ΠΟΛΙΤΙΚΟ κόμμα ιδρύουν οι Ολλανδοί παιδεραστές

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 18 Ιουν 2006 07:57

Τα παράδειγμα:

Μία από τις ερωτήσεις που κάνουν οι περισσότεροι άνθρωποι είναι το γιατί ένας χριστιανός είναι "ανώτερος" στα μάτια του Θεού ενώ οι άλλοι όχι, έστω και αν και οι μεν και οι δε, είναι καλοί άνθρωποι...;;"

Η απάντηση είναι πολύ απλή. Γιατί σκοπός της ζωής του ανθρώπου δεν είναι ένας άνθρωπος να φτάσει στο αποκορύφωμα της δικαιοσύνης και της καλοσύνης της κοινωνίας των ανθρώπων αλλά στο αποκορύφωμα των δυνατοτήτων που το έδωσε ο Θεός.

Τι δυνατότητες όμως έδωσε ο Θεός στον άνθρωπο;
Πέρα του ότι του έδωσε όλα τα αγαθά της γης και του έστρωσε κόκκινο χαλί του έδωσε την ικανότητα να γίνει ίδιος με Aυτόν αν εκείνος ήθελε. Δυστυχώς όμως πριν προλάβει ο άνθρωπος να κάνει τίποτα, ξέπεσε από τον παράδεισο και τώρα βρίσκεται "αλλού" (και καθόλου fan park!! :()

Που βρίσκεται λοιπόν τώρα ο άνθρωπος; Συνήθως αυτό το παράδειγμα δίνεται με αριθμούς και δεν γράφονται θρησκευτικά σχόλια, γιατί τους αριθμούς τους ξέρουν όλοι ενώ οι θρησκείες έχουν διαφορές μεταξύ τους.

Ξεκινάμε λοιπόν από "το δέκα το καλό". Ας πούμε ότι ο Θεός είναι το "10", το "άριστα", το "τέλειο" ενώ το "0" είναι το "κακό", ο "διάβολος". Ο άνθρωπος που είναι;

Λόγο του ότι ο άνθρωπος ήταν δημιούργημα του Θεού κι όχι ίδιος με Αυτόν ασφαλώς θα ήταν λίγο παρακάτω από το "10" δηλ στο "9". Και ενώ ο Θεός του έδωσε την δυνατότητα να μείνει στον παράδεισο αυτός διάλεξε να παρακούσει και να πέσει ακόμα ποιο κάτω, που ενώ στην εποχή του Αδάμ ήταν το "8" -γιατί δεν είχε αυξηθεί το κακό τόσο πολύ- όσο περνάνε τα χρόνια τόσο ο άνθρωπος απομακρύνεται και πέφτει όλο και ποιο πολύ στο "7", στο "6" και λοιπά.

Αυτός ο άνθρωπος όμως που απομακρύνεται είναι αυτός που ήξερε περι Θεού αλλά σιγά-σιγά τον ξεχνάει. Τι γίνεται όμως γι' αυτούς που δεν Τον ξέρουν καν; Αν ένας άνθρωπος για διάφορους λόγους δεν έμαθε τον χριστιανισμό στην ζωή του, όσο καλός και αν είναι, θα είναι τόσο καλός όσο του έμαθε το περιβάλλον του. Γι' αυτό και ο Θεός θα τον κρίνει με βάση του τι έμαθε, δηλ με βάση τις ίδιες τις δικές του πράξεις όχι με αυτά που υποτίθετε ότι έπρεπε να μάθει. Αν λοιπόν κάποιος γεννηθεί π.χ στο "3" το πολύ-πολύ να φτάσει στο "4". Που "4" και που "9".

Σε τι αριθμό λοιπόν μπορεί να φτάσει ένας άνθρωπος; Ασφαλώς αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να το ξέρουμε εμείς ούτε για τους άλλους αλλά ούτε και για τον εαυτό μας. Έχουμε όμως την δυνατότητα να φτάσουμε τον υψηλότερο αριθμό όποιος και αν είναι αυτός γιατί η δυνατότητα να αυξήσουμε τον αριθμό μας, μας δίνεται με τα λόγια Του, τις πράξεις Του και τις πράξεις αυτών που πίστεψαν σε Αυτόν.

1) Τα λόγια Του έχουν μια κακή συνήθεια προς εμάς του νέους. Είναι στα.... αρχαία αλαμπουρνέζικα που δεν καταλαβαίνουμε τίποτα.
2) Οι πράξεις Του είναι τόσο τρομερές (π.χ χώρισε την θάλασσα στην μέση;;; :o ) ώστε δεν τις πιστεύουμε.
3) Αλλά ευτυχώς υπάρχουν οι πράξεις των ανθρώπων που πίστεψαν σε Αυτόν και που είναι τα μοναδικά που μπορούμε να καταλάβουμε.

Οι πράξεις αυτών των ανθρώπων έγιναν κατά την διάρκεια της ζωής τους, όταν τις έζησαν δηλ, άρα για να τις μάθουμε και εμείς θα πρέπει να διαβάσουμε τις βιογραφίες τους (μάλιστα τον παλιό καιρό είχαν την συνήθεια να διαβάζουν τις βιογραφίες των αγίων του ονόματος τους) ή να ακούμε κάποιον να μας τις εξηγεί. Και αν μας τις εξηγήσει κάποιος πάει καλά. Αν όμως τις διαβάσουμε κατά πάσα πιθανότητα δεν θα καταλάβουμε και πολλά αφού η νοοτροπία μας είναι κολλημένη στον κόσμο μας. Γι' αυτό προσπαθούμε να κάνουμε όσο καλό μπορούμε με τις γνώσεις που αποκτήσαμε και όσο περνάνε τα χρόνια τόσο ποιο πολύ καταλαβαίνουμε και τόσο ποιο πολύ ανεβαίνουμε αριθμούς. Σκοπός ειναι το "9". Μπορούμε να φτάσουμε εκεί; Από μας εξαρτάται γιατί ο Θεός έδωσε ελεύθερη βούληση στον άνθρωπο.
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 18 Ιουν 2006 08:11

2) Οι πράξεις Του είναι τόσο τρομερές (π.χ χώρισε την θάλασσα στην μέση;;; ) ώστε δεν τις πιστεύουμε.

Όπως και το ότι έκαψε 2 πόλεις. (Που δέν θέλουμε να το πιστέψουμε).

Βασικά το να είναι κάποιος στο 5 μόνο και μόνο επειδή είναι Χριστιανός και ο άλλος στο 4 μόνο και μόνο γιατί είναι Ινδιάνος (Αέρας, Φωτιά και δεν συμμαζεύεται) είναι μια απο τις μεγαλύτερες ρατσιστικές "πατάτες" που έχω ακούσει.

Έτσι θα σκέφτεται και ο κύριος Μπούς και ρίχνει τις επιπέδου (7) βόμβες του στους επιπέδου (4) κατοίκους του Ιράκ, Αφγανιστάν κτλ κτλ.... Τς τς τς

Άν παραδέχομαι ένα δίδαγμα του Χριστιανισμού είναι η επιστολή του αποστόλου Παύλου προς Κορινθίους (με δικά μου λόγια και απλουστευμένο):
Τί και άν μιλάω τον λόγο του θεού, τί και άν παρακολουθώ τα μυστήρια, τί και αν... Χωρίς ΑΓΑΠΗ είμαι ένα τίποτα.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 18 Ιουν 2006 08:27

Ώπα.... Thy... δεν είδα ότι απάντησες γιατί συνήθως γράφω στο wordpad (με τα μεγάλα verdana 9 γιατί τα 8 της φόρμας του FS με ψιλοενοχλούν) αλλά είχα ανοιχτό το θέμα και έτσι απλά πάτησα "απάντηση" χωρίς να σε δω.
Μα ότι είπα για την εκκλησία ήταν γι αυτόν ακριβώς τον λόγο. Δέν μπορείς να δεχτείς μερικά πράγματα γιατί σου τα επιβάλει η εκκλησία και όχι η θρησκεία.
Ναι σωστά. Εγώ μιλάω για τον Θεό όχι για τους ανθρώπους. Συμφωνούμε απόλυτα.
ΠΧ Στον χριστιανισμό υπάρχει το "Πανταχού παρών" και εμείς έχουμε "καταλάβει" ότι ο θεός βρίσκεται μόνο στο κτήριο της εκκλησίας. Άρα δεν πάμε με μαγιό στην εκκλησία ούτε με κοντό παντελονάκι ούτε με κοντές φούστες γιατί εκεί "μένει" ο θεός. Ενώ στην παραλία δεν μας ενδιαφέρει γιατί εκεί δεν υπάρχει θεός. :wink:
Δεν είναι τι έχουμε καταλάβει (στο κάτω-κάτω ο Θεός δεν ζει στην εκκλησία (στο κτήριο) αλλά σε αυτούς τους ανθρώπους που τον καλούν (εκ-καλώ που είπα πριν.)) Και στην παραλία ζει ο Θεός αν ο άνθρωπος που κάνει μπάνιο είναι άνθρωπος του Θεού. Εμείς θέλουμε να πιστεύουμε τα δικά μας.
Η προσωπική μου άποψη για τις θρησκείες είναι:
Ένας τρόπος που σκαρφίστηκαν κάποιοι προφανώς πιό "έξυπνοι" απο εμάς ώστε να μας έχουν σήκω κάτσε.
Το ίδιο ρώτησα (στην απάντηση που έχω γράψει στο wordpad... τώρα θα την κάνω paste) και τον cdhyper. ΓΙΑΤΙ να το κάνει αυτό η εκκλησία;
Η ελεύθερη, χωρίς περιορισμούς σκέψη είναι επικίνδυνη για όλα τα κατεστημένα.
Σκέφτηκες ποτέ το "γιατί", σε ότι αφορά τα θέματα πίστης ΜΟΝΟ; (Δηλ όχι η γενικότερα ελεύθερη σκέψη)
Άν πάλι κοιτάξουμε σε όλα τα καθεστώτα θα δούμε ότι η θρησκεία δεσπόζει σαν μέσο καταπίεσης της ελευθερίας και της σκέψης.
Η Καθολική.

ΥΓ: Για να έχουμε καλό ρώτημα. Από ορθόδοξη τι ξέρετε;
Βέβαια υπάρχουν και παραδείγματα όπου η εκκλησία η ίδια πολέμησε για τα ιδανικά της ελευθερίας (1821), αλλά αυτοί οι καιροί έχουν περάσει.
Αυτό ειναι κομμάτι της ορθόδοξης. Βλέπεις ότι δεν έχει καμία σχέση με την καθολική;
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 18 Ιουν 2006 08:39

2) Οι πράξεις Του είναι τόσο τρομερές (π.χ χώρισε την θάλασσα στην μέση;;; ) ώστε δεν τις πιστεύουμε.

Όπως και το ότι έκαψε 2 πόλεις. (Που δέν θέλουμε να το πιστέψουμε).
Καλά παράδειγμα είπα...

ΥΓ: Γιατί κάθε φορά βάζεις τόνο στο "δεν";; :o
Βασικά το να είναι κάποιος στο 5 μόνο και μόνο επειδή είναι Χριστιανός και ο άλλος στο 4 μόνο και μόνο γιατί είναι Ινδιάνος (Αέρας, Φωτιά και δεν συμμαζεύεται) είναι μια απο τις μεγαλύτερες ρατσιστικές "πατάτες" που έχω ακούσει. Έτσι θα σκέφτεται και ο κύριος Μπούς και ρίχνει τις επιπέδου (7) βόμβες του στους επιπέδου (4) κατοίκους του Ιράκ, Αφγανιστάν κτλ κτλ.... Τς τς τς
Όχι, όχι, δεν κατάλαβες. Δεν σου λέω τι πιστεύω εγώ ή η χριστιανοσύνη (άσχετα αν είναι Καθολική ή Ορθόδοξη όπως π.χ ο Μπους που είναι Καθολικός). Σου μιλάω σε πνευματικό του Θεού επίπεδο, όχι σε πνευματικό επίπεδο του ανθρώπου. Ήθελα να πω το που βρισκόμαστε σε ψυχικό επίπεδο. Αν δηλ ο Θεός είναι το λευκό (αγνότητα) δηλ το δέκα εμείς "γκριζάρουμε" όλοι και πιο πολύ και στο τέλος "μαυρίζουμε". Και όταν είπα ότι μπορούμε να ανεβαίνουμε αριθμούς (προς το λευκό) εννοούσα να πετάξουμε την "λάσπη" (την αμαρτία, δηλ τα θέλω μας και τους αγωισμούς μας) από πάνω μας. Δεν είπα ότι ο ένας κατώτερος από τον άλλον. Καμία σχέση.
Άν παραδέχομαι ένα δίδαγμα του Χριστιανισμού είναι η επιστολή του αποστόλου Παύλου προς Κορινθίους (με δικά μου λόγια και απλουστευμένο):
Τί και άν μιλάω τον λόγο του θεού, τί και άν παρακολουθώ τα μυστήρια, τί και αν... Χωρίς ΑΓΑΠΗ είμαι ένα τίποτα.
Ερώτηση: Και δεν ανέφερε ΤΙΝΟΣ την αγάπη; (ερώτηση παγίδα είναι αυτό :hammer: )

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 18 Ιουν 2006 08:41

Patriot αυτό που λες για τα ζώα είναι εγωισμός.
Δεν ειναι εγωισμός, είναι αδικία. Τι να πω εγώ που όταν το έμαθα έπεσα από τα σύννεφα σαν φυσιολάτρης και οικολόγος που είμαι; Και αν θες να μάθεις με τσάντισε πάρα πολύ όχι μόνο επειδή αγαπώ την φύση αλλά επειδή το βρήκα τρομερά άδικο να την πληρώνουν άλλοι για την δικές μας τις ηλιθιότητες.
Έτσι είπε και ο Γαλιλαίος τον μεσαίωνα όταν υποστήριξε τον Κοπέρνικο ότι η γη γυρίζει γύρω από τον ήλιο. Όλη η εκκλησία στράφηκε εναντίον του γιατί τόλμησε να πει ότι δεν είμαστε το κέντρο του σύμπαντος!
Άααααλλλλττττττ!! Εδώ είσαι στον δικό μου τομέα. Εγώ είμαι ο ιστορικός εδώ θυμάσαι; :P ΠΟΙΟΣ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ στάθηκε εναντίων του; Ψάξε βρες το και πες μου. Ή για να μην ψάχνεις θα στο πω εγώ. Η εκκλησία δεν στράφηκε εναντίων του επειδή είπε κάτι το οποίο το νόμιζαν αλλιώς. Η εκκλησία -και πρόσεξε: Η ΚΑΘΟΛΙΚΗ!!- στράφηκε εναντίων αυτού που ΔΙΕΨΕΥΣΕ τον πάπα ο οποίος υποτίθετε ότι είναι αλάθητος. (Αν και δεν κατάλαβα το γιατί υποτίθετε ότι είναι αλάθητος. Άμα ο καθένας λέει για τον εαυτό του ότι είναι τέλειος τότε οφείλω να σε πληροφορήσω ότι και εγώ είμαι :lol:!!)
Είμαστε στο ίδιο αξιολογικό επίπεδο σε σχέση με τη φύση.
και
Οποιαδήποτε τύχη λοιπόν επιφυλάσσει η φύση στα ζώα, η ίδια ακριβώς τύχη μας περιμένει και εμάς.
Ναι μεν αυτό είναι αλήθεια αλλά μόνο σε αυτόν τον θνητό κόσμο. Στον άλλο κόσμο θα είμαστε ίσοι; Το ότι είναι κατώτερα δυστυχώς είναι ολοφάνερο παρόλο που αυτή η ιδέα εμένα δεν μου αρέσει καθόλου. Π.χ εδώ που λες:
Η φύση και το σύμπαν δεν είχε και δεν έχει καμία ανάγκη τον πολιτισμό μας. Αντιθέτως ο πολιτισμός μας δρα εναντίον τους.
Δεν θα μπορούσε να δράσει εναντίων τους άμα ήσαν το ίδιο σαν και εμάς. Αυτό αποδυκνείει την κατωτερότητα τους -και επαναλαμβάνω- δυστυχώς.
Πάντοτε η δουλειά της θρησκείας είναι να μας λέει ότι είμαστε προνομιούχοι
Κάθε πράγμα γίνεται για κάποιο λόγο. Ποιος είναι ο λόγος της εκκλησίας γι αυτό που λες;

ΥΓ: Αυτό το λέει μόνο η Καθολική εκκλησία. Η ορθόδοξη λέει το ακριβώς αντίθετο.
Και πάντοτε αυτό καταρρίπτεται όπως στην περίπτωση του Γαλιλαίου.

Απάντησα μόλις πριν μια γραμμή σε αυτό.
Το να είσαι προνομιούχος είναι γοητευτικό
Μπα; :o Γιατί; Μαζί με τα προνόμια πάνε και οι ευθύνες. Και σε διαβεβαιώνω ότι δεν μου αρέσουν καθόλου οι ευθύνες.
και καταλαγιάζει την αγωνία της ύπαρξής σου
Ποια αγωνία; Έχω ολόκληρο Θεό δίπλα μου και έχω αγωνία; Γιατί; Βλάκας είμαι;

ΥΓ:
Το θυμάσαι και συ από τα θρησκευτικά στο σχολείο
Στ' αλήθεια είπαν κάτι τέτοιο στο σχολείο;; :o :o!!!

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 18 Ιουν 2006 08:42

Αυτό ειναι κομμάτι της ορθόδοξης. Βλέπεις ότι δεν έχει καμία σχέση με την καθολική;
:arrow:
Ειδικά άν πάμε λίγο πίσω σε εποχές χούντας κτλ θα δούμε ότι τα κύρια συνθήματα ήταν πατρίς, θρησκεία, οικογένεια.
Ακόμη και σήμερα ο απλός ιερέας στον στρατό έχει βαθμό :wink:

Α!!! και για να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα:

1. Κόμμα παιδεραστών: Ζντόιιιιιιιιιιιιιιιιιν ξύλο λέμε
2. Ομοφυλοφιλία : Δέν με ενοχλεί αλλά δεν μου αρέσει σαν τρόπος ζωής για λόγους που δεν έχουν να κάνουν με θρησκείες, ηθικούς φραγμούς κτλ κτλ

EDIT:

1. Τόνο στο δεν βάζω ίσως γιατί μου αρέσει να το τονίζω όπως θα το τόνιζα αν το έλεγα κατα πρόσωπο. :D
2. Τίνος την ΑΓΑΠΗ: Μα την αγάπη για τον συνάνθρωπο & τον εαυτό σου. Τί άλλο;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ThyClub την 18 Ιουν 2006 08:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 18 Ιουν 2006 08:45

fiskilis έγραψε:
patriot έγραψε: Γι΄αυτό και η ψυχή τους δεν είναι αθάνατη όπως η δική μας.
που το ειδες αυτο γραμμενο περι αθανατης ανθρωπινης ψυχης ???
1) Μπράβο τρομερή ερώτηση. Πολύ μου άρεσε.
2) Δεν το λέω ειρωνικά, αλήθεια το εννοώ. :wink:
3) Είναι δίκαιο να σου απαντήσω σε μια τόσο σπουδαία ερώτηση αφού εσύ δεν απάντησες σε μια άλλη δικά μου πριν κάμποσο καιρό; Σε είχα ρωτήσει (να σκεφτείς περισσότερο από περιέργεια) γιατί πιστεύεις ότι φταίει η ορθοδοξία για το σχίσμα και δεν απάντησες. Γιατί περιμένεις τώρα απάντηση όταν -υποθέτω- πιστεύεις ότι "με έπιασες" με την ερώτηση σου όπως -πιστεύω- ότι και εγώ σε είχα "πιάσει" (και από περιέργεια όπως είπα) με την δική μου;

ΑΛΛΑ: Εγώ έχω απαντήσεις.

1) Δεν πιστεύω να νομίζεις ότι υπάρχει περίπτωση να θυμάμαι που έχω μάθει το κάθε πράγμα ε;;
2) Είναι γνωστό αυτό στην χριστιανική θρησκεία με χίλια-δυο παραδείγματα. Και το ωραίο ξέρεις ποιο είναι; Ότι το ξέρεις και εσύ αυτό.
3) Το ποιο τρανό παράδειγμα το είπα ήδη αλλά θα το ξαναπώ. Ο Θεός "φύσηξε την Θεία Του πνοή στον άνθρωπο". Αφού ο Θεός είναι αθάνατος και ο άνθρωπος έχει ένα κομμάτι του Θεού μέσα του δεν σημαίνει αυτομάτως ότι είναι και αυτός αθάνατος;
4) Σε κάποια εκπομπή της Πειραϊκής εκκλησίας, αν θυμάμαι καλά, αλλά φυσικά μην ρωτήσεις σε ποια.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 18 Ιουν 2006 08:56

Ακόμη και σήμερα ο απλός ιερέας στον στρατό έχει βαθμό :wink:
Ναι αλλά εξακολουθεί η Ορθοδοξία να μην έχει σχέση με την Καθολική εκκλησία. Τι σχέση έχει το παραπάνω; Δεν κατάλαβα....
2. Ομοφυλοφιλία : Δέν με ενοχλεί αλλά δεν μου αρέσει σαν τρόπος ζωής για λόγους που δεν έχουν να κάνουν με θρησκείες, ηθικούς φραγμούς κτλ κτλ
Από το 1947 και μετά η ομοφυλοφιλία δεν έχει για τα μεγάλα κεφάλια της Αμερικής (άλλο ο λαός) σχέση με την θρησκεία. Είναι απλά ένας από τους 3 (ή 4 δεν θυμάμαι ακριβώς) τρόπους που βρήκαν για να προκαλέσουν τυχών αρρώστιες που επιφέρει η ομοφυλοφυλία με σκοπό τον θάνατο τον ανθρώπων λόγο της υπερκοσμοπλημύρας που έχει κατακλήσει τον πλανήτη. Είναι δηλ απλά ένα μέσω θανάτου για να μειωθεί ο πληθυσμός της γης. (Τελείως διεστραμένη ιδέα κατά την γνώμη μου :x )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος patriot την 18 Ιουν 2006 09:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 18 Ιουν 2006 09:02

ThyClub έγραψε:1. Τόνο στο δεν βάζω ίσως γιατί μου αρέσει να το τονίζω όπως θα το τόνιζα αν το έλεγα κατα πρόσωπο. :D
Είναι όμως ορθογραφικό λάθος να μπαίνει τόνος σε οποιαδήποτε λέξη που έχει μία μόνο συλλάβη (Το "πως" και το "που" εξαιρούνται αλλά μόνο αν είναι ερώτηση και μάλιστα η πρώτη λέξη της ερώτησης).
Αααχχχ...... (στεναγμός απογοήτευσης) Μα του ΘΕΟΥ. Να τι άλλο...
(Ξαναδιάβασε την επιστολή για τιμωρία!!! :yea: )

ΥΓ EDIT//
Πρέπει να φύγω τώρα. Κουράστηκα και να γράφω την μισή νύχτα.... Τα λέμε αργότερα... μάλλον κατά τις 23:00 και μετά.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 18 Ιουν 2006 09:08

patriot έγραψε:
Αααχχχ...... (στεναγμός απογοήτευσης) Μα του ΘΕΟΥ. Να τι άλλο...
(Ξαναδιάβασε την επιστολή για τιμωρία!!! :yea: )
Άχαχα. patriot θα σε μαλώσω. Είμαι άθεος*. Άν και οι οικογένεια μου είναι πολύ πιστή γενικά.

* Άθεος στον τρόπο που οι θρησκείες μας παρουσιάζουν τον θεό. Σαν θεό εγώ πιστεύω κάτι άλλο μεγαλύτερο απο θρησκείες νόμους και δυνάμεις. Έχω δικό μου δόγμα :wink:

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 19 Ιουν 2006 12:33

ThyClub έγραψε:Άχαχα. patriot θα σε μαλώσω. Είμαι άθεος*. Άν και οι οικογένεια μου είναι πολύ πιστή γενικά.
Πιπέρι στο στόμα!! :P :lol:

* Άθεος στον τρόπο που οι θρησκείες μας παρουσιάζουν τον θεό. Σαν θεό εγώ πιστεύω κάτι άλλο μεγαλύτερο απο θρησκείες νόμους και δυνάμεις. Έχω δικό μου δόγμα :wink:
Δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που να μην πιστεύει στον Θεό. Απλά άλλοι δεν Τον ξέρουν, ενώ άλλοι τον αγνοούν. Εξάλλου ο άνθρωπος που πιστεύει δεν είναι αυτός που φοράει μακρυές φούστες (οι γυναίκες) και μακρυά παντελόνια (οι άντρες... αντί για σορτσάκια) ή που πηγαίνει κάθε Κυριακή στην εκκλησία, αλλά αυτός που κάνει πράγματι το θέλημα του Θεού.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 09 Οκτ 2006 21:27

εξτρατια του Χαμογελου του Παιδιου για την καταψηφιση του κοματος αυτου παρτε μερος με την ψηφο σας

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Σας καλούμε όλους να συμμετέχετε στην παγκόσμια αυτή διαμαρτυρία

συμπληρώνοντας το ονοματεπώνυμο & την ηλεκτρονική σας διεύθυνση

(πατήστε εδώ και δώστε μας την ψήφο σας)

http://www.hamogelo.gr/default.asp?pid=50&newid=11

Νομιμοποίηση του Κόμματος των Παιδοφίλων (PNVD)

από την Ολλανδική Κυβέρνηση

Μετά την απόφαση του Τοπικού Δικαστηρίου της Χάγης, η οποία βασιζόμενη στην ελευθερία της έκφρασης, του εκλέγειν και εκλέγεσθαι, δεν απαγόρευσε την ίδρυσή του, η Ολλανδική Κυβέρνηση αναγνώρισε και επίσημα το νεοϊδρυθέν Κόμμα των Παιδοφίλων (PNVD).

Σε αυτή την περίπτωση η ελευθερία της έκφρασης λειτούργησε εναντίον των δικαιωμάτων των παιδιών.

Βασικοί στόχοι του κόμματος είναι:

- Η νομιμοποίηση της σεξουαλικής επαφής μεταξύ ενηλίκων και ανηλίκων από 12 ετών
- Η νομιμοποίηση της κατοχής παιδικού πορνογραφικού υλικού για προσωπική χρήση

Επίσης, κάθε νομοθεσία, που απαγορεύει την σεξουαλική επαφή μεταξύ ανθρώπων και ζώων, τους βρίσκει ρητά αντίθετους.

Κάθε συνειδητοποιημένος πολίτης στην Ευρώπη αλλά και σε ολόκληρο τον κόσμο οφείλει να αντιταχθεί στην νομιμοποίηση αυτού του πολιτικού κόμματος.

Η Φινλανδία, έχοντας την Προεδρία της Ε.Ε. πρόκειται να αιτηθεί την καταστολή της δράσης του Κόμματος των Παιδοφίλων στην Ολλανδία. Η αίτηση από την Πρωθυπουργό της Φινλανδίας κα. θα παραδοθεί στον Επίτροπο της Ε.Ε. κ. Franco Frattini, Αρμόδιο για Εσωτερικές Υποθέσεις, στο τέλος του τρέχοντος έτους.

Στα πλαίσια Ατυπης Συνάντησης μεταξύ των Υπουργών Δικαιοσύνης και Εσωτερικών της Ε.Ε. η οποία πραγματοποιήθηκε 20-22 Σεπτεμβρίου στην πόλη Tampere, οι Φιλανδοί πολίτες παρέδωσαν τις πρώτες υπογραφές στην Υπουργό Δικαιοσύνης της χώρα τους.

Όσο περισσότεροι σε ολόκληρο τον κόσμο συνυπογράψουμε το αίτημα τόσο μεγαλύτερη θα είναι η ισχύς του!

Για το λόγο αυτό προωθείστε το μήνυμα αυτό και σε άλλους για να συγκεντρώσουμε περισσότερες υπογραφές.

Όλα τα στοιχεία θα αποσταλούν από «Το Χαμόγελο του Παιδιού» στην αρμόδια Επιτροπή Συλλογής Υπογραφών

(Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε το http://www.adressit.com/pedonkielto)

Γραμμή SOS 1056 Κοινωνική Υπηρεσία

e-mail: kareas@hamogelo.gr

Στουρνάρη 16, Αθήνα 106 83 Τηλ. 210 330 6140Fax. 210 38 43 038,

e-mail: info@hamogelo.gr , www.hamogelo.gr

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 09 Οκτ 2006 21:59

Το site των Ολλανδών παιδεραστών το ξέρει κανείς;
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 09 Οκτ 2006 23:26

Αμα δεν έχει αγγλικά τι να καταλάβω ορε πατριώτη; Αντε και γερμανικά ή ιταλικά να είχε θα καταλάβαινα αλλά ολλανδικά ποιος ξέρει από δω μέσα; :)
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες