν ειναι κανονικη, θα ξεπατωσω τις τριχες του κε-φαλλου μου!

Ημαρτον...

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 14 Μάιος 2006 20:15

Και μαλλον ειναι απο το τελος του 2002. Γιατι και αυτος το λεει, και η αλεξα. Το ντομειν απλα θα το ειχε πιασει με το ματριξ τοτε.

Άβαταρ μέλους
Dazed_and_confused
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από Dazed_and_confused » 14 Μάιος 2006 20:32

sorry ξέχασα το ερωτηματικό :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από cordis » 14 Μάιος 2006 20:45

ναι, παρουσιάσθηκε μετά το matrix. τώρα για το τι του βρίσκουν τόσα άτομα, μάλλον εκεί πρέπει να το ρωτήσεις και όχι εδώ, αυτός είναι και ο λόγος που δεν παίρνεις κάποια απάντηση που να σε ικανοποιεί... αν ρωτούσες για το τι βρίσκουμε στο freestuff.gr νομίζω ότι άνετα θα διάβαζες αυτό που θα ήθελες από της πρώτες σελίδες.

Εκτός αυτού δεν σχολιάζουμε σελίδες τρίτων εν αγνοία τους.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 14 Μάιος 2006 21:40

Εχεις ενα στυλακι "εμεις οι καλοι εναντιον εσενα του αγενη".

Σε ολα τα σοβαρα αγγλοφωνα sites εκατονταδων χιλιαδων μελων, ο σχολιασμος και η κριτικη ειναι αυτονοητο πραγμα...

Αν σας χαλω την ηθικη ταξη να αποχωρησω. Το επομενο forum ειναι ενα κλικ αποσταση!

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από ThyClub » 14 Μάιος 2006 21:55

ο σχολιασμος και η κριτικη ειναι αυτονοητο πραγμα...

Ναί... αν θεωρείς οτι το να λές οτι το site κάποιου είναι σκουπίδι είναι κριτική τότε οκ

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 15 Μάιος 2006 00:26

Δεν εχω τιποτα με τον ιδιοκτητη, ουτε τον σχολιασα καθολου τον ιδιο!

Σχολιασα ενα εργο καποιου ανθρωπου, οπως σχολιαζουμε πχ ενα αρθρο ή ενα βιβλιο. Το οτι εχω απαξιωτικη αποψη για το Νιο δε σημαινει οτι δεν σεβομαι τον ιδιοκτητη του, ή οποιονδηποτε αλλο ανθρωπο. Η αποψη μου ειναι οτι η σελιδα δεν αξιζει τετοιας επιτυχιας αναλογικα με τον κοπο και την λειτουργικοτητα που εμπλεκει και οχι οτι ειναι κατι ασχημο ή βρωμικο!

Ειπα "ειναι σκουπιδι σε σχεση με τα αλλα sites του ειδους του" και εννοουσα οτι υπαρχουν πολυ καλυτερες σελιδες οσον αφορα τον τομεα του Fun. Δεν το ειπα υβριστικα αλλα συγκριτικα.

Αυτα.

smiley

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από smiley » 15 Μάιος 2006 03:34

και τι από όλα το χαρακτηρίζει κατά την άποψη σου σε σύγκριση με τα άλλα σαιτς σκουπίδι ; το περιεχώμενο του ; αυτός που έστησε αυτό το σαιτ μάλλον γνώριζε κάτι που άλλα σαιτς δεν το είχαν ; Στη θέση του θα ήθελαν να ήταν πολλοί ; φτιάξε λοιπόν και εσύ ένα σκουπίδι και αν αξίζει θα θερίσεις κουνουπίδι :idea:

Για να μην μυρίζει το σπίτι κουνουπίδι :wink:

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από dimsis » 15 Μάιος 2006 15:19

Η αξιοπιστία της Alexa έχει αμφισβητηθεί πολλές φορές και προσωπικά πιστεύω, όχι αδίκως. Αν ψάξεις και στο γούγλη για τίποτε cheat alexa και παρεμφερείς ορολογίες θα βρεις μπόλικο πράμα... οπότε ΜΗ πιστεύεις τα νούμερα που δίνει η Alexa. Αν έχει επίσημα stats ανοιχτά δες εκείνα, αλλιώς απλώς γέλα με τα νούμερα...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από cordis » 16 Μάιος 2006 01:48

mag_enda έγραψε:Εχεις ενα στυλακι "εμεις οι καλοι εναντιον εσενα του αγενη".
αυτό το έβγαλές μόνος σου και να μη μου βάζεις λόγια που δεν έχω πει...

εγώ σου έθεσα πως λειτουργούμε σε αυτήν την περιοχή, αν δεν θέλεις να το καταλάβεις δικό σου πρόβλημα.... δεν αναρωτήθηκες γιατί το δικό σου θέμα είναι το μόνο που δεν το έχει ξεκινήσει ο δημιουργός της σελίδας;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από EneMe » 16 Μάιος 2006 02:48

Έτσι κι αλλιώς το θέμα είναι στο forum "Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου..."

Στην αρχή είπα να το κλειδώσω, αλλά τελικά το άφησα...

Το κλείδωμα είναι όσο μακριά είναι και το επόμενο forum...

Μόνο ένα κλικ... ;)

Kι αν θεωρούμαστε "αυστηροί", δεν πειράζει, εγώ προσωπικά είμαι περήφανος που συμμετέχω σε μια τόσο "καθαρή" κι αξιοσέβαστη κοινότητα...

Άβαταρ μέλους
JavaS

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από JavaS » 16 Μάιος 2006 14:58

smiley έγραψε:δεν θέλει εγκατάσταση toolbar... θέλει εγκατάσταση windows κάθε φορά για να τρέχει ο ie o οποίος by default έχει το spyware της alexa... συνέχεια τα ίδια θα λέμε ; :wink:
Αγαπητέ φίλε, χωρίς να υποστηρίζω τον IE (Firefox χρησιμοποιώ ή Maxthon), αυτό που λές είναι λίγο αυθαίρετο και επεμβένω γιατί μου θυμίζει την αντίδραση του κόσμου στις κεραίες, είτε πρόκειται για Wi Fi είτε για GSM.

Αναφέρεσε σε μια "ευκολία" του Internet Explorer το Related Links. Μια δυνατότητα, με την οποία μπορείς να δείς όλα τα σχετικά με την ιστοσελίδα που βλέπεις εκείνη τη στιγμή web sites.

Όντως αυτό αναγνωρίζετε από το AD-AWARE ως ALEXA, αλλά το SPYBOT είναι πιο ακριβές και αναφέρει ότι πρόκειται για τη λειτουργία Related Links, η οποία ΑΝ και ΔΕΝ έχει αποδειχθεί ότι μέσω αυτής αποστέλονται προσωπικά στοιχεία της σύνδεσης, ωστόσο είναι ύποπτη σε κάποιες εκδόσης του Internet Explorer για αυτό και συστήνει την απεγκατάστασή της.
Και εγώ είναι το πρώτο πράγμα που απενεργοποιώ.

Πρέπει όμως να γνωρίζετε ότι ακόμα και αν δεν την απεγκαταστήσετε, αρκεί να μην τη χρησιμοποιείται για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Άλλωστε και το Ad - aware και το spybot δεν κάνουν τίποτα παραπάνω από το να διαγράψουν μία εγγραφή στο Registry και να "κρύψουν" από το Menu του Internet Explorer τη συγκεκριμένη δυνατότητα.

Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε εδώ (http://www.imilly.com/alexa.htm) και εδώ (http://www.felgall.com/brsie9.htm)

Σε κάθε περίπτωση η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιείτε κάποιο firewall και κάποιο proxy σε συνδιασμό με ένα σοβαρό browser (δηλ. οτιδήποτε εκτός του IE6.0 - επιφυλάσσομαι για τον επερχόμενο IE7.0)

mag_enda

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από mag_enda » 16 Μάιος 2006 17:16

Βλεπω οτι εσεις το χαβα σας (εγωισμο σας)....

Για την ιστορια βρηκα την αιτια που οι χρηστες μενουν μεσα! Ουτε ο ιδιος ο ιδιοκτητης δεν το εχει καταλαβει μαλλον, γιατι δεν βλεπω να κανει monetizing του λαχειου που του ετυχε...

Οι χρηστες ειναι πανεξυπνοι. Δε θα εμεναν ποτε σε τετοιο site αν δεν υπηρχε αυτο που λεω.

Καλη συνεχεια σε ολους!

smiley

Το μυστηριο του neo.gr

Δημοσίευση από smiley » 16 Μάιος 2006 22:32

είδατε θέματα και θέματα... μα αυτό έχει το μαύρο του σκοτάδι... σε τι κόσμο βρίσκεσται... ενώ εγώ ! έχω να χωρίσω εγώ ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες