Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

C και access

Συζητήσεις για την γλώσσα C και C++

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
nic

C και access

Δημοσίευση από nic » 17 Ιουν 2006 18:04

χαιρετώ..

αν μπορείτε να βοηθήσετε σε κάτι..

έχω φτίαξει ένα πρόγραμμα σε c, το οποίο επεξεργάζεται ένα κείμμενο txt και παίρνω από αυτό κάποιες πληροφόριες

αλλά επειδή χρειάζεται να επεξεργαστώ πάρα πολλά κείμενα, τα οποία είναι κατηγοριοποιημένα σε διάφορα θέματα, σκέφτηκα να φτιαξω μια βάση στην access και να τα 'τραβάω' απο έκει ολα μαζί χωρίς να χρειάζεται να χρειάζεται να ασχολούμε με κάθε κείμενο ξεχώριστα..

ξερεί καποιος αν ειναι εφικτό κατι τέτοιο;

έπειτα σκέφτηκα οτι απο την access θα μπορούσα να βαλω τις διευθυνσεις των αρχειων σε ενα txt και από εκεί μεσω του προγράμματος στην c, θα διαβαζει το ονομα ενος αρχειο με ενα string και ετσι μετα θα μπορει να ανοιχτει το συγκεκριμενο αρχειο χωρις δικια μου μεσολαβηση.. αλλα ουτε αυτο πετυχε(δεν ξερω αν σε αυτο εχει λαθος ο κωδικας μου..)..

αν μπορουσε καποιος να βοηθησει θα γλιτωνα απο πολυ ανουσιο κοπο..

ευχαριστω..

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

C και access

Δημοσίευση από soteres2002 » 18 Ιουν 2006 00:41

eksartatai apo tin platforma stin opoia basizetai i efarmogi sou. An psakseis sto sourceforge.net tha breis APIs gia diasindesi me baseis dedomenon tis microsoft (kai gia tin access) gia to Linux kai Windows tsaba. Sto Linux sinithos iparxoun bibliothikes kai gia ODBC sindeseis. Opote diki mou apopsi einai oti prepei na psakseis gia kapoia bibliothiki.

Απάντηση

Επιστροφή στο “C, C++”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες