Eurovision 2006

Συζητήσεις για τα μουσικά τεκταινόμενα εντός και εκτός Ελλάδας. μηνύματα με παράνομο υλικό θα διαγράφονται...

Συντονιστές: greekbytes, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Eurovision 2006

Δημοσίευση από e-times » 21 Μάιος 2006 15:08

Υπαρχει και η θετικη πλευρα της Eurovision.

Καπου ανφερθηκε οτι το ολο project κοστισε 4 δις.

Λοιπον το να διαφημησεις την Ελλαδα, τις ομορφες τοποθεσιες κτλ. με 2000 δημοσιογραφους και πανω απο 40 τηλεοπτικα καναλλια να σε καλυπτουν σε ενα κοινο των 250 - 300 εκατ. ανθρωπων ανα την υφηλιο, οχι 4 δις δεν θα σε εφταναν αλλα ουτε 40 δις !!!

Μπορει ολα να ηταν μαπα αλλα σαν χωρα ειχαμε καποιο καλο κερδος πιστευω, αν και τα διαφημιστικα σποτακια δεν μου πολυαρεσαν.

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Eurovision 2006

Δημοσίευση από MichalisS » 21 Μάιος 2006 15:24

Η Eurovision διοργανώνεται τα τελευταία 40 -νομίζω :roll: - χρόνια. Σ' όλο αυτό το διάστημα έγινε μία και μόνο φορά στην Ελλάδα. Αυτή τη φορά είχες κάποιο κέρδος αν πάρουμε τα πράγματα όπως λες. Ποιος ξέρει πότε θα ξαναγίνει και αν θα ξαναγίνει στη χώρα μας; Όλα όσα επομιζώμαστε τόσα χρόνια για τη Eurovision δεν καλύπτονται από το "κέρδος" που έχεις μια φορά κάθε 40 χρόνια!

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Eurovision 2006

Δημοσίευση από dimsis » 21 Μάιος 2006 15:28

Συμφωνώ απόλυτα με τον Cha0s...

Άποψη μου είναι πως το τραγούδι των lordi κέρδισε λόγω εκεντρικότητας και αντίδρασης στον "θεσμό" της Eurovision από όσους μπήκαν στο τρυπάκι να ψηφίσουν. Στο net ιδιαίτερα υπήρχε τεράστια "προπαγάνδα" υπέρ των Lordi, που δήθεν πήγαν για να κοροιδέψουν την Eurovision, αλλά όσοι ψήφισαν δεν κατάλαβαν πως οι Lordi τελικώς βγαίνουν κερδισμένοι αφού και την κονόμα τους θα κάνουν και φήμη μεγαλύτερη θα αποκτήσουν λόγο ντόρου και τα εξωφυλλάκια τους θα χτυπήσουν και θα τους καλούν από εδώ και από εκεί για συνεντεύξεις.

Ο τραγουδιστής των lordi είναι (πάντα κατά την προσωπική μου άποψη έτσι) εντελώς κακοφωνίξ και το τραγούδι ήταν μετριότατο! Να έβγαινε ένα καθαρό hard rock, heavy metal ακόμα και thrash ή death δεν θα με χαλούσε καθόλου, αλλά να άξιζε συνολικά, δηλαδή και σαν μουσική - ρυθμό κλπ αλλά και από φωνή.

Όλα τα τραγούδια ήταν κάτω του μετρίου, και προσωπικά οι μόνοι που πιστεύω πως όντως πήγαν για να "κράξουν" την Eurovision είναι οι φοβεροί τύποι με το "we are the winners of Eurovision", που ΑΝ ψήφιζα, αυτούς θα ψήφιζα :)

Θα μπορούσα να δεχθώ ότι ειλικρινά άρεσε το hard rock αλληλούια σε τόσο κόσμο που να δικαιολογεί και τις ψήφους που μάζεψε, αν όντως οι lordi πουλούσαν ή έστω από τώρα αρχίσουν και πουλάνε εκατομμύρια CD σε οπαδούς τους. Αλλά με ποιο metal συγκρότημα της προκοπής μπορείς να τους συγκρίνεις ειλικρινά;

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Eurovision 2006

Δημοσίευση από e-times » 21 Μάιος 2006 15:43

MatrozoC έγραψε: Όλα όσα επομιζώμαστε τόσα χρόνια για τη Eurovision δεν καλύπτονται από το "κέρδος" που έχεις μια φορά κάθε 40 χρόνια!
Το κερδος πιστευω οτι ειναι τεραστιο. Σε τετοιο βαθμο που τα εξοδα των προηγουμενων 50 συμμετοχων και των επομενων 50 θα ειναι ενα τιποτα μπροστα του.

Δεν ειναι τυχαιο που κινητοποιηθηκε ο μισος πολιτικος και καλλιτεχνικος πληθυσμος της χωρας μονο και μονο για να ερθει η Eurovision στην Ελλαδα. Δεν ηταν καποιο καπριτσιο και ας φαινεται ετσι. (Αν και μπορει για καποιους να ηταν)

Φετος το καλοκαιρι εαν θα εχουμε μια αυξηση της ταξης του 3-4% του τουρισμου λογω της διοργανωσης αυτης τοτε μιλαμε για πραγματικα μεγαλα κερδη.

LightForce
WebDev Moderator

Eurovision 2006

Δημοσίευση από LightForce » 21 Μάιος 2006 16:03

μού άρεσε το track των Lordi, γούσταρα και το ντύσιμο. και τώρα βλέπω Λίλλυ το κορίτσι πόζα σε γυμνή φωτογράφηση και φτιάχνομαι. Αν βάλει και κάνα Βέγγο πιο απόγευμα θα είναι σούπερ !

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Eurovision 2006

Δημοσίευση από Cha0s » 21 Μάιος 2006 16:06

Για στείλε και από δω λινκ να δούμε και εμείς τίποτα ρε μοναχοφάη!

χαχαχαχα

Άβαταρ μέλους
^LiO^
Επικοινωνία:

Eurovision 2006

Δημοσίευση από ^LiO^ » 21 Μάιος 2006 21:33

aguila21

Αν έβγενε η Βίσση,θα ήταν δίκαιο.Τώρα που βγήκαν οι LORDI είναι άδικο...Ρε δεν πάνε...
Δεν συμφωνώ... Αδικο θα ηταν αμα εβγαινε η βίσση...Πάλι μεγάλη θέση πήρε... Αντί ρε παιδιά να στείλουν έναν νέο καλλιτεχνη με προοπτικές, μου στείλαν την κ0λ0γρια, που η μονη προοπτικη είναι οτι σε μερικά χρονια θα τα κακαρωσει...Δεν την πάω καθόλου την Βισση και πιστέυω οτι φάνηκε απο το post μου :D

alifra
Επικοινωνία:

Eurovision 2006

Δημοσίευση από alifra » 21 Μάιος 2006 22:15

Γιατι κανεις δεν μας λεει, ποιοι ψηφισαν, και αλλα στοιχεια που θα μας οδηγουσαν να καταλαβουμε εστω κατι για αυτους που ψηφισαν.
Γιατι δεν νομιζω και πολλοι, λογικοι να εδωσαν 1,19 ευρω για μια ψηφο.
Να πληρωνω δηλαδη τις πολυεθνικες?Γιατι?Για να με δουλευουν καλυτερα?
Tα πιο χρησιμα links του διαδικτυου http://xrisima.dom.gr - The most useful links of the web

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Eurovision 2006

Δημοσίευση από aguila21 » 21 Μάιος 2006 22:43

^LiO^ έγραψε:
aguila21

Αν έβγενε η Βίσση,θα ήταν δίκαιο.Τώρα που βγήκαν οι LORDI είναι άδικο...Ρε δεν πάνε...
Δεν συμφωνώ... Αδικο θα ηταν αμα εβγαινε η βίσση...Πάλι μεγάλη θέση πήρε... Αντί ρε παιδιά να στείλουν έναν νέο καλλιτεχνη με προοπτικές, μου στείλαν την κ0λ0γρια, που η μονη προοπτικη είναι οτι σε μερικά χρονια θα τα κακαρωσει...Δεν την πάω καθόλου την Βισση και πιστέυω οτι φάνηκε απο το post μου :D
Και ποιος σού είπε ότι συμφωνώ εγώ;Με τους δημοσιοκάφρους τα έχω και τους ειδικούς που λένε ότι δεν έπρεπε να βγουν οι Φινλανδοί.

Άβαταρ μέλους
GasLei

Eurovision 2006

Δημοσίευση από GasLei » 22 Μάιος 2006 01:41

Εγώ δε θα ψήφιζα αυτούς τους τύπους ούτε μία στο εκατομίριο γιατί είμαι πολύ αυστηρός με τη ροκ και τη μέταλ, δηλαδή για να μ’αρέσουν πρέπει να είναι Γ****οι ΚΑΙ σίγουρα δεν ήταν! Μάλλον θα ψήφιζα Ρωσία, Ουκρανία ή Ισπανία (που συμπαθώ και τα κορίτσια). Δε γούσταρα τις στολές τους και δε με έπεισαν και με τη συμπεριφορά τους(οι δημοσιογράφοι βέβαια το παρατράβηξαν, και απέδειξαν ακόμα μια φορά πόσο γελοίοι μπορούν να γίνουν άμα δε συμπαθήσουν κάποιον, κάποια άλλη μέχρι και πορνο-σταρ την αποκάλεσαν επειδή ήταν αποκαλυπτική )
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Eurovision 2006

Δημοσίευση από cdhyper » 22 Μάιος 2006 02:06

GasLei είσαι αυστηρός με τη rock και τη metal, πράγμα που σημαίνει ότι ακούς και σ'αρέσει, και έπειτα θα ψήφιζες τον Ρώσο που είναι πιο γκέι και από τον Ρουβά;
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

panosru
WebDev Moderator

Eurovision 2006

Δημοσίευση από panosru » 22 Μάιος 2006 02:09

@GasLei: mhn eisai re paidi mou toso prolhptikos.. ok kai go den eimai ths rock /metal mousikhs skhnhs alla ta paidia paiksan poly oraia.. eksalou mia show biz einai h EUROvision (to leei kai to onoma tou eksalou "euro-orama" h allios "orama gia ta eyropoula") kai ayto pou poulaei thn epoxh ayth htan ayto pou kanan ta palikaria (mprabo poly eksypnh kinish)

prosopika den mporo na krino giati den einai thn eurovision para mono stis diafhmhseis, eblaiba polemikh tainia sto mega :P . O logos pou den thn eida htan epidi tsantistika pou ksefthlhsan thn ellhnikh mythologia... o dias na kouniete san p0u$tr@ me ton kerayno kai na stragouaei volare h ermhs san p0u$tr@ ki' aytos na petaei kounistos me kai oi gkomenes gyro tou.. kai to xeirotero! spartiates na xoreyoun kai na kouniountai an einai dynaton!!!! pou katanthsan thn mythologia mas... an einai dynaton....

panosru
WebDev Moderator

Eurovision 2006

Δημοσίευση από panosru » 22 Μάιος 2006 02:09

cdhyper έγραψε:GasLei είσαι αυστηρός με τη rock και τη metal, πράγμα που σημαίνει ότι ακούς και σ'αρέσει, και έπειτα θα ψήφιζες τον Ρώσο που είναι πιο γκέι και από τον Ρουβά;
ela ntai afou na fantasths oute ego tha psifiza ton rosso!

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Eurovision 2006

Δημοσίευση από Cha0s » 22 Μάιος 2006 02:16

Από θέμα ευρυματικότητας για μένα άξιζαν αυτοί που είπαν το We Are the Winners που το είδα σαν μία σάτηρα σε όλο αυτό το καραγκιοζιλίκι, και το άλλο κομμάτι που το είπαν όλο χωρίς μουσικά όργανα.

Αυτό ειδικά ήταν τέχνη.
Όχι την γριά να χτυπιέται στο πάτωμα :evil:

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Eurovision 2006

Δημοσίευση από NAT » 22 Μάιος 2006 04:29

Μόνο της Μολδαβίας άξιζε.&- :lol: :lol: :lol:
.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Μέλη σε σύνδεση