Τράπεζες και προμήθειες

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Dr_Michael
Επικοινωνία:

Τράπεζες και προμήθειες

Δημοσίευση από Dr_Michael » 30 Δεκ 2002 20:26

Καταθέτω στην Εμπορική τράπεζα σε λογαριασμού κάποιου ένα ποσό, και μου κρατάνε 1,5 ή 2 euro (δεν θυμάμαι ακριβώς).
Μου καταθέτουν στην Alpha Πίστεως στο λογαριασμό μου 7 διαφορετικά άτομα κάποιο ποσό και όταν πάω να τα σηκώσω μου κρατάει η τράπεζα 7 euro διότι λέει ότι αν γίνουν πάνω από 4 κινήσεις το μήνα, χρεώνουν κάθε κίνηση με 1 euro.
Και ερωτώ: Ποια τράπεζα ΔΕΝ έχει προμήθειες (ή δεν προτίθεται να βάλει), ώστε να κλείσω όλους τους (μηδενικούς σχεδόν) λογαριασμούς μου και να ανοίξω μόνο έναν σε αυτήν;

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Τράπεζες και προμήθειες

Δημοσίευση από cdhyper » 30 Δεκ 2002 20:50

Katarxas gia tis trapezes exeis dikio kai de nomizo na vreis auto pou zitas.

Katadeutero episkefthika apo periergia to site me tis fotografies sou. Poli kalo kai sigxaritiria gia to meraki sou. Omos kati mou prokalese entiposi: Ta tosa polla copyright notices. Einai tosa polla se simeio pou na fovamai na patiso to pliktro na do tin epomeni selida me ti skepsi oti mporei na eimai paranomos. Mipos ipervaleis ligo;

Otan anthropoi idronoun gia xronia kai vgazoun ena programma (GPL) kai to diathetoun dorean akoma kai pros emporiki ekmetalleusi, otan ego akoma exo kathisei kai exo grapsei 170 selides A4 keimenou sxetika me ti filosofia (http://filosofia.gr) kai to dino elefthera pros antigrafi, mipos tha eprepe na to ksanaskefteis? Mia kai moni fotografia den einai da kai o thisavros tou kosmou.

Auta ta liga kai kaloproaireta, apla ligo perissoteri megalopsixia xreiazetai.

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Τράπεζες και προμήθειες

Δημοσίευση από telxinas » 30 Δεκ 2002 20:59

Gia dokimase tin Kiprou. EInai i moni trapeza tin opia pote den kitaxa me stravo mati. I einai poli kaloi sto na mporoun na dixnoun enan kalo eauto i pragmatika ton diathetoun.

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Τράπεζες και προμήθειες

Δημοσίευση από Dr_Michael » 30 Δεκ 2002 21:01

cdhyper έγραψε:Katarxas gia tis trapezes exeis dikio kai de nomizo na vreis auto pou zitas.
Δεν μπορεί να μην υπάρχει μια Ελληνική Τράπεζα που να μην γδύνει! Σε λίγο έτσι όπως πάει θα καταντήσουμε να δουλεύουμε για τις τράπεζες και μόνο!
Katadeutero episkefthika apo periergia to site me tis fotografies sou. Poli kalo kai sigxaritiria gia to meraki sou. Omos kati mou prokalese entiposi: Ta tosa polla copyright notices. Einai tosa polla se simeio pou na fovamai na patiso to pliktro na do tin epomeni selida me ti skepsi oti mporei na eimai paranomos. Mipos ipervaleis ligo;

Otan anthropoi idronoun gia xronia kai vgazoun ena programma (GPL) kai to diathetoun dorean akoma kai pros emporiki ekmetalleusi, otan ego akoma exo kathisei kai exo grapsei 170 selides A4 keimenou sxetika me ti filosofia (http://filosofia.gr) kai to dino elefthera pros antigrafi, mipos tha eprepe na to ksanaskefteis? Mia kai moni fotografia den einai da kai o thisavros tou kosmou.

Auta ta liga kai kaloproaireta, apla ligo perissoteri megalopsixia xreiazetai.
Ευχαριστώ τόσο για τα καλά όσο και για τα κακά σου λόγια. Δεν προσπαθώ να προστατέψω τις δικές μου φωτογραφίες αλλά τις φωτογραφίες των μελών μου. Δηλαδή αν κάποια στιγμή έρθει ένα μέλος και μου πει ότι φωτογραφία του που δημοσίευσε στο site μου, την είδε κλεμμένη κάπου αλλού, να είμαι ΟΚ από την άποψη ότι εγώ είχα προειδοποιήσει ότι μπορεί να συμβεί. Εξάλλου το μόνο που γράφω είναι:
Όλες οι φωτογραφίες που δημοσιεύονται αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία των φωτογράφων και διέπονται από τους νόμους της Ελληνικής κυβέρνησης περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Αυτό σε ενόχλησε; Ποιο είναι δηλαδή το μελανό σημείο;

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Τράπεζες και προμήθειες

Δημοσίευση από Dr_Michael » 30 Δεκ 2002 21:03

telxinas έγραψε:Gia dokimase tin Kiprou. EInai i moni trapeza tin opia pote den kitaxa me stravo mati. I einai poli kaloi sto na mporoun na dixnoun enan kalo eauto i pragmatika ton diathetoun.
Θα ρωτήσω σίγουρα και θα σας ενημερώσω. Ίσως και η Nova Bank να είναι ΟΚ. Φαίνεται τελικά ότι όσο μεγαλώνει το ψάρι τόσο πιο επικίνδυνο γίνεται! Εξάλλου ο λογαριασμός μου είναι γύρω στα 100-500 euro πάντα, οπότε θα προτιμήσω να τα κρατάω σπίτι παρά να μου τα τρώνε λίγα λίγα τα κοράκια της Alpha Bank και της Εμπορικής και της κάθε άλλης μεγαλοτράπεζας...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Τράπεζες και προμήθειες

Δημοσίευση από KGP » 30 Δεκ 2002 23:15

otan irtha ellada meta apo chronia exo...epsachna gia mia trapeza pou na me akouei..kai ochi na mou leei oti tin "parakouo", na einai filiki kai ochi na prospatho ego na eime kalos mazi tis....na me exipiretei na xero panta ti pezei...opote ego goustaro 24ores to 24oro.... paides i trapeza legete trapeza pireos....oti ora thelo perno to 8001120000 kai oti thelei i kardoula mou rotaei kai pernei apantisi....

echo internet banking, mobile banking...me pernoun sto kinito an den echo monades i an eime me daniko kinito etc...

den chaneis tipota na rotiseis...

Brgds KGP
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τράπεζες και προμήθειες

Δημοσίευση από cordis » 31 Δεκ 2002 00:44

KGP έγραψε:i trapeza legete trapeza pireos....
εγώ είμουν στην Χίου ή οποία αγωράστικε από την Πειραιώς και είμαι απολύτως ικανοποιημένος και πριν και τώρα...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Τράπεζες και προμήθειες

Δημοσίευση από KGP » 31 Δεκ 2002 01:08

John Sclavos έγραψε:
KGP έγραψε:i trapeza legete trapeza pireos....
εγώ είμουν στην Χίου ή οποία αγωράστικε από την Πειραιώς και είμαι απολύτως ικανοποιημένος και πριν και τώρα...
den xero alla me tin pireos echo perierga sinesthimata...den mporo na pistepso tin exipiretisi pou echo....stin agglia eimoun gramenos se 7 trapezes gia na kalipso 7 diaforetikes anagkes pleon ton vasikon...akoma kai i midland "the listening bank" den me kalipte...tora na fantasteis itan na figo gia konstantinoupoli stis 0630 to proi giro sti 0450 thimithika na rotiso an dechontai ekei visa electron...pira til mou to sikose mia ipalilos..me exipiretise sto pi kai fi me enimerose epipleon to pososto promithias to ti prepei na kano pia hotline na enimeroso se periptosi klopis/apolias....kai oti mporo na kaleso tin trapeza pireos opiadipote stigmi se ena noumero pou mou dosane -freephone numbers den ischioun apo exoteriko-

episis stin trapeza echo patisei 2 fores kai auto gia doulies/exipiretiseis allon atomon -to internet banking tis me kaliptei apolita se sindiasmo me to freephone number tis-

se periptosi pou eime se filiko spiti den echo provlima chreoseis...perno tilefono kai gia tous leo na me paroun sto kinito giati dithen den echo monades....presto!!! to kanoun amesos...

den echoun tetrapsifia san tin eurobank...pliax san trapeza kai san exipiretisi einai chalia...sin oti xero polla atoma pou douleuoun ekei pera -logo tou oti echo spoudasei trapezika kai xero...asta!-

me liga logia an theleis na matheis gia to an echoun chreoseis file pare to noumero tous 8001120000 kai mathe....i stile email tha sou apantisoume mesa se 12 ores an kai sinithos den pernei pano apo 1 ora.

den chriazete na pas se ipokatastima...tha ta kanonisoun kai tha sou feroun ta chartia eite spiti eite stin doulia sou meso tis thigatrikis tous interattika..

oti allo theleis www.winbank.gr kai tilefono...

Btw den eime metochos tis oute ergazomenos tis...apla eime eucharistimenos pelatis tis ;-)
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
kouvatzis
Επικοινωνία:

Τράπεζες και προμήθειες

Δημοσίευση από kouvatzis » 31 Δεκ 2002 01:19

Ρε παιδια,η Πειραιως εχει κανενα affiliate program?, για refferals....... :pint::pint::pint::hammer: :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες