Τα Millenium δεν ξεκινούν...

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
freds

Δημοσίευση από freds » 29 Μάιος 2006 12:37

Διστυχώς σε υπολογιστή γνωστού μου υπάρχουν ακόμα τα millenium. Τι πρόβλημα του δημιούργησαν αυτή τη φορά...
Εγκατέστησε το SYSTRAN το οποίο δεν είναι συμβατό με τα Millenium οπότε λογικά και του κράσαρε το σύστημα. Μπήκε σε safe mode και έκανε απεγκατάσταση.... όπως μου είπε. Αργότερα κατάλαβα ότι απεγκατάσταση για το φίλο μου σήμαινε να διαγράψει τα αρχεία που είχαν σχέσει με το SYSTRAN :)
Αυτή τη στιγμή ξεκινάει μόνο σε safe mode, δεν γινετε επαναφορά του συστήματος και κολάει σε μαύρη οθώνη με τον κέρσορα να αναβοσβύνει ασταμάτητα.
Αυτό που προσπάθυσα εγώ χωρίς κάποιο αποτέλεσμα πίστεψα ότι η εγκατάσταση του Systran έκανε τα Windows να ψάχνουν ένα αρχείο για να ξεκινήσουν. Αφού η απεγκατάσταση δεν έγινε σωστά.... το ψάχνουν ακόμα :) Μπήκα στο registry εψαξα και βρήκα κάποια αρχεία που είχαν δημιουργηθεί με την εγκατάσταση του Systran, τα έσβησα, αλλά η κατάσταση παραμένει η ίδια.
Πιστέυετε ότι υπάρχει λύση στο πρόβλημά αυτό; Σκέφτηκα να κάνω ξανα εγκατάσταση του προγράμματος και σωστή απεγκατάσταση αλλα σε safe mode δεν βλέπει CD_ROM.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 29 Μάιος 2006 13:51

δοκιμασε να βαλεις το cd εγκαταστασης και να διαλεξεις επιδιορθωση του συστηματος
νομιζω αυτο να δουλεψει
σε επιδιορθωση δεν χανεις παλαια αρχεια
ετσι και αλλιως δεν εχεις και τιποτα να χασεις αν δεν δουλεψει και αυτο

freds

Δημοσίευση από freds » 01 Ιουν 2006 13:54

έβαλα WinXp, thanx anyway

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης