DSL Cube By Vivodi

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

DSL Cube By Vivodi

Δημοσίευση από Specom » 16 Μάιος 2006 10:42

Mono gia thn Tetarth 17 Maiou (Pagosmia hmera Tilepikinoniwn) sta Katasthmata "PLAISIO" (www.plaisio.gr) Apo 59 Euro to DSL Cube By Vivodi MONO 39 euro gia 3 MHNES.

Aνακαλύψτε όλες τις πλευρές του ίντερνετ με το νέο cube της Vivodi!

To οποίο, σας προσφέρει 3 μήνες , για "σερφάρισμα" σε ταχύτητα 512/128ΚbpS σε ασυναγώνιστη τιμή

Πιο συγκεκριμένα, ο κύβος της Vivodi περιλαμβάνει:
ADSL πρόσβαση και Internet για 3 μήνες*

Εξοπλισμό υψηλών προδιαγραφών (ADSL modem/router) συμβατό με γραμμές PSTN/ISDN και υποστήριξη των λειτουργικών συστημάτων Windows/OSX/Linux κ.ά.

Το τέλος ενεργοποίησης της ADSL πρόσβασης

Πέντε (5) e-mail accounts και WebMail

Δυνατότητα χρήσης static IP και υπηρεσιών Web Hosting

Η προσφορά του DSLcube, με συνολικό κόστος 59 Ευρώ, αφορά σε συνδέσεις, τόσο μέσω του ιδιόκτητου δικτύου DSL της Vivodi, όσο καιμέσω του δικτύου του ΟΤΕ σε όλη την Ελλάδα**, χωρίς μακροχρόνιες δεσμεύσεις συμβολαίων και χρεώσεις βάσει χρόνου ή /και όγκου.

WWW.PLAISIO.GR

Να σημειωθεί, ότι μετά τους τρείς (3) πρώτους μήνες, η συνδρομή σας ανανεώνεται αυτόματα, με μηνιαία ή προπληρωμένη χρέωση και δεν υπάρχει 12μηνη δέσμευση . Παράλληλα, μπορείτε να επιλέξετε την ταχύτητα πρόσβασης που επιθυμείτε, με τα ευέλικτα προγράμματα DSLaccess και DSLnet που διαθέτει η Vivodi (256Kbps-4096Kbps) ***.

Οι προαναφερθείσες τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α.

Η χρήση του DSLcube προϋποθέτει ενεργή τηλεφωνική γραμμή και η διακοπή του μετά το πέρας του 3μήνου γίνεται μόνο με προηγούμενη ενημέρωση της Vivodi

* Η προσφορά ισχύει για αιτήσεις ενεργοποίησης συνδρομών έως 30/04/2006 και μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων
** Όπου διατίθεται η υπηρεσία ADSL ανά την Ελλάδα
*** Η μηνιαία χρέωση ή προπληρωμένη συνδρομή διαμορφώνεται σύμφωνα με τον εκάστοτε τιμοκατάλογο της Vivodi (DSLaccess + DSLnet), όπως αυτός αναρτάται στην ιστοσελίδα http://www.vivodi.gr

Άβαταρ μέλους
toxotis

DSL Cube By Vivodi

Δημοσίευση από toxotis » 24 Μάιος 2006 13:29

Είχα πάρει τον "κύβο" της Vivodi κοντά στα Χριστούγεννα και σε λίγες μέρες λήγει...Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω ανανέωση του πακέτου (για άλλους 5 μήνες) μιας και "κυκλοφορεί" ακόμα...Για να γλιτώσω τη διαδικασία ενεργοποίησης της γραμμής εκ νέου (δε θα αντέξω πάλι τόοοοση αναμονή από τον πΟΤΕ) κλπ...Any idea?? :roll:
Ότι αξίζει, πονάει κι είναι δύσκολο...

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

DSL Cube By Vivodi

Δημοσίευση από Specom » 27 Μάιος 2006 13:42

Den xreiazete na agoraseis kainourgio paketo :P Epikinonise me thn vivodi kai na kaneis ananewsh gia ales 5 mhnes.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

DSL Cube By Vivodi

Δημοσίευση από id12586 » 14 Ιουν 2006 16:03

"Χτύπησα" χθές ένα 512 DSLcube με 59€ για 3 μήνες @ 512mbit με την προοπτική να το "ανεβάσω" τον σεπτέμβρη σε 1mbit.
H απορία μου είναι η εξής:

Μηπως μπορείτε να μου πείτε πότε θα ενεργοποιηθεί,απο εμπειρία? Δηλαδή 2-3-4 βδομάδες??
TIP: Δεν υπάρχει vivodi δίκτυο στην πάτρα, άρα "κουμπώνει" μέσω ΟΤΕ...

Αυτά!
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

liberostelios
Επικοινωνία:

DSL Cube By Vivodi

Δημοσίευση από liberostelios » 14 Ιουν 2006 16:55

Η δική μου εμπειρία δε θα σου είναι πολύ ευχάριστη στο άκουσμα: 60 εργάσιμες ημέρες (ημερολογιακά, 3 μήνες). Βέβαια, μάλλον δε θα πρέπει να ανησυχείς τόσο πολύ γιατί τον τελευταίο καιρό τα κρουσματα αυτά έχουν μειωθεί πολύ και βλέπω ότι κυρίως έχουμε ενεργοποιήσεις γύρω στις 12 εργάσιμες μέρες.

Πιστεύω σε 3 εβδομάδες με 1 μήνα θα είσαι ΟΚ. ;-)

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

DSL Cube By Vivodi

Δημοσίευση από id12586 » 15 Ιουν 2006 16:03

Με πήραν σήμερα (!) τηλέφωνο. Προχθές το απόγευμα έστειλα το γράμμα!!!!!

Τεσπα, μου είπαν οτι προώθησαν την αίτηση στον ΟΤΕ και ότι γύρω στις 10-15 εργάσιμες θα έχει ενεργοποιηθεί... Έμεινα μ@λ@κ@ς!! :lol:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

DSL Cube By Vivodi

Δημοσίευση από id12586 » 01 Ιούλ 2006 01:38

Για να δώσω και ένα feedback τώρα που το θυμήκα:

Λοιπόν μπήκα ιντερνετ (μέσω dsl) μετά απο 9 εργάσιμες μέρες που έκανα την αίτηση!!! --Σε αυτές περιλαμβάνεται και η ενεργοποίηση γραμμής dsl :8

Αλλά,... χρειάστηκε να πλακωθώ στο τηλ. τους κέντρο για να καταφέρουν να με συνδέσουν με τεχνικό ύστερα απο 12 (δεν κάνω πλάκα :hammer: ) ώρες, αφου βέβαι α τους απείλησα με μήνυση και με αποστολή του τηλ. μου λογαριασμού για να τον πληρώσουν αυτοί..

Και μετά μου λέγαν κάτι φιλαράκια για το service της FORTHNET.. Ουδεμία σύγκριση..

ΤΙP:

DSLAM: ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ - IBAS48-3 - PSTN
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
gwgw
Honorary Member

DSL Cube By Vivodi

Δημοσίευση από gwgw » 03 Ιούλ 2006 15:58

Εμένα πάντως ενεργοποιήθηκε μετά από 5 βδομάδες (από την ημέρα που έλαβαν την αίτηση).
Αλλά με τη σύνδεση με τεχνικό δεν είχα πρόβλημα.... ένα τεταρτάκι υπόθεση ήταν!!! :D

id12586: Δώδεκα ώρες;;; :o :o :o . Αν είναι δυνατόν!
Όλα θα πάνε καλά στο τέλος. Αν δεν πάνε καλά, δεν είναι το τέλος.

Εικόνα

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

DSL Cube By Vivodi

Δημοσίευση από id12586 » 03 Ιούλ 2006 16:04

Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης