προβλημα μe δύο αρχεία avi και ένα srt

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
assessor

προβλημα μe δύο αρχεία avi και ένα srt

Δημοσίευση από assessor » 16 Μάιος 2006 18:24

εχω μια ταινία σε δύο διαφορετικά αρχεία avi (cd1 k cd2) και τους υπότιτλους για ολη την ταινία σε ένα srt. πήρα λοιπόν τους υπότιτλους και τους χώρισα με το TimeAdjaster όπου τους συνχρόνησα κιόλας (στον bs player παίζουν μιά χαρά) αλλά όταν πηγα να τα κανω dvd με το vso divxtodvd αυτο μου εβγαλε το εξεις μήνυμα λάθους " ΄00:02:27:-E΄ is not a valid time".

Επειτα προσπάθησα να περασω τους υπότιτλους στα βίντεο με το Avimux-Gui αλλα κι αυτο μου εβγαλε το εξεις μήνυμα λάθους "only the following file types are supported AVI,MKV,MP3,WAV,AV3,DTS,AAC,OGG/VORBIS,SRT,SSA and valid avimuxgui-script-files"
και αφου κλεισω το avimuxgui μοου βγαίνει και μηνυμα error απο τα XP "AVIMux_GUI.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. κλπ"
κοιταξα στα properties των αρχείων υποτίτλων και φαίνονται ωs file type SRT.

Πιθανόν να έκανα καποιο λαθος κατα την επεξεργασία ή την αποθήκευση των υποτίτλων στο TimeAdjaster ή κάτι εχει πειραχτει στα file types των XP μου τα οποία όμως δεν τα έχω πειράξει.
Μήπως θα πρέπει να τα παρατήσω και να ενώσω τα βίντεο avι ? αλλα ειναι με πολύ καλή ποιότητα και δεν θελω να την χάσω.
Αν κατέχει κανεις τα παραπάνω προγράμματα ας δωσει μια βοήθεια
ευχαριστω

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες