Κλέβονται accounts του Hotmail????

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
serpen

Δημοσίευση από serpen » 28 Ιουν 2006 23:14

Γεια σας, έχς καιρό να γράψω στο forum, θα ήθελα να μάθω αν έχετε ακούσει κάτι για κλέψιμο σε account του Hotmail. Πριν λίγες μέρες ένας ξαδερφός μου με φώναξε να τον βοηθήσω γιατί ξαφνικά δεν μπορούσε να μπει στο MSN του. Του έλεγε οτι βάζει λάθος κωδικό. Το περίεργο είναι οτι έχει την επιλογή της αυτόματης εισόδου... άρα δεν παίζει να πάτησε λάθος κωδικό, αφού δεν τον πειράζει καν. Αλλά και όταν προσπάθησε να τον βάλει χειροκίνητα πάλι του έλεγε τα ίδια. Σήμερα σε ένα chat μια κοπέλα φώναξε οτι της έκλεψαν το account στο Hotmail. Αν ξέρετε κάτι σχετικό, αν είναι καποιο trojan, ή κατι άλλο πείτε μου.Ευχαριστώ[/flash]

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Hermeia » 04 Ιούλ 2006 04:29

Εχει τύχει. - να αλλάζουν ιδοκτήτες τα hotmail χωρίς .. καμιά νομιμη διαδικασία

ειδικά σε όσους βαζους τρομερά εύκολα συνθήματα, κι ακόμα πιο εύκολες "ερωτήσεις' (για την περίπτωση που ξεχνάς το συνθημα)

- και βεβαια σε όσους δεν αλλάζουν τα συνθηματά τους

- αλλα πιο πολύ σε όσους μπαίνουν στο λογαριασμό τους απο δημόσιους υπολογιστές, και ΔΕΝ κανουν sign-out πριν να φύγουν!

1. προσπάθησε να κάνεις ανάκτηση κωδικου (και άμεση αλλαγή του βεβαια..)
με την ερώτηση
- έχε πρόχειρα όλα τα αρχικά στοιχεία που δήλωσες στην έναρξη του λογαριασμου.

Μετα την ανάκτηση, άλλαξε και την ερώτηση άμεσα φυσικά, (και την απάντηση) - με τρόπο που να μην έχουν καμια λογική σχέση μεταξύ τους

οσο για το MSN.. εχει τους δικους του θεους.. και το μονο που ξέρω είναι ότι τρώει ασίμφορα πολλα resources
(αν εχω ποτε win το διαγράφω τελείως και ότιδήποτε του μοιαζει και απο τα ιστορικα και απο το registry.. )

- υπάρχουν πολυ πιο απλά και πολυ πιο ασφαλη εργαλεία instant messaging, που μάλιστα υποστηρίζουν πολυ περισσότερους σχετικους διακομιστες.

τιπ - αμα δεν ,μπορέσεις να το ανακτήσεις.. δεν το βάζεις και σαν άσκηση στα παιδια του freestuff.. να δουμε ποσοι θα το "παρουνε" και πόσες φορες ο καθενας ?

:-)

πχ. τελείως ακατάλληλη ερώτηση
Που είναι - κι απάντηση (η διεύθυνσή μου)

ενω πχ. αν η ερώτηση είναι ο μυστικός γάτος μου
δεν σε χαλάει καθόλου να εχεις απάντηση μια διεύθυνση (αλλα καλυτερα καμια σχέση με τη διεύθυνση του αληθινου ιδιοκτήτη, και καμια άλλη πληροφορία που γνωρίζουν πολοι γνωστοι του.

καλη τυχη
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Juventinos^GR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Juventinos^GR » 16 Ιούλ 2006 17:35

Yparxei programa giauto.Grafeis gia paradeigma test1234@hotmail.com .To programa vgazei mia terastia lista me paromia mails opos tp test2@hotmail.com .Pliktrologis ena pithanw kwdiko p.x 0000.To programa psaxnei apo autin terastia lista kai an kapoio mail exei auton ton kodiko sto vgazei.To dokimasa sto diko mou mail kai work :kaloe: :kaloe: :hammer:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 16 Ιούλ 2006 18:15

Παρακαλώ να περιοριστούμε σε αυτά και να μη διακινήσουμε πληροφορίες μέσω του freestuff που είναι εκτός των όρων χρήσης.

Ευχαριστώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες