Οδηγίες σύνταξης βιογραφικού σημειώματος & CV Templates

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Ιαν 2009 14:10

βάζω μερικά ακόμα links πάνω στο θέμα του βιογραφικού και τις σύνταξής του:
http://career-office.uoa.gr/node/view/181
cosmote.gr http://tinyurl.com/7s4htj
http://www.asxetos.gr/search/search.asp ... 9%EA%EF%FD
http://www.kariera.gr/GR/JobSeeker/Care ... icles.aspx
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cordis την 15 Ιαν 2009 15:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Ιαν 2009 14:18

Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Ιαν 2009 22:15

What one CEO looks for in resumes http://adjix.com/2hmf
- follow me @twitter

bluesea

Δημοσίευση από bluesea » 10 Νοέμ 2009 15:27

Εγώ έχω πάει σε αρκετές συνεντεύξεις αλλά παρόλο που έχω ακολουθήσει τα βασικά πρότυπα ενδυμασίας και συμπεριφοράς κανένας δεν με προσέλαβε. Δεν ξέρω αν σε αυτό φταίει ότι μόλις αποφοίτησα από τη σχολή και δεν διαθέτω προϋπηρεσία ή αν φταίει ο κλειστός χαρακτήρας μου που ίσως φαίνεται στους άλλους. Αύριο θα πάω ξανά για συνέντευξη σε μια εταιρεία και έχω πολύ άγχος θέλω πολύ να εργαστώ στη συγκεκριμένη τι να κάνω πια???? έχω απογοητευτεί πάρα πολύ....

lio

Δημοσίευση από lio » 10 Νοέμ 2009 16:46

Σε τι τομέα ενδιαφέρεσαι να εργαστείς;

bluesea

Δημοσίευση από bluesea » 10 Νοέμ 2009 17:25

lio έγραψε:Σε τι τομέα ενδιαφέρεσαι να εργαστείς;

Στον δημιουργικό τομέα, στις κατασκευές ιστοσελίδων (web design), στην επεξεργασία φωτογραφίας και video. Γενικότερα, στον ευρύτερο τομέα πληροφορικής.

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 10 Νοέμ 2009 20:22

bluesea έγραψε:Εγώ έχω πάει σε αρκετές συνεντεύξεις αλλά παρόλο που έχω ακολουθήσει τα βασικά πρότυπα ενδυμασίας και συμπεριφοράς κανένας δεν με προσέλαβε. Δεν ξέρω αν σε αυτό φταίει ότι μόλις αποφοίτησα από τη σχολή και δεν διαθέτω προϋπηρεσία ή αν φταίει ο κλειστός χαρακτήρας μου που ίσως φαίνεται στους άλλους. Αύριο θα πάω ξανά για συνέντευξη σε μια εταιρεία και έχω πολύ άγχος θέλω πολύ να εργαστώ στη συγκεκριμένη τι να κάνω πια???? έχω απογοητευτεί πάρα πολύ....
Τι θα πει βασικά πρότυπα ενδυμασίας και συμπεριφοράς, και αν τα ακολούθησες μπορούσες να τα υποστηρίξεις ή πήγες με κουστούμι πχ και ήσουν σαν το ψάρι έξω από το νερό???

Ο κλειστός χαρακτήρας δεν έχει να κάνει με την δουλειά σου και τις γνώσεις σου...

Η απογοήτευση είναι λογική αλλά δεν πρέπει να σε αγχώνει, θα πας με 30 συνεντεύξεις και στην 31 θα είσαι έτοιμος να ανταπεξέλθεις! Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ικανοί να τους παίρνουν συνέντευξη... Χαλάρωσε και να έχεις υπόψη σου ότι δεν πας εκεί για να σε ανακρίνουν και να σε σταυρώσουν...

Δεν είσαι πλέον μαθητής - φοιτητής απέναντι στον δάσκαλο, είσαι επαγγελματίας απέναντι σε επαγγελματία... Ίσος προς ίσο... Αν εσύ έχεις λιγότερη εμπειρία δεν σε κάνει λιγότερο επαγγελματία, σε κάνει λιγότερο ικανό να ανταπεξέλθεις σε ορισμένες ανάγκες, έως ότου αποκτήσεις εμπειρία...

Καλή αρχή και σιδεροκέφαλος!

:D
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Natalia123

Δημοσίευση από Natalia123 » 30 Ιουν 2010 05:08

Οποιοι ξέρουν ας με βοηθήσουν λιγάκι... :?

Τελειώνω τον Σεπτέμβρη με τη σχολή και παίρνω το πτυχίο μου..κατα 90% θα συνεχίσω με μεταπτυχιακό.. Παρόλα αυτα θέλω να βρω καποια δουλειά λογικά απο Οκτώβρη (Ετσι και αλλιως το μεταπτυχιακό ειναι απογευματινές ώρες)

-Να στέλνω απο τωρα βιογραφικά σε εταιρίες που με ενδιαφέρουν ή να το αφήσω λιγο ακόμα επειδή θελω απο Οκτωβρη?
-Στο βιογραφικό μου να γράψω για το μεταπτυχιακό που θα κάνω ή οχι?
-Επισης σε κάποια πρότυμα βιογραφικού ειδα οτι εχουν και φωτογραφία...ειναι καλό να βαλουμε φώτο σε ενα βιογραφικό??

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Δημοσίευση από soteres2002 » 30 Ιουν 2010 10:21

Natalia123 έγραψε: -Να στέλνω απο τωρα βιογραφικά σε εταιρίες που με ενδιαφέρουν ή να το αφήσω λιγο ακόμα επειδή θελω απο Οκτωβρη?
-Στο βιογραφικό μου να γράψω για το μεταπτυχιακό που θα κάνω ή οχι?
-Επισης σε κάποια πρότυμα βιογραφικού ειδα οτι εχουν και φωτογραφία...ειναι καλό να βαλουμε φώτο σε ενα βιογραφικό??
Steile kalitera apo Oktobri, alla an iparxoun kapoies kales etairies kata tin gnwmi sou stile kai apo tora... Sto bio tha anafereis sigoura oti parakoloutheis mathimata master level, mono an pareis prota to ptixio... fotographia den apaitei kaneis na kaneis... kai o Frankenstein na eisai, an grafeis kalo kwdika tha se protimisoun.

dimitrioslcd

Δημοσίευση από dimitrioslcd » 11 Σεπ 2013 11:00

genika apo poia sites psaxnete aggelies??
px kariera,skywlkeer klp??? kserete mipws alla ektos apo ayta:
http://jope.gr/index.php/search/sites

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες