Blr.gr webhosting - design solutions (θέλω γνώμες)

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Yobar

Δημοσίευση από Yobar » 27 Μάιος 2006 19:19

Geia sas paidia,

Xriazomai na me voithisete (mias kai diavazontas sto forum eida pos exete gnosi sto antikeimeno) kai na me pliroforisete ean exo epileksei kali Etairia gia to site tis epixirisis mou, den einai akomi etoimo, (eisagoges autokiniton apo germania), to site to sxediazei kseni etairia stin opoia exo dosi kala lefta gia kali douleia.

H etairia pou exo epileksei gia hosting einai i BLR.gr (http://www.blr.gr/main.html) kai to paketo pou mallon tha agoraso einai to Professional hosting plan.

Parakalo afieroste mou ligo xrono me tis kritikes sas.
Pote min les pote!

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 27 Μάιος 2006 19:45

Epeidh den einai tou typou mou na krino hosting etereies (efoson den to zhtane oi idies kai sto site tous den vlepo kai polles plhrofories) den tha krino thn epilogh sou gia filoksenia..

Tora gia to site an den to doume, pos na to krinoume?? :o

Yobar

Δημοσίευση από Yobar » 27 Μάιος 2006 20:21

Kalispera!

xriazomai kritiki mono gia tin Etairia pou stin opia (mallon) tha kataliksw

Euxaristw!
Pote min les pote!

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 27 Μάιος 2006 20:27

To site tis pantws.. den empneei empistosini.
Pia sovarh etairia pou poulaei web services de prosexei tin online parousia tis ??

Yobar

Δημοσίευση από Yobar » 27 Μάιος 2006 22:06

Yparxei kapoia protasi gia alli? h esto peretero kritiki...
Pote min les pote!

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 27 Μάιος 2006 22:48

Εγώ θα σου πρότεινα να ρωτήσεις την εταιρία που σου εφτιαξε το site να σε φιλοξενήσει ή να σου συστήσει κάποια εταιρία φιλοξενίας. Εγώ και πάρα πολλοί άλλοι εδώ στο forum που έχουμε εταιρία web design φιλοξενούμε και τους πελάτες μας ή προτείνουμε συνεργαζόμενες εταιρίες.

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 28 Μάιος 2006 01:36

Kai egw simfwnw, h pio sigourh lish einai na kaneis to hosting sou sthn etairia pou sou ekane to site h na sou protinei kapia pou sinergazete (apokliete na mhn sinergazete)

Thn en logo etairia proth fora thn akouw. To mono pou me anisixei einai oti den exei oute ena thlefwnw epikinonias kai mia diuthinsh.

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 28 Μάιος 2006 06:19

Να γίνω κακός τώρα ή μετά :lol:

Αυτοί δεν έχουν έτοιμο το δικό τους site ακόμα. Δείτε τα 2 από τα 3 χρωματιστά τετραγωνίδια δεξιά, που καταλήγουν.... ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ :kaloe:

Προσοχή που δίνουμε τα χρήματα μας λοιπόν.

lavelle

Δημοσίευση από lavelle » 28 Μάιος 2006 09:28

Yobar έγραψε: exo epileksei kali Etairia gia to site tis epixirisis mou, den einai akomi etoimo, (eisagoges autokiniton apo germania), to site to sxediazei kseni etairia stin opoia exo dosi kala lefta gia kali douleia.
Θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους ότι δηλαδή, είναι καλύτερα να σου κάνει το hosting η εταιρεία που σου φτιάχνει το site ή να σου προτείνει κάποιες εταιρείες.

Κάνω quote το συγκεκριμένο κομμάτι από το post σου, για να σε προτρέψω να κάνεις το ίδιο και με την εταιρεία που τελικά θα σου κάνει το hosting. Δώσε δηλαδή καλά λεφτά για καλή δουλειά.

Η δική μου γνώμη είναι, ότι αν μιλάμε για hosting μιλάμε για μια υπηρεσία WYPIWYG (What You Pay Is What You Get)

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cherouvim » 28 Μάιος 2006 12:05

lavelle έγραψε:Η δική μου γνώμη είναι, ότι αν μιλάμε για hosting μιλάμε για μια υπηρεσία WYPIWYG (What You Pay Is What You Get)
Den mporo na symfoniso. Hrisimopoiousa greek hosting (tou opoiou parepiptontos oi servers itane ektos elladas). Tora me to 5/8 tis timis des poses fores kalytero service exo:
*20 storage
*37.5 bandwidth
6 addon domains
support apo pragmatikous admins horis na hriazetai na perimeno 1 mina gia na kataferoun na mou stisoun ena email forwarding kai na mou zitane to password mou mesa apo email (!?!?)
ktl

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 28 Μάιος 2006 12:16

Na sou stisoun ena email forwarding ?
Den sou prosferoun kapoio control panel wste na to kaneis monos sou ?

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cherouvim » 28 Μάιος 2006 12:54

Me ta 80 euros pou eiha dosei gia 1 hrono ta feature ta opoia *den* prosferontousan ehoun os eksis:
cpanel (i opoiodipote panel)
mysql
latest php
outgoing smtp server

haha!?!

De mporo na po omos, dinane SSH. Gia tous aplous kai kathimerinous pelates outosiallos...

I diadikasia gia to email forwarding ginotan ftiahnontas ena .redirect sto root tou account sou. Gia tin istoria, to symvan pou mpike sto top 5 computing jokes mou gia poly kairo itane oti prospathousa epi 3 vdomades na stiso ena forwarding tou info@something.gr sto somethingelse@hack.gr mesa apo afto to .redirect arxeio. O server epestrefe lathi toy styl
No .redirect or .soprc found for something.gr
554 <info@something.gr>... unknown mailer error 2
Kai meta apo alepalila emails i apadisi pou mou dosane itan i eksis
> Το .redirect αρχείο είναι σωστά εγκατεστημένο. Απλώς
> τα email @hack.gr
> κόβονται απο τον server λόγω της κατάληξης του
> domain ( hack ). Δοκιμάστε με
> διαφορετικά emails ώστε να λειτουργήσει το σύστημα.
:o :o :o :o

Otan tous eksigisa oti afto *den* einai to provlima mias kai to kanei me opiodipote email address, kai meta apo to shetiko kraksimo pira tin apadisi copy/paste
Το πρόβλημα έχει αποκατασταθεί. Μπορείτε να μπείτε μέσα στο αρχείο .redirect και να φτιάξετε τα redirects όπως ακρίβως τα θέλετε και αναφέρουν και οι σελίδες τεχνικής βοήθειας.
Diladi, nai. Pelati eihes dikio, kaname mal**ia, alla mi mas ta prizeis kai poly giati ehoume doulies.

Merikous mines meta kai ligo prin ti liksi tis syndromis, trelathikane na stelnoun emails gia na mou ypenthimisoun na ananeoso.

lavelle

Δημοσίευση από lavelle » 28 Μάιος 2006 17:43

cherouvim έγραψε:
lavelle έγραψε:Η δική μου γνώμη είναι, ότι αν μιλάμε για hosting μιλάμε για μια υπηρεσία WYPIWYG (What You Pay Is What You Get)
Den mporo na symfoniso. Hrisimopoiousa greek hosting (tou opoiou parepiptontos oi servers itane ektos elladas). Tora me to 5/8 tis timis des poses fores kalytero service exo:
*20 storage
*37.5 bandwidth
6 addon domains
support apo pragmatikous admins horis na hriazetai na perimeno 1 mina gia na kataferoun na mou stisoun ena email forwarding kai na mou zitane to password mou mesa apo email (!?!?)
ktl
Έχεις δίκιο. Θα έπρεπε να υποσημειώσω ότι από αυτό που έγραψα εξαιρούνται οι ελληνικές εταιρείες που προσφέρουν web hosting, σε ένα ποσοστό της τάξεως του 98% (μην με κράξουν και για γενικεύση) :D

Yobar

Δημοσίευση από Yobar » 29 Μάιος 2006 01:04

Paidia euxaristo prokatavolika gia tis apantisis!

H etairia pou mou ftiaxnei to site protinei mono ksenous Hosting providers, ego xriazomai ellinikous (i esto me elliniki ipostiriksi) kai thelw na eimai SIGOUROS 100% pos i etairia auti den tha klisi se liga xronakia..

Milisa simera me gnosto mou pou didaskei pliroforiki se sxolio kai proteine 6 tis opoies eipe pos gnorizei apo dikes tou piges pos tha paraminoun gia pola xronia akomi.

-> tophost.gr *(autin protine perissotero, an thimamai kala exei i autos i kapios gnostos tou to site tou ekei)

rainhost.gr (gia autin eipe pos einai 99% sigouros pos den tha klisi gia polla xronia akomi)

isol.gr (den sxoliase, apla tin anefere)

hyperhosting.gr (eipe gia polu kali ipostiriksi)

nhost.gr (nea me polu kali ipostiriksi)

otenet.gr/webhosting (aksiopistia stous servers)

infocus.gr (autin tin vrika monos psaxnontas, den gnorizw gia autin alla fenete kali)

ti tha epilegate?

Skeftomai perissotero gia OTENET..

Sorry an sas kourasa paidia.
Pote min les pote!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης