Πρόβλημα Bittorrent

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stratos_chm

Πρόβλημα Bittorrent

Δημοσίευση από stratos_chm » 12 Ιουν 2006 13:13

Όταν κατεβάζω torrent, με το bitTorrent, (αλλά και με το Azureus), μου κατεβάζει κανονικά για 2-3 λεπτά, αλλά μετά παγώνει όλος ο υπολογιστής !Με το SP2, μόνο γίνεται αυτό, στο SP1 όλα κανονικά. Όποτε έκανα το patch του tcp, για να ανεβάσω τις συνδέσεις σε 500. Πάλι τα ίδια όμως. Παρατήρησα από το Net Limiter, ότι τη στιγμή που κολλάει το pc, πέφτει απότομα η ταχύτητα από τα 40 στο 0 και εκεί παγώνει ο pc! Τι λέτε να φταίει ? Να πω επίσης ότι με αλλά download programs (dc++, mIrc, emule, κλπ), δεν έχω κανένα πρόβλημα.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Πρόβλημα Bittorrent

Δημοσίευση από id12586 » 12 Ιουν 2006 16:49

Τι σύνδεση έχεις? Γιατι εμένα μου "κλάταρε" το Azureus ένα παλιό σύστημα (512 ΡΑΜ) όταν ξεπερνούσε τα 3mbit..

Κατέβασε τα updates των XP σχετικά με την Java, (γιατι το Azureus είναι java applet :wink:)
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Πρόβλημα Bittorrent

Δημοσίευση από cherouvim » 12 Ιουν 2006 16:57

To azureus den einai java applet, alla java application. dokimase to μTorrent

Άβαταρ μέλους
stratos_chm

Πρόβλημα Bittorrent

Δημοσίευση από stratos_chm » 12 Ιουν 2006 19:40

Δοκιμασα το μTorrent, δεν κολλαει αλλα κατεβαζει πολυ αργα! Εχω otenet 512 !

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Πρόβλημα Bittorrent

Δημοσίευση από greekbytes » 12 Ιουν 2006 23:32

Μήπως έχεις modem-router και χρειάζεται να κάνεις forward την port που χρησιμοποιεί το πρόγραμμα στο PC σου?
Βρες εδώ http://www.portforward.com/english/rout ... rindex.htm το router σου και μετά το πρόγραμμα που θες να χρησιμοποιήσεις. Την port που θα δηλώσεις π.χ. για το μtorrent μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις και στο azureus και όποιο άλλο πρόγραμμα θες αρκεί να μην τα τρέχεις ταυτόχρονα (στα options του κάθε προγράμματος θα πρέπει να δηλώσεις την port αυτή).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες