τι λετε?

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από kostas101 » 19 Ιουν 2006 10:03

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ CLUB GO PARA PENTE http://clubs.pathfinder.gr/goparapente .TO CLUB ANΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗ ΚΩΜΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΚΑΠΟΥΤΖΙΔΗ "ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ".ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΝΑ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΧΟΛΙΑΣΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΣΕΛΙΔΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΣ ΑΥΤΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΩ ΠΩΣ ΤΟ PATHFINDER ΒΑΖΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΚΩΔΙΚΑ.ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΩΔΙΚΑΣ ΦΙΛΤΡΑΡΕΤΑΙ.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από EneMe » 19 Ιουν 2006 14:52

Για pathfinder club καλούτσικο είναι! ;)

1) H εικόνα http://clubs.pathfinder.gr/getphoto.php ... &pic_id=47 σου ξεχειλώνει την σελίδα, θα πρέπει να το αποφεύγει αυτό.

2) Τα κείμενά σου καλό θα ήταν να είναι χωρισμένα σε παραγράφους και με αριστερή στοίχιση, είναι δυσανάγνωστα και κουραστικά

3) Έχεις ένα κείμενο με μαύρα και κόκκινα γράμματα σε κίτρινο φόντο. Επίσης υπάρχουν κείμενα που πάνε πέρα-δώθε ή πάνω κάτω...
Καλό θα ήταν να τα αποφύγεις όλα αυτά...
Τα πολλά scripts και οι έντονοι συνδιασμοί χρωμάτων υποβιβάζουν την σελίδα σου και την κάνουν να μοιάζει με "φτηνό deliveroφυλλάδιο".

Δώσε το περιεχόμενο απλά και κατανοητά, όποιος θέλει θα ψάξει και θα ανακαλύψει μόνος του τις πληροφορίες...
Μην αποσπάς την προσοχή του επισκέπτη σε 5 διαφορετικά σημεία με "άκια" (scriptάκια, φωτάκια, κλπ).

Επίσης πιστεύω πως θα έπρεπε να έχεις περισσότερες "ανοιχτές" επιλογές για τους επισκέπτες...

Υγ: Μην γράφεις με κεφαλαία! Και στο freestuff, αλλά και στο site σου! ;)

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από kostas101 » 19 Ιουν 2006 16:01

ΝΟΜΙΖΩ ΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΑΥΣΤΗΡΟΣ.ΤΟ ΚΛΑΜΠ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ SITE ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ.ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ ΚΛΑΜΠ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ.http://clubs.pathfinder.gr/stoparapente .ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΛΑΜΠ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΥΧΑΙΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΝΟ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ!

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από EneMe » 19 Ιουν 2006 18:20

Αυτό το δεύτερο που ανέφερες είναι άθλιο.

Όπως κι αν έχει το πράγμα, τα clubs του pathfinder είναι ο ορισμός της αθλιοτητας του ελληνικού internet, τόσο από αισθητική, όσο κι από λειτουργική άποψη.
Κι αυτό ισχύει γιατί πολύ απλά ο κάθε άσχετος ανοίγει ένα club και πετάει μέσα όλα τα "κόλπα" που βρήκε στο internet.

To οτι εσύ απέφυγες τις υπερβολές, μάλλον καλό μου ακούγεται...

Όσο για τις υποσελίδες, δεν έχουν πρόσβαση οι επισκέπτες...

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από kostas101 » 19 Ιουν 2006 18:41

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

Άβαταρ μέλους
Pixelatorios
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από Pixelatorios » 20 Ιουν 2006 01:58

Η αρχική σελίδα όπως και η επόμενες σελίδες θέλουνε απλός delete!

Το περίεργο από όλα είναι, ότι είσαι ιδιοκτητης ενός Club και δεν κατέχεις το domain name από το Club σου? :roll: .... μεγάλο λάθος.
Το δεύτερο λάθος είναι ότι δεν ανάλαβε κάποιος επαγγελματίας (η έστω ερασιτέχνης) την σελίδα.

Mε όλο τον σεβασμό αλλα πιο χειρότερα σπανια βλέπω.
motion. web. print. designer

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

τι λετε?

Δημοσίευση από Figaro » 20 Ιουν 2006 02:10

Pixelatorios, kapws apotoma ton peires to filo mas :P
Sxetika me to domain simfwnw mazi sou, alla to interface einai ok, an skefteis pws molis twra arxizei.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΝΑ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ.
Pistevw pws arxises poli kala !
Exw dei atoma pou asxolounte oxi 3 alla 23 mines kai otan mpeneis sto site tous den iparxei oute ena pixel xwris animations.

Άβαταρ μέλους
Pixelatorios
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από Pixelatorios » 20 Ιουν 2006 02:41

μα σαν καταστηματάρχης πρέπει να σκεφτείς και την καλή διαφήμιση για το club σου,
η θα γίνει από την αρχή σωστά η θα πέσει αιώνιο σορολόπη.

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από kostas101 » 20 Ιουν 2006 13:49

Pixelatorios έγραψε:Η αρχική σελίδα όπως και η επόμενες σελίδες θέλουνε απλός delete!

Το περίεργο από όλα είναι, ότι είσαι ιδιοκτητης ενός Club και δεν κατέχεις το domain name από το Club σου? :roll: .... μεγάλο λάθος.
Το δεύτερο λάθος είναι ότι δεν ανάλαβε κάποιος επαγγελματίας (η έστω ερασιτέχνης) την σελίδα.

Mε όλο τον σεβασμό αλλα πιο χειρότερα σπανια βλέπω.
ΓΙΑ ΠΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΜΙΛΑΣ?

liberostelios
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από liberostelios » 20 Ιουν 2006 13:50

μα σαν καταστηματάρχης πρέπει να σκεφτείς και την καλή διαφήμιση για το club σου
Μήπως έχει γίνει μία παρεξήγηση εδώ; Ο άνθρωπος δεν έχει κατάστημα Club! Ένα club (κοινότητα) στο pathfinder έχει φτιάξει μόνο.

Αναφορικά με το site, τώρα, εγώ θα ήθελα να προτείνω όπως και οι παραπάνω:
1) Όχι κεφαλαία (μόνο)
2) Καλύτερη οργάνωση της σελίδας
3) Κάπως καλύτερο συνδυσμό χρωμάτων
4) Να μη χρησιμοποιείς την Times New Roman γραμματοσειρά γιατί είναι λίγο άσχημη.

Πάντως, αφού έχεις μόλις 3 μήνες υπολογιστή θεωρώ την προσπάθειά σου πολύ καλή και νομίζω ότι αν ψαχτείς θα μπορέσεις να κάνεις πολλά πράγματα.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από Basilakis » 20 Ιουν 2006 18:32

Pixelatoris calm down εσύ που τα ξέρεις όλα και ξεκίνησες κατευθείαν φτιάχνωντας Portal!

Άβαταρ μέλους
Pixelatorios
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από Pixelatorios » 20 Ιουν 2006 20:20

Ωoo! τότες χρωστάω μια συγγνώμη! κατάλαβα ότι ότι επρόκειται για Μαγαζί club.

@Basilakisweb δεν τα ξέρω όλα και μην με παρεξηγείς όταν αντιδράω αρνητικά σε τέτοιες σελίδες.
Για το feeling των ιστοσελίδων, το έχω φάει στα θρανία και μετά από τα θρανία
έχτισα όντως κατευθείαν ιστοσελίδες.

Φιλικά!

Comfis
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από Comfis » 22 Ιουν 2006 02:05

Καλέ χριστάκι μ, πραγματικά τα club του pathfinder μπορούν να γίνουν πολύ άσχημα. Αυτό που λέει ο cordis είναι το πιο σημαντικό. Όσο πιο λιτο το κάνεις τόσο καλύτερο ειδικά στην περίπτωση του pathfinder. Καλύτερο μάλλον το δικό σου από το άλλο club. Καλές επιτυχίες

Άβαταρ μέλους
kostas101
Επικοινωνία:

τι λετε?

Δημοσίευση από kostas101 » 22 Ιουν 2006 20:15

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΩ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ GO PARA PENTE KAI ΟΧΙ ΤΟ ΑΛΛΟ http://clubs.pathfinder.gr/stoparapente .ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΤΟ ΕΔΕΙΞΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΥ PATHFINDER H ΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΜΕΛΟΣ.(ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΟΥ).ΟΜΩΣ ΤΟ ΞΑΝΑΕΠΑΝΑΛΜΑΒΑΝΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΛΑΜΠ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ SITE.ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΔΥΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ.ΚΑΛΠ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΗΤΜL ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ ΚΛΑΜΠΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕ GREEKLISH.ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΚΛΑΜΠ ΚΑΙ SITE.ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΜΕ ΚΡΙΝΑΤΑ ΛΙΓΟ ΑΥΣΤΗΡΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ.ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΡΙΝΑΤΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΡΙΝΑΤΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΑΣ.ΤΟ ΚΛΑΜΠ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΛΑΜΠ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ SITE.ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ ΣΑΣ.

lili

τι λετε?

Δημοσίευση από lili » 24 Ιουν 2006 07:31

για αρχαριος αρκετα καλη δουλεια εκανες
αλλα κατα την ταπεινη μου γνωμη το παθ κ τα κλαμπς του ειναι χαλια μαυρα.-

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης