Το νέο μου website για το internet cafe IQ Netscape

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
spacerom

Δημοσίευση από spacerom » 23 Μάιος 2006 15:57

Για χαρά, αυτή είναι η πρώτη φορά που δημοσιεύω κάποιο site μου στο freestuff.gr, γι' αυτό συγνώμη για οποιαδήποτε "λάθη" που μπορεί να υπάρχουν στο thread μου.

Μόλις πρόσφατα τελείωσα την ιστοσελίδα και εταιρική παρουσίαση του internet cafe IQ Netscape. Πρόκειται για ένα συνοικιακό και όμορφο cafe στην Ηλιούπολη. Όλη είναι σχεδιασμένη στο Flash MX και περιλαμβάνει animations, teasers και κάποιες βασικές web-εφαρμογούλες. Οποιοδήποτε σχόλιο, κριτική ή feedback είναι καλοδεχούμενο!

Επισκεφτείτε την εδώ: www.iqnetscape.gr
Σε έναν κοσμο που τρελάθηκε... Το να προσπαθείς να περιγράψεις κάτι απο την πραγματικότητα ακριβώς και με λεπτομέρεια, δίνει στους άλλους μόνο ένα αίσθημα υπερβολής ή ουτοπίας...

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 23 Μάιος 2006 16:05

To mavro text panw se mavro background giati to evales ?

spacerom

Δημοσίευση από spacerom » 23 Μάιος 2006 16:55

Figaro έγραψε:To mavro text panw se mavro background giati to evales ?
Για λόγους ranks στις μηχανές αναζήτησης. Τα keywords καθώς και το όνομα της εταιρίας είναι αρκετά "γνωστά" και διαδεδομένα στο internet.

Κάτι εχώ πληροφορηθεί βεβαία τελευταία οτι το Google μπορεί τώρα πια και διαβαζεί texts μέσα απο το Flash, αλλά προτίμησα να έχω και λίγο HTML text, έτσι για πιο σίγουρο αποτέλεσμα ;)
Σε έναν κοσμο που τρελάθηκε... Το να προσπαθείς να περιγράψεις κάτι απο την πραγματικότητα ακριβώς και με λεπτομέρεια, δίνει στους άλλους μόνο ένα αίσθημα υπερβολής ή ουτοπίας...

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 23 Μάιος 2006 17:04

Aha... katalava.

spacerom

Δημοσίευση από spacerom » 23 Μάιος 2006 18:24

Κάποιο feedback;

Eddie_Gr

Δημοσίευση από Eddie_Gr » 23 Μάιος 2006 18:27

Ωραίο site αλλά οι φωτογραφίες που έχεις είναι πολύ χάλια.. Καλύτερα να τραβήξεις καλύτερες πιό φωτεινές ώστε να τραβάει τους πελάτες το μαγαζί. Έτσι όπως είναι τώρα μάλλον για μπαράκι μοιάζει... :)

spacerom

Δημοσίευση από spacerom » 23 Μάιος 2006 18:40

Ο πελάτης πιστευεί το αντίθετο, του άρεσαν ακομα και πιο σκοτεινές να ήταν...

Οι φωτογραφίες την ημέρα με ήλιο φαίνονται σκοτεινές στο pc σου;; Ίσως να πρέπει να αλλάξεις την φωτεινότητα; (just a question...)

smiley

Δημοσίευση από smiley » 24 Μάιος 2006 01:03

spacerom έγραψε:
Figaro έγραψε:To mavro text panw se mavro background giati to evales ?
Για λόγους ranks στις μηχανές αναζήτησης. Τα keywords καθώς και το όνομα της εταιρίας είναι αρκετά "γνωστά" και διαδεδομένα στο internet.

Κάτι εχώ πληροφορηθεί βεβαία τελευταία οτι το Google μπορεί τώρα πια και διαβαζεί texts μέσα απο το Flash, αλλά προτίμησα να έχω και λίγο HTML text, έτσι για πιο σίγουρο αποτέλεσμα ;)
μόνο που θα φας ban αργά η γρήγορα... γρήγορα, αν χρειαστεί να κάνουν spam report... αργά, όταν έχει όρεξη η google και αλλάξει οριστικά τον αλγοριθμό της... any way... μη μασάς :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες