Πρόβλημα με εκδόσεις

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
geomatical04

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από geomatical04 » 20 Μάιος 2006 07:40

Για σας ! Έχω φτιάξει έναν κώδικα ο οποίος χρησημοποιεί τη συνάρτηση simple xml που δουλέβει με php 5. Το πρόβλημα όμως είναι ότι ο server που χρησημοποιώ έχει php 4 και αυτό δεν μπορεί να αλλάξει κατα τα λεγόμενα του administrator. Έχει κανείς καμια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω (Εκτός από το να δείρω τον administrator) :evil:

ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από cherouvim » 20 Μάιος 2006 08:07

Prin rikseis ksilo ston admin thimisou oti panta prepei na programatizeis me vasi ta specs tou host sou.

An den thes na apohoristeis tin simple xml sinartisi sou vres host me php5.

Ena host me php5 einai to media temple.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από ThyClub » 20 Μάιος 2006 11:19

Εν τω μεταξύ host με php5 δύσκολα θα βρείς.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 20 Μάιος 2006 14:31

Egw 8a protiva va direis tov administrator pali :P
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
shadow
Script Master

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από shadow » 20 Μάιος 2006 18:59

Εγώ μάλλον θα έλεγα να δείρεις τον ιδιοκτήτη της εταιρείας που σε φιλοξενεί :D (εκτός και εάν ο ιδιοκτήτης είναι και ο admin οπότε ξέσπασε σε αυτόν..) και στο hosting I believe οτι βρίσκεις host που να ικανοποιεί τις ανάγκες σου και δεν προσαρμόζεις τις ανάγκες σου, στο τι διαθέτει ο host :wink:
Close your eyes
For your eyes will only tell the truth and the truth isnt what you want to see
In the dark, is it easy to pretend that the truth is it ought to be.
Programmers are programmers because they like to code

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από alexandr0s » 20 Μάιος 2006 19:13

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα επειδή έχω συναντήσει παρόμιο πρόβλημα να επισκευθείς το www.php.net να δεις τη function που λες στη function list και να δεις τα σχόλια σχετικά με αυτή τη function. Το πιο πιθανό είναι κάποιος χρήστης να την έχει υλοποιήσει για την έκδοση 4 με τις δυνατότητες που έχει η php 4.

panosru
WebDev Moderator

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από panosru » 21 Μάιος 2006 11:29

shadow έγραψε:Εγώ μάλλον θα έλεγα να δείρεις τον ιδιοκτήτη της εταιρείας που σε φιλοξενεί :D (εκτός και εάν ο ιδιοκτήτης είναι και ο admin οπότε ξέσπασε σε αυτόν..) και στο hosting I believe οτι βρίσκεις host που να ικανοποιεί τις ανάγκες σου και δεν προσαρμόζεις τις ανάγκες σου, στο τι διαθέτει ο host :wink:
shadow, ma giati? efoson akoma den theoreite apolyta stable oi ekdoseis ths PHP 5.. oloi sxedon oi hosts exoun PHP 4.4.2 .... eksalou an exeis WHM & cPanel apo to WHM an pas na eggatasthseis thn PHP 5 (den thymamai poia akribos) sou leei dipla BETA... kai poloi sta forums pou thn eggatesthsan exoun problhma

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από cherouvim » 21 Μάιος 2006 11:31

Άβαταρ μέλους
shadow
Script Master

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από shadow » 21 Μάιος 2006 18:01

panosru έγραψε: shadow, ma giati? efoson akoma den theoreite apolyta stable oi ekdoseis ths PHP 5..
αυτό δεν ισχύει, τουλάχιστον με βάση τις εκδόσεις που βλέπω στο site της php και με βάση την μικρή εμπειρία που έχω σε php 5. At least μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα στις εφαρμογές που αναπτύσσω. Εάν κάνω λάθος θα ήθελα να ακούσω ποια είναι τα προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί με την Php5 που την καθιστούν Unstable.
panosru έγραψε: oloi sxedon oi hosts exoun PHP 4.4.2 .... eksalou an exeis WHM & cPanel apo to WHM an pas na eggatasthseis thn PHP 5 (den thymamai poia akribos) sou leei dipla BETA...
το γεγονός ότι η πλειοφηψία των hosts εχει php4+ εν μέρη είναι δικαιολογημένο εάν λάβεις υπόψη σου ότι η μετάβαση από Php4->php5 απαιτεί και το απαραίτητο migration των υπάρχουσων δουλειών που φιλοξενούν. Βέβαια υπάρχουν λύσεις για αυτό το πρόβλημα εφόσον μπορεί να συνυπάρξει η php4 με την Php5 ώστε οι καινούριες δουλειές να αναπτύσονται σε php5 και όταν το επιτρέψει ο χρόνος να γίνει το migration της υπάρχουσας δουλειάς από php4 σε php5.
Για το cpanel/whm δεν μπορώ να εκφέρω άποψη λόγω του γεγονότος ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλα για να σου πώ την αλήθεια μου, δεν μου αποδεικνύει την μη σταθερότητα μιας γλώσσας το γεγονός ότι ένα πακέτο δεν μπορεί να την χρησιμοποιήσει σωστά.
panosru έγραψε: kai poloi sta forums pou thn eggatesthsan exoun problhma
πριν την εγκαταστήσουν, φρόντισαν να κάνουν και το αντίστοιχο migration στα fora τους :wink: ?
Close your eyes
For your eyes will only tell the truth and the truth isnt what you want to see
In the dark, is it easy to pretend that the truth is it ought to be.
Programmers are programmers because they like to code

panosru
WebDev Moderator

Πρόβλημα με εκδόσεις

Δημοσίευση από panosru » 22 Μάιος 2006 02:01

xaxa sosth se brhsko, oute kai go exo antimetopisei kanena problhma me thn php5 alla kai otan den eixe bgh h php oi oi efarmoges mou douleyan mia xara kai se php5 giati eixa frontisei na diabaso allages pou tha ginoun otan mpei h 5 ;) prosopika na sou po den ksero giati to whm theorei akoma beta thn php 5 alla anyway... perimeno na thn theorhsei stable gia na thn balo kai ego ston online web server mou, pantos sto localhost mou exo php 5 kai mou doyleyoun ola apsoga.. apla kamia fora stenaxoriemai pou blaipo poso poio sosta tha mporousa na grapso kati se php5 alla anagkastika to grafo se php4 :P alla anyway den peirazei.. to idio tha ginei kai me thn php6 :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες