Δημιουργία δυναμικών ιστοσελίδων

Γενικά θέματα για τις γλώσσες προγραμματισμού που δεν καλύπτονται από τις άλλες περιοχές της κατηγορίας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
toxotis

Δημοσίευση από toxotis » 29 Μάιος 2006 18:19

Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι τα "φώτα" σας! Έχω γνώσεις προγραμματισμού σε C, C++ και HTML αλλά θέλω να ασχοληθώ με δυναμικές ιστοσελίδες...Ποιά γλώσσα μου προτείνετε; ASP, PHP ή κάποια άλλη επιλογή; Τι "κυκλοφορεί" περισσότερο; :question: :think:
Ότι αξίζει, πονάει κι είναι δύσκολο...

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Δημοσίευση από soteres2002 » 29 Μάιος 2006 20:45

ego fisika tha sou protino PHP. Kai meta boreis na asxolitheis me panemorfes glosses opos Perl, Python ktl gia na dimiourgeis akoma pio sintheta kaloudia poy tha allilepidroun me to sistima sou. Tora tha mou peis, "giati kai me tin PHP den boreis na kaneis polla pramata?" Kai fisika tha sou apantiso oti boreis na kaneis tromera pramata, alla pistepse me olo kai tha thes na asxolitheis kai me kati paremferes.

Άβαταρ μέλους
toxotis

Δημοσίευση από toxotis » 30 Μάιος 2006 12:57

Thanx soteres2002 που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις και φυσικά για τη συμβουλή! :wink: :)
Ότι αξίζει, πονάει κι είναι δύσκολο...

Megistos

Δημοσίευση από Megistos » 04 Ιουν 2006 16:10

Εγώ για αντίλογο στο καρντάσι :p θα σου πρότεινα ASP.NET με επιλογή γλώσσας C# αφού ξέρεις C++ θα είναι και πιο εύκολο το ξεκίνημά σου. Όσον αφορά την .NET επίσης μπορείς να κάνεις τα πάντα και είναι θέμα καθαρά υποκειμενικό το εάν θες να ασχοληθείς με php ή με asp/asp.net.
The Flame Still Burns

Απάντηση

Επιστροφή στο “γλώσσες προγραμματισμού - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες